Tag: Ból ucha objawy

ból ucha

Domowe sposoby na ból ucha

Uszy i Słyszenie
Ból ucha to przypadłość występująca najczęściej u dzieci, ale zdarza się coraz częściej i u dorosłych. Obecnie chyba każdy przynajmniej raz w życiu odczuwał ból ucha. Zazwyczaj ból ten pojawia się po przebytym przeziębieniu lub infekcji górnych dróg oddechowych. Ból ucha może pojawić się również po opróżnieniu nosa i położeniu się spać. Przyczyną tego są gromadzące się w przewodzie Eustachiusza płyny. Wywierają one nacisk na ucho, powodując ból i dyskomfort. Ból ten często występuje nocą, nie dając nam spać. Nie należy go jednak ignorować i liczyć, że kiedyś minie. Są przecież domowe sposoby, które mogą nam pomóc uśmierzyć ból i pozbyć się go na dobre.
wizyta u laryngologa

Co może być przyczyną bólu ucha?

Bóle
Jeśli w uchu źle się dzieje, czujemy ból i zgłaszamy się do laryngologa. Ale zwracajmy też uwagę na inne symptomy, np. pykanie w uchu przy wjeżdżaniu windą, podczas lotu samolotem, w górach, czyli gdy zmienia się wokół nas ciśnienie. Przy przewlekłym zapaleniu ucha pojawia się wysięk ropny, który można zauważyć na poduszce lub na małżowinie usznej. Może on świadczyć o przerwaniu błony bębenkowej. Konsekwencją jest nie tylko pogorszenie słuchu, ale i podatność na zakażenia i zapalenia. Jakie mogą być inne przyczyny bólu ucha?


Podobne porady

ból gardła, bolące gardło, leczenie gardła

Naturalne sposoby na ból gardła

Bóle
Ból gardła jest częstym powodem wizyty u lekarza. Nasze migdałki i gardło są mało odporne na wszelkiego rodzaju zakażenia, przede wszystkim z powodu zanieczyszczonego powietrza. Zanieczyszczone powietrze zawiera bakterie i wirusy, które atakują gardło Wiele razy okazuje się, że antybiotyk nie pomoże. Warto wtedy sięgnąć po domowe sposoby, stosowane przez nasze babcie.
ucho pływaka

Zapalenie ucha po basenie - jak go uniknąć?

Uszy i Słyszenie
Spędzasz wakacje nad wodą? Uważaj na uszy, ponieważ grzyby i bakterie (szczególnie pałeczka ropy błękitnej) lubią połączenie wilgoci z wysoką temperaturą. W efekcie może cię dopaść zapalenie ucha zewnętrznego, zwane potocznie „uchem pływaka”. Co zrobić, żeby się przed nim uchronić? Jak je rozpoznać, kiedy już się pojawi? Tego dowiesz się poniżej.
ból kręgosłupa

Co może być przyczyną bólu kręgosłupa?

Bóle Pleców
Kręgosłup człowieka dzieli się na 5 odcinków i każdy z nich ma niełatwe zadanie do wykonania. Często nie ułatwiamy mu pracy - siedzący tryb życia i unikanie spacerów to nasze główne grzechy. Ból kręgosłupa pojawia się najczęściej w związku z przeciążeniem lub chorobą zwyrodnieniową. Nie ignoruj go, bo może być powiązany m.in. ze schorzeniami ogólnoustrojowymi czy chorobą nowotworową. Poniżej dowiesz się jakie mogą być przyczyny bólu poszczególnych odcinków kręgosłupa. Gdy często odczuwasz takie dolegliwości, koniecznie udaj się do lekarza.
produkty rak

8 produktów, które są najczęstszą przyczyną raka

Medyczne Badania Naukowe
Obawiamy się chorób nowotworowych i zdajemy sobie sprawę, że są czynniki, które sprzyjają ich rozwojowi. Czy jest coś, co możemy zrobić, by zminimalizować ryzyko ich wystąpienia? Z pewnością tak. Znając główne przyczyny zachorowań na raka, możemy im zapobiec. Oto 8 produktów, które mogą być powodem rozwoju choroby nowotworowej w naszym organizmie i których wobec tego warto unikać.
zółte zdjecia

Co jest przyczyną żółtych zębów?

Czyszczenie Zębów
No dobrze, wszyscy wiemy, że białe zęby = ładne zęby, a żółte zęby = brzydkie. Jednak niewielu z nas stara się o uzyskanie perłowo-białych zębów. Bezmyślnie pozwalamy sobie na jedzenie i picie, które wygląda i smakuje znakomicie, ale równocześnie jest wrogiem białych zębów. Idąc tropem produktów do jedzenia i picia, które rujnują twój uśmiech, spójrzmy na najgorszych wrogów białych zębów.
żółte zęby

Co jest przyczyną żółtych zębów?

Wybielanie Zębów
No dobrze, wszyscy wiemy, że białe zęby = ładne zęby, a żółte zęby = brzydkie. Jednak niewielu z nas stara się o uzyskanie perłowo-białych zębów. Bezmyślnie pozwalamy sobie na jedzenie i picie, które wygląda i smakuje znakomicie, ale równocześnie jest wrogiem białych zębów.