Tag: Mycie pędzli do makijażu

Pędzle do makijażu

Jak czyścić pędzle do makijażu?

Makijaż
Na pędzlach do makijażu gromadzi się wiele zarazków i bakterii które mogą powodować wyskakiwanie na naszej twarzy różnych niespodzianek. Poza tym, utrzymywanie pędzli w czystości sprawi, że posłużą one nam o wiele dłużej niż jeśli będą brudne. Jak je czyścić? To bardzo proste:
pędzle do makijażu

Jak wyczyścić pędzle do makijażu?

Makijaż
Pędzle do makijażu to akcesoria, których używamy każdego dnia. Żeby nie sprzyjały one rozwojowi bakterii, musimy regularnie je czyścić. Jest to kwestia odpowiedniej higieny. Pędzle, których używasz codziennie, powinnaś czyścić przynajmniej raz w tygodniu (a najlepiej dwa razy). Pozostałe pędzle czyść nie rzadziej niż dwa razy w miesiącu. Istnieją dwa sposoby czyszczenia pędzli do makijażu: profesjonalne – za pomocą specjalnych środków, które pozwalają usunąć z pędzla wszystkie zanieczyszczenia lub delikatne, domowe czyszczenie, które pozwoli ci zachować swoje akcesoria do makijażu w niezbędnej czystości. Poniżej dowiesz się jak stosować specjalistyczne środki do czyszczenia pędzli oraz jak wyczyścić swoje przybory prostym, domowym sposobem.
pędzle do makijażu

Jak zrobić domowy środek do czyszczenia pędzli kosmetycznych?

Toniki Domowej Roboty
Pędzle do makijażu to niezbędne wyposażenie każdej kobiety. Mamy ich całe mnóstwo: pędzle do podkładu, pudru, różu, pędzle do cieni, do ust, do eyelinera. Jest to cały arsenał akcesoriów, które pomagają nam uzyskać nieskazitelny wygląd, ale nieodpowiednio traktowane – mogą przyczynić się do jego zrujnowania. Dlaczego? Ponieważ pędzle te bardzo często są siedliskiem bakterii. Dzieje się tak wówczas, gdy nie są one odpowiednio często czyszczone. Pobieżne czyszczenie pędzli powinno się przeprowadzać przynajmniej raz w tygodniu, a gruntowne ich oczyszczanie około raz w miesiącu. Nie ma tutaj znaczenia, czy pędzli tych używasz sporadycznie, czy na co dzień. Dobrą wiadomością jest to, że żeby dokładnie wyczyścić pędzle do makijażu nie potrzebujesz żadnych specjalistycznych środków. Wystarczy kilka rzeczy, które prawdopodobnie znajdziesz we własnej kuchni.
Pędzle do makijażu

Jak zrobić płyn do mycia pędzli do makijażu?

Kosmetyki dla Pań
Jeśli posiadasz w swojej kosmetyczce kosztowne pędzle, wówczas warto o nie zadbać. Wiadomo, jeśli się o coś dba, posłuży nam dłużej. Nie znaczy też to, że trzeba wydawać dużo pieniędzy. Płyn do mycia pędzli możesz zrobić sama. Wystarczy, że przeczytasz poniższy artykuł.


Podobne porady

pędzle do makijażu

Jak wybrać pędzle do makijażu i dbać o nie?

Makijaż
Większość kobiet lubi od czasu do czasu zabawić się we własną wizażystkę. Niektóre panie malują się od wielkiego dzwonu, czyli jedynie na święta, inne robią to okazjonalnie w zależności od nastroju, a jeszcze inne nie wyobrażają sobie wyjścia do sklepu po bułki z „nagą” twarzą. Niezależnie od tego, do którego typu kobiet należymy, warto zapoznać się z podstawowymi narzędziami do wykonywania makijażu i zaopatrzyć się w nie.
Jak przechowywać pędzle do makijażu

Jak przechowywać pędzle do makijażu?

Makijaż oczu
Wiele z nas zastanawia się jak przechowywać pędzle do makijażu, aby się nie zniszczyły i zawsze były pod ręką, gdy akurat są potrzebne. Jest na to sposób. Wystarczy kilka rzeczy, chwilka czasu i gotowe. Tylko zobacz.