Tag: Objawy cukrzycy u dorosłych

glukometr

Jakie są objawy cukrzycy typu 2?

Cukrzyca
Cukrzyca typu 2 jest najczęściej spotykaną formą cukrzycy i występuje aż u 90% chorych. Szacuje się, że połowa chorych na cukrzycę nie zdaje sobie z tego sprawy. Dlatego tak ważne jest poznanie objawów tej choroby i udanie się do lekarza w przypadku podejrzenia słuszności swojej diagnozy.


Podobne porady

cukrzyca

Jak uniknąć cukrzycy?

Cukrzyca
Jeśli członkowie twojej rodziny są chorzy na cukrzycę lub masz problemy z utrzymaniem stałego poziomu cukru we krwi, możesz być narażony na wystąpienie cukrzycy. Dowiesz się, jak uniknąć cukrzycy typu II z tych prostych wskazówek zdrowotnych.
leki przeciwbólowe

Jakie leki przeciwbólowe przy nadciśnieniu, wrzodach i cukrzycy?

Bóle
Każdy zna tę formułkę: Przed zastosowaniem skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą... Każdy zna, a prawie nikt nie stosuje. Jak wynika ze statystyk - 91 procent decyzji, który środek przeciwbólowy kupić, podejmujemy sami. A leki przeciwbólowe, choć dostępne bez recepty, źle zażywane mogą szkodzić. Szczególną ostrożność powinny zachować osoby chorujące na nadciśnienie, wrzody żołądka i cukrzycę.
cukrzyca

Jakie leki inkretynowe stosuje się w cukrzycy?

Cukrzyca
Mimo nieustannego postępu w medycynie cukrzyca wciąż pozostaje poważnym problemem. Nad jego rozwiązaniem pracują już nie tylko organizacje medyczne, z WHO na czele, ale także społeczne i polityczne, w tym ONZ. 90 proc. przypadków to cukrzyca typu 2, a – jak udowodniono – połowy z nich można by uniknąć, stosując odpowiednio dobraną profilaktykę. Skuteczność leczenia tego typu cukrzycy poprawiły wprowadzone do lecznictwa w 2005 roku leki inkretynowe. Niektóre są już dostępne w Polsce.
cukrzyca

Powikłania przy cukrzycy - na co musimy uważać?

Cukrzyca
Aż 90 proc. wszystkich cierpiących na cukrzycę ma chorobę typu 2 (jest też cukrzyca typu 1, w której uszkodzone komórki trzustki nie wytwarzają insuliny, co wymaga podawania tego hormonu). Typ 2 polega na tym, że trzustka wytwarza tyle insuliny, ile powinna, ale organizm jej nie przyswaja. To tzw. insulinooporność. Niewykorzystana przez komórki glukoza krąży wraz z krwią po całym organizmie. Stopniowo uszkadza drobne naczynia krwionośne, potem dobiera się do tętnic, układu nerwowego i organów wewnętrznych. Prowadzi to do osłabienia wzroku, pracy nerek i serca. Wielokrotnie wzrasta zagrożenie zawałem, udarem mózgu, amputacją nóg. Trzeba pamiętać, że przy właściwym leczeniu, systematycznej kontroli poziomu cukru we krwi i przestrzeganiu zaleceń lekarskich (głównie dotyczących właściwej diety oraz aktywności fizycznej), powikłania nie muszą się pojawić. Ale co może nam grozić, gdy nie zastosujemy się do zaleceń lekarza?

Jakie są pierwsze objawy cukrzycy?

Cukrzyca
Jak możesz rozpoznać czy masz cukrzycę? Najczęstszą przyczyną pierwszych objawów jest wysoki poziom glukozy we krwi. Jednak mogą być one na tyle słabe, że możesz ich nie zauważyć, szczególnie w przypadku cukrzycy typu 2. Niektóre osoby nie wiedzą, że chorują na cukrzycę dopóki nie pojawią się u nich problemy związane z długotrwałym niszczącym działaniem. W cukrzycy typu 1 objawy pojawiają się dość szybko bo już w przeciągu kilku dni lub tygodni oraz są bardzo wyraziste.
cukrzyca zioła

Czy oregano i rozmaryn zapobiegają cukrzycy?

Cukrzyca
Cukrzyca to choroba, która rozwija się w naszym świecie w szalonym tempie. Badania wskazują, że częstość występowania cukrzycy w ciągu ostatnich trzech lat wzrosła aż o 176%! Dane są zatrważające. Dlatego naukowcy szukają lepszych i skutecznych sposobów zapobieganiu tej chorobie. Co odkryli, dowiesz się z tego artykułu.
objawy cukrzycy

4 nietypowe objawy cukrzycy

Cukrzyca
Najczęstszymi objawami cukrzycy są niewyraźne widzenie, skrajne zmęczenie, pragnienie i uczucie ciągłego głodu, niekontrolowane oddawanie moczu, trudność w leczeniu ran i wrzodów, a także utrata masy ciała, ból w nogach i stopach. Można się jeszcze zastanawiać, czy pozostało coś jeszcze, czego możemy dowiedzieć się o cukrzycy. Cóż, istnieją pewne objawy, których nie jesteś świadomy, a które mogą zwiastować cukrzycę. Oto niektóre z wczesnych objawów cukrzycy, o których nikt ci nie powie.