Tag: Fotografia krok po kroku

zdjęcie jesieni

Jak robić zdjęcia jesieni?

Fotografia Artystyczna
Zastanawiasz się, jak uchwycić na zdjęciu te niesamowite kolory jesieni, ich głębię i piękno? Zapewne chcesz, by inni mogli razem z tobą cieszyć się tym cudownym widokiem, choć nie ma ich w pobliżu. Wystarczy zrobić kilka zdjęć. Przeczytaj poniższe wskazówki, które powiedzą ci ja zrobić najlepsze zdjęcie jesieni, które odda wszystkie jej zalety.
Martwa natura

Jak fotografować martwą naturę?

Fotografia

Najważniejszym elementem w fotografowaniu martwej natury jest znalezienie dobrego oświetlenia. Sposób w jaki fotograf posługuje się światłem przy tego typu zdjęciach, nada im odpowiedni nastrój, nada im kontekst, sprawi, że będą interesujące i co najważniejsze doda fotografowanej martwej naturze dynamiki. Dobranie dobrego oświetlenia przy fotografowaniu martwej natury nie jest skomplikowane. W zasadzie, trzymając się poniższych 5 wskazówek, za każdym razem zrobisz doskonałe zdjęcie.

Radu Carnaru

Jak fotografować modę?

Fotografia
Nie ulega wątpliwości, że świat mody rządzi się własnymi prawami, które trudno poddawać ocenie. Podobnie jest z fotografią, która pozwala nam przedstawić rzeczywistość taką jaka jest lub nie... Kiedy połączymy modę z fotografią powstanie mieszanka idealna, zwana po prostu sztuką. Istnieje cienka granica pomiędzy piękną „brzydotą”, a kiczem. Właśnie dlatego warto poznać wskazówki, które ułatwią pracę każdemu początkującemu fotografowi.
Portret blond dziewczynki

Jak fotografować portret?

Fotografia Artystyczna
Poniżej znajdziesz kilka porad dotyczących robienia zdjęć portretowych. Podążając według nich nie będziesz mieć najmniejszego problemu z wykonaniem dobrego zdjęcia.
Truskawki

Jak fotografować żywność?

Fotografia Artystyczna
Wystarczy się wybrać w dowolnej księgarni do działu z książkami kucharskimi, a zastaniesz masę doskonałych przepisów z towarzyszącymi im wspaniałymi fotografiami dań. Kolorowe warzywa skropione cudownie wyglądającymi sosami, ułożone na białym talerzu, który leży na pięknie zastawionym stole. Czasami w książkach kucharskich, to fotografia odgrywa pierwszorzędną rolę, a nie przepisy. Poniżej znajduje się kilka wskazówek jak fotografować żywność, aby uzyskać równie doskonałe rezultaty.
Wodospad w Laosie Kwang Xi

Jak fotografować wodę?

Fotografia Artystyczna
Woda wydaje się być rzeczą tak podstawową, iż trudno jest ją sfotografować. Ma jednak wiele postaci, takich jak jezioro, ocean, strumień, czy wodospad. Może być niewyobrażalną ilością, albo pojedynczą kroplą. Zamrożona bądź płynąca zdaje się być zarówno ciekawa jak i dramatyczna. Ma tendencję do odbijania światła, co może być bardzo fotogeniczne. Poniżej znajduje się kilka wskazówek, jak wykorzystać atuty wody.
Czerwona kuchnia

Jak fotografować wnętrza?

Fotografia Artystyczna
Jeśli chcesz poznać naprawdę proste i skuteczne metody fotografowania wnętrz, poniżej znajduje się kilka wskazówek, które należą do zakresu typowych metod fotografowania architektury. Poziom dla początkujących.
Krajobraz miasta o zachodzie słońca

Jak fotografować krajobraz?

Fotografia Artystyczna
Przyroda jest niesamowicie piękna. Często istnieje jednak problem uwieczniania momentów, które oddawałyby rzeczywisty obraz. Poniżej znajduje się kilka wskazówek, które mogą pomóc rozwiązać ten problem.
Czyszczenie obiektywu

Jak czyścić obiektyw?

Fotografia Artystyczna
Jeśli aparat jest waszym narzędziem pracy lub po prostu lubicie robić zdjęcia, wiecie, ze zanieczyszczany obiektyw może być przyczyną wielu nieudanych zdjęć. Aby temu zapobiec należy o niego dbać i regularnie czyścić. Zanim zdecydujesz się na wyczyszczenie obiektywu, sprawdź czy jest taka konieczność robiąc kilka zdjęć i uważnie się im przyglądając. Poniżej znajdziesz kilka wskazówek, które pomogą ci w pozbyciu się wszelkich zanieczyszczeń z obiektywu.
Ważka

Jak zrobić ostre zdjęcie?

Fotografia Artystyczna
Uzyskiwanie zdjęć o idealnej ostrości to coś, czego większość fotografów pragnie, jednak obrazy czyste, wyraźne i ostre mogą być trudne do osiągnięcia.