Tag: Fotografia porady

zdjęcie jesieni

Jak robić zdjęcia jesieni?

Fotografia Artystyczna
Zastanawiasz się, jak uchwycić na zdjęciu te niesamowite kolory jesieni, ich głębię i piękno? Zapewne chcesz, by inni mogli razem z tobą cieszyć się tym cudownym widokiem, choć nie ma ich w pobliżu. Wystarczy zrobić kilka zdjęć. Przeczytaj poniższe wskazówki, które powiedzą ci ja zrobić najlepsze zdjęcie jesieni, które odda wszystkie jej zalety.
zdjęcie nocą

Jak robić zdjęcia nocą?

Fotografia
Lubisz zdjęcia robione nocą? Pewnie tak, bo jest w nich coś magicznego. Zdjęcia księżyca, gwiazd czy neonów oświetlających różne obiekty nocą mają coś, czego zdjęcie zrobione za dnia nigdy nie będzie miało. Problem polega na tym, że nie wszystkie aparaty cyfrowe dobrze spisują się w słabym świetle nocy. Jest jednak kilka sztuczek, które umożliwią ci robienie dobrych zdjęć także przy słabym świetle.
zdjęcie na plaży

Jak zrobić zdjęcie na plaży?

Fotografia Artystyczna
Wielu fotografów najczęściej wykonuje swoje zdjęcia na plaży. Na tle piasku i morza można ustawić scenę z rodzinnych wakacji, ślubu lub kameralnych wypadów. Poza tym plaże są piękne. Jednak istnieje wiele błędów popełnianych podczas robienia zdjęć na plaży. Przeczytaj poniższe wskazówki, aby ich uniknąć i aby dowiedzieć się, jak zrobić naprawdę niepowtarzalne zdjęcie.
samolot

Jak fotografować samoloty?

Fotografia
Samoloty są wspaniałymi obiektami do fotografowania. Nie ważne czy na ziemi, czy w powietrzu samoloty wszędzie wzbudzają zachwyt. Oczywiście wiadomo, że w powietrzu, a zwłaszcza na specjalnie organizowanych pokazach samoloty prezentują się jeszcze piękniej. Jednak trudność polega na fotografowaniu samolotów w powietrzu, zwłaszcza, gdy są bardzo wysoko. Poniżej przedstawiam kilka rad, jak zrobić takie zdjęcie.
dziecko

Jak fotografować dzieci?

Fotografia
Fotografowanie dzieci wbrew pozorom wcale nie jest rzeczą łatwą. Największym wyzwaniem są same dzieci. One same często nie potrafią pozować, kręcą się, robią dziwne i nieprzewidywalne rzeczy – ale chyba właśnie o to chodzi. Dzięki tej nieprzewidywalności jeśli chodzi o dzieciaczki, zdjęcia te są niesamowite i urocze. Ale jest kilka rzeczy, na które należy zwrócić uwagę w fotografii dziecięcej. Poniżej je przedstawiam.
Truskawki

Jak fotografować żywność?

Fotografia Artystyczna
Wystarczy się wybrać w dowolnej księgarni do działu z książkami kucharskimi, a zastaniesz masę doskonałych przepisów z towarzyszącymi im wspaniałymi fotografiami dań. Kolorowe warzywa skropione cudownie wyglądającymi sosami, ułożone na białym talerzu, który leży na pięknie zastawionym stole. Czasami w książkach kucharskich, to fotografia odgrywa pierwszorzędną rolę, a nie przepisy. Poniżej znajduje się kilka wskazówek jak fotografować żywność, aby uzyskać równie doskonałe rezultaty.
Wodospad w Laosie Kwang Xi

Jak fotografować wodę?

Fotografia Artystyczna
Woda wydaje się być rzeczą tak podstawową, iż trudno jest ją sfotografować. Ma jednak wiele postaci, takich jak jezioro, ocean, strumień, czy wodospad. Może być niewyobrażalną ilością, albo pojedynczą kroplą. Zamrożona bądź płynąca zdaje się być zarówno ciekawa jak i dramatyczna. Ma tendencję do odbijania światła, co może być bardzo fotogeniczne. Poniżej znajduje się kilka wskazówek, jak wykorzystać atuty wody.
Czerwona kuchnia

Jak fotografować wnętrza?

Fotografia Artystyczna
Jeśli chcesz poznać naprawdę proste i skuteczne metody fotografowania wnętrz, poniżej znajduje się kilka wskazówek, które należą do zakresu typowych metod fotografowania architektury. Poziom dla początkujących.
Krajobraz miasta o zachodzie słońca

Jak fotografować krajobraz?

Fotografia Artystyczna
Przyroda jest niesamowicie piękna. Często istnieje jednak problem uwieczniania momentów, które oddawałyby rzeczywisty obraz. Poniżej znajduje się kilka wskazówek, które mogą pomóc rozwiązać ten problem.
Czyszczenie obiektywu

Jak czyścić obiektyw?

Fotografia Artystyczna
Jeśli aparat jest waszym narzędziem pracy lub po prostu lubicie robić zdjęcia, wiecie, ze zanieczyszczany obiektyw może być przyczyną wielu nieudanych zdjęć. Aby temu zapobiec należy o niego dbać i regularnie czyścić. Zanim zdecydujesz się na wyczyszczenie obiektywu, sprawdź czy jest taka konieczność robiąc kilka zdjęć i uważnie się im przyglądając. Poniżej znajdziesz kilka wskazówek, które pomogą ci w pozbyciu się wszelkich zanieczyszczeń z obiektywu.