Tag: Sposoby na wymiotowanie u dzieci

nudności u dziecka

Sposoby na nudności i wymiotowanie·

Choroby Układu Pokarmowego
Nudności i wymiotowanie są bardzo uciążliwe, ale zazwyczaj nieszkodliwe. Częstą ich przyczyną może być infekcja wirusowa, zatrucie pokarmowe, ciąża, reakcja na leki lub choroba lokomocyjna. Jeśli dodatkowo pojawiają się zawroty głowy, bóle brzucha, wysoka gorączka lub osłabienie, należy niezwłocznie udać się do lekarza.


Podobne porady

wymioty i nudności podczas ciąży

Jak radzić sobie z wymiotami i nudnościami w ciąży?

Dolegliwości w ciąży
Wymioty i nudności są jednym z najpowszechniejszych objawów ciąży. Zwykle trwają do 3 miesiąca ciąży włącznie. Jeśli wymioty są częste i obfite należy niezwłocznie udać się do lekarza, jeśli nie, wówczas warto spróbować kilku domowych sposobów.
Poranne nudności

Jak pokonać poranne nudności?

Dolegliwości w ciąży

Połowa kobiet w ciąży cierpi na poranne nudności. Uczucie mdłości, zgaga a nawet wymioty pojawiają się zwykle rano, jednak mogą występować nawet przez cały dzień.

 

Co powoduje poranne nudności? Istnieje wiele teorii na ten temat. Niektóre z nich tłumaczą je zmianami hormonalnymi zaś inne twierdzą, że są one mechanizmem obronnym organizmu przed żywnością, która potencjalnie mogłaby zaszkodzić dziecku. Poranne mdłości zwykle przechodzą po pierwszym trymestrze ciąży, lub po około 13 miesiącach.

 

Radzenie sobie z porannymi mdłościami

 

Na szczęście istnieje kilka sposobów na radzenie sobie z porannymi mdłościami. Poniżej znajdziesz kilka wypróbowanych sposobów, które uwolnią cię od niektórych objawów tej dolegliwości.

Nudności

Domowe sposoby na nudności

Dolegliwości w ciąży
Jest kilka domowych sposobów zwalczania nudności bez potrzeby używania farmaceutycznych specyfików. Zasoby przyrody są bogate w różnego rodzaju zioła, dzięki którym możesz pozbyć się nudności, kiedy następnym razem ci się przytrafią. Przede wszystkim jednak musisz najpierw ocenić swoją sytuację i znaleźć źródło nudności. Czy to migrena? Zatrucie pokarmowe? Grypa lub inny wirus? Kiedy już ustalisz przyczynę, łatwiej będzie ci dobrać odpowiednie lekarstwo.
Co robić gdy dziecko wymiotuje

Co robić gdy dziecko wymiotuje?

Dziecko a Zdrowie
Maluchy wymiotują znacznie częściej niż dorośli i starsze dzieci. Maluszek ma mdłości i wymiotuje? Pamiętaj, ze kiedy dziecko wymiotuje nie należy zostawiać malucha samego. Każdy rodzic wie, że te nieprzyjemne dolegliwości są bardzo uciążliwe dla dziecka. Gdy dziecko zaczyna wymiotować, nie powinniśmy tego lekceważyć. Zanim wybierzesz się z brzdącem do pediatry, zastosuj proste sposoby, które zmniejszą jego dolegliwości.
Mapa dłoni - punkt uciskania przy nudnościach

Akupresura na nudności - gdzie i jak uciskać?

Akupresura
Akupresura to starożytna sztuka leczenia, która polega na uciskaniu palcami określonych miejsc na ciele człowieka. Naukowcy twierdzą, że jej działanie opiera się na zamianie wiadomości o bólu przesyłanego przez nerwy do mózgu. W pilotażowym badaniu z 2015 roku, które zostało opublikowane w magazynie Complementary Theories in Medicine naukowcy opisali akupresurę nadgarstka mającą na celu eliminację pooperacyjnych nudności i wymiotów. Pierwsze wyniki były bardzo obiecujące, powstała więc potrzeba przeprowadzenia badań klinicznych na szerszą skalę. Akupresura może być stosowana w połączeniu z akupunkturą lub jako niezależna terapia mająca na celu leczenie nudności i wymiotów. Pacjenci mogą również sami ją wykonywać.
uporczywe wymioty

Zioła, które pomogą na uciążliwe wymioty

Choroby Układu Pokarmowego
Wymioty mogą mieć różne przyczyny. Najczęściej są odpowiedzią organizmu na zatrucia pokarmowe. Innym powodem mogą być migrena i bóle głowy, a także wysokie ciśnienie. Bez względu na przyczynę, wymioty są uciążliwą dolegliwością, która bardzo osłabia organizm i prowadzi do szybkiego odwodnienia. Jak jednak radzić sobie z uporczywymi wymiotami? Najlepiej zastosować naturalne metody. Dlatego właśnie przedstawiamy kilka ziół przydatnych w zwalczaniu wymiotów.
odruch wymiotny

Jak wywołać odruch wymiotny?

Choroby Układu Pokarmowego
Wymiotowanie jest jednym z najgorszych życiowych doświadczeń. W niektórych sytuacjach wywołanie wymiotów staje się koniecznością. Jest to naturalny proces, aby pozbyć się ciała obcego, szkodliwej substancji z przewodu pokarmowego przez usta lub nos. Jak wywołać wymioty? Oto kilka prostych i sprawdzonych sposobów.