Tag: Atak serca objawy

serce

Jakie są objawy zawału serca?

Choroby Serca
Nie każdy zawał następuje nagle i niespodziewanie, powodując skurcz serca i ból, który powala cię na podłogę. Objawy zawału mogą trwać godziny, dni, a nawet tygodnie, gdy tętnice kurczą się, by ostatecznie zablokować się prowadząc do ataku serca.
Czasami bywa tak, że odczuwasz objawy tylko wówczas, gdy ćwiczysz lub wtedy, gdy odpoczywasz. Nagle niewielki ucisk i ból może nasilić się do tego stopnia, że konieczne jest natychmiastowe wezwanie pogotowia.
Akcja ratunkowa, która będzie mieć miejsce w ciągu godziny od ataku serca, zmniejsza ryzyko śmierci o połowę, ale każde 30 minut opóźnienia kosztuje cię rok życia. Dlatego tak ważne jest wczesne rozpoznanie objawów zawału i natychmiastowe wezwanie pomocy. Objawy zwału serca mogą nieznacznie różnić się w przypadku kobiet i mężczyzn. Poniżej znajdziesz dziewięć z nich. Pod żadnym pozorem ich nie lekceważ!

Jedzenie, które naturalnie oczyści twoje żyły i wesprze serce

Choroby Układu Krążenia
Istnieje szereg czynników, które przyczyniają się do zwiększonego ryzyka ataku serca, włączając w to brak fizycznej aktywności, stres i nieodpowiednią dietę. Jednak drobne zmiany w twoim jadłospisie mogą chronić się przed chorobami serca, a nawet znacząco zmniejszyć ryzyko ich wystąpienia. Poniżej znajdziesz listę produktów, napojów i pożywienia, które pomogą ci udrożnić żyły:


Podobne porady

serce dwudziestolatka

Jak dbać o serce i układ krążenia? Cz. I - dwudziestolatki

Choroba Sercowo-Naczyniowa
Na świecie co kilka sekund ktoś umiera na zawał serca lub inne choroby układu sercowo-naczyniowego. Co zdumiewające, większość przypadków byłaby całkowicie uleczalna, jeśli odpowiednio wcześnie podjęto by odpowiednie leczenie i wprowadzono zaledwie kilka zmian w stylu życia zmniejszających ryzyko zachorowania. Zdrowe nawykli najlepiej wcielić w życie już za młodu i konsekwentnie się ich trzymać. Nigdy nie jest jednak za późno na zmiany, które pozwolą ci chronić twoje serce i cieszyć się dłuższym, zdrowszym życiem. Poniżej znajdziesz pierwszą część artykułu mówiącego o tym, jak dbać o serce i układ krążenia w zależności od wieku – porady dla dwudziestolatków. Instrukcje dla pozostałych grup wiekowych opisane są w kolejnych częściach tej porady.
serce trzydziestolatka

Jak dbać o serce i układ krążenia? Cz. II – trzydziestolatki

Choroba Sercowo-Naczyniowa
Profilaktyka serca i układu krążenia jest ważna już wówczas, gdy jeszcze nie myślimy, że jesteśmy zagrożeni ryzykiem zawału. O serce należy zacząć dbać jak najwcześniej, prowadząc zdrowy tryb życia i unikając czynników mogących zwiększyć ryzyko zawału. Poniżej dowiesz się jak dbać o serce będąc w grupie wiekowej 30+. Jest to druga część artykułu poruszającego tę tematykę. Jeśli chcesz poznać zalecenia dla innych grup wiekowych, przeczytaj pozostałe artykuły z tej serii. Zastosuj się do opisanych w nich wskazówek, a podarujesz sobie najwspanialszy prezent... od serca.
serce czterdziestolatka

Jak dbać o serce i układ krążenia? Cz. III – czterdziestolatki

Choroba Sercowo-Naczyniowa
Gdy kończymy 40 lat, wkraczamy w ten okres naszego życia, w którym szczególnie należy zacząć dbać o swoje zdrowie. Kwestią najistotniejszą jest odpowiednia profilaktyka serca i układu krążenia. Jeśli chcesz zmniejszyć ryzyko zawału i oszczędzić sobie nieprzyjemności w przyszłości, zadbaj o swoje serce już teraz. Poniżej dowiesz się o co najlepiej zatroszczyć się będąc czterdziestolatkiem. Porady dla innych grup wiekowych znajdziesz w pozostałych artykułach z tej serii.
serce pięćdziesięciolatka

Jak dbać o serce i układ krążenia? Cz. IV– pięćdziesięciolatki

Choroba Sercowo-Naczyniowa
Okres między 50, a 60 rokiem życia jest najbardziej niebezpieczny jeśli chodzi o ryzyko zawału serca. W tym czasie zdrowy tryb życia i odpowiednia dieta są tak ważne jak nigdy wcześniej. Jeśli jesteś po 50-tce i chcesz dowiedzieć się co zrobić, żeby zadbać o swoje serce, zapraszam do lektury. Porady dla pozostałych grup wiekowych znajdziesz w innych artykułach z tej serii.
serce sześćdziesięciolatka

Jak dbać o serce i układ krążenia? Cz. V– sześćdziesięciolatki

Choroba Sercowo-Naczyniowa
W tym wieku coraz bardziej zaczynasz odczuwać kłopoty ze zdrowiem. Twoje serce jest szczególnie narażone na wszystkie niekorzystne czynniki i pokutuje za niedopatrzenia z lat poprzednich. Nie jest jednak za późno. Wciąż możesz zmienić swój styl życia tak, by odpowiednio zadbać o serce i zminimalizować ryzyko zawału. Jak to zrobić, dowiesz się poniżej. Zalecenia dla innych grup wiekowych znajdziesz w poprzednich częściach tego artykułu.

Jeśli cierpisz na nadciśnienie, tych 6 produktów może Cię uratować

Nadciśnienie Tętnicze
Ciśnienie krwi jest ściśle związane z siłą i ilością uderzeń serca oraz ze średnicą i poziomem elastyczności ścian żył. Nadciśnienie pojawia się wtedy, gdy ciśnienie krwi nadmiernie je uciska. Jeśli nie podejmie się w takim przypadku odpowiedniej terapii, pacjent może zacząć chorować na serce, doznać zawału lub udaru. Grozi mu również niewydolność nerek.