Tag: Pędzle do makijażu czyszczenie

Pędzle do makijażu

Jak czyścić pędzle do makijażu?

Makijaż
Na pędzlach do makijażu gromadzi się wiele zarazków i bakterii które mogą powodować wyskakiwanie na naszej twarzy różnych niespodzianek. Poza tym, utrzymywanie pędzli w czystości sprawi, że posłużą one nam o wiele dłużej niż jeśli będą brudne. Jak je czyścić? To bardzo proste:
pędzle do makijażu

Jak wyczyścić pędzle do makijażu?

Makijaż
Pędzle do makijażu to akcesoria, których używamy każdego dnia. Żeby nie sprzyjały one rozwojowi bakterii, musimy regularnie je czyścić. Jest to kwestia odpowiedniej higieny. Pędzle, których używasz codziennie, powinnaś czyścić przynajmniej raz w tygodniu (a najlepiej dwa razy). Pozostałe pędzle czyść nie rzadziej niż dwa razy w miesiącu. Istnieją dwa sposoby czyszczenia pędzli do makijażu: profesjonalne – za pomocą specjalnych środków, które pozwalają usunąć z pędzla wszystkie zanieczyszczenia lub delikatne, domowe czyszczenie, które pozwoli ci zachować swoje akcesoria do makijażu w niezbędnej czystości. Poniżej dowiesz się jak stosować specjalistyczne środki do czyszczenia pędzli oraz jak wyczyścić swoje przybory prostym, domowym sposobem.
pędzle do makijażu

Jak zrobić domowy środek do czyszczenia pędzli kosmetycznych?

Toniki Domowej Roboty
Pędzle do makijażu to niezbędne wyposażenie każdej kobiety. Mamy ich całe mnóstwo: pędzle do podkładu, pudru, różu, pędzle do cieni, do ust, do eyelinera. Jest to cały arsenał akcesoriów, które pomagają nam uzyskać nieskazitelny wygląd, ale nieodpowiednio traktowane – mogą przyczynić się do jego zrujnowania. Dlaczego? Ponieważ pędzle te bardzo często są siedliskiem bakterii. Dzieje się tak wówczas, gdy nie są one odpowiednio często czyszczone. Pobieżne czyszczenie pędzli powinno się przeprowadzać przynajmniej raz w tygodniu, a gruntowne ich oczyszczanie około raz w miesiącu. Nie ma tutaj znaczenia, czy pędzli tych używasz sporadycznie, czy na co dzień. Dobrą wiadomością jest to, że żeby dokładnie wyczyścić pędzle do makijażu nie potrzebujesz żadnych specjalistycznych środków. Wystarczy kilka rzeczy, które prawdopodobnie znajdziesz we własnej kuchni.
Jak prawidłowo czyścić pędzle do makijażu

Jak prawidłowo czyścić pędzle do makijażu

Makijaż
Pędzle do makijażu powinny być zachowane w czystości nie tylko ze względów estetycznych, ale także higienicznych. Nikt przecież nie chce dotykać twarzy brudnymi pędzlami z zaschniętymi resztkami podkładu czy korektora, które są idealnym środowiskiem dla bakterii. Jak więc prawidłowo dbać o pędzle i myć je, aby służyły ci jak najdłużej? Odpowiedź znajdziesz poniżej.


Podobne porady

Jak zrobić wygodny stojak na pędzle malarskie?

Inne zainteresowania
Lubisz malować? Jeśli tak, zapewne wiesz czym jest ból wiecznie brudnej od pędzli, szaroburej wody, którą trzeba ciągle wylewać, kubka z ogromną ilością pędzli, których w tej brudnej wodzie nie widać i ciężko trafić na ten, którego się potrzebuje. Pędzle wymoczone w wodzie rozwadniają farby, mieszają kolory i zanieczyszczają je. Prawdziwa udręka. A czasami po prostu chcemy odłożyć na chwilę pędzel, by użyć go później. Właśnie po to dobrze jest przygotować sobie w prosty sposób wygodny stojak na pędzle, który ułatwi nam pracę.
przechowywanie pędzli do makijażu

Gdzie przechowywać pędzle do makijażu?

Inne projekty i wyroby
W miarę doskonalenia umiejętności w sztuce robienia perfekcyjnego makijażu, każdej z nas przybywa nie tylko coraz więcej kosmetyków, ale również przyborów takich jak pędzle. Właśnie wówczas stajemy przed dylematem, w czym przechowywać nasze pędzle, by zawsze były pod ręką i by nie zbierały bakterii. Pomysłów jest zapewne tyle, ile właścicielek. Jednakże istnieje kilka prostych trików, które pomogą ci w odnalezieniu twojej własnej metody, dzięki której bez problemu zawsze znajdziesz swoje pędzle. Oto kilka propozycji, które pomogą ci rozwiązać problem ze zorganizowaniem przyborów do makijażu.
botoks

Kolejność zabiegów medycyny estetycznej - poradnik

Chirurgia Plastyczna
Marząc o bardziej atrakcyjnym, młodszym wyglądzie, łatwo dać się ponieść emocjom. „Wreszcie wygładziłam lwią zmarszczkę, która nie poddawała się kremom, świetnie!”. Cieszysz się... przez tydzień. A potem przyglądasz się krytycznie odbiciu w lustrze i umawiasz się np. na laser. Lekarze wykonujący zabiegi estetyczne radzą, by działać bez pośpiechu i uważnie wypełniać ankietę dotyczącą zdrowia, którą otrzymujemy przed zabiegiem. Chodzi o wykluczenie przeciwwskazań. Poza tym niektórych zabiegów nie należy łączyć, a na efekt innych trzeba cierpliwie poczekać. Pacjentki często o tym nie wiedzą. W rezultacie, zmieniając gabinet, nie informują lekarza o przebytych zabiegach. Jak zaplanować ich kolejność?
Pędzle do makijażu

Jak zrobić płyn do mycia pędzli do makijażu?

Kosmetyki dla Pań
Jeśli posiadasz w swojej kosmetyczce kosztowne pędzle, wówczas warto o nie zadbać. Wiadomo, jeśli się o coś dba, posłuży nam dłużej. Nie znaczy też to, że trzeba wydawać dużo pieniędzy. Płyn do mycia pędzli możesz zrobić sama. Wystarczy, że przeczytasz poniższy artykuł.