Tag: Sól morska do kąpieli

sól cytrynowa do kąpieli

Jak zrobić cytrynową sól do kąpieli?

Pielęgnacja skóry
Sól znana jest ze swojego dobroczynnego wpływu na naszą skórę. Świetnie sprawdza się jako środek relaksujący rozluźniając napięcie naszych mięśni. Regularnie dodawana do kąpieli sól działa wyszczuplająco i przyczynia się do redukcji cellulitu, odpowiednio nawilża naszą skórę, poprawia mikrokrążenie, zmiękcza, wygładza i ujędrnia skórę. Czego chcieć więcej? Niestety sole dostępne w sklepach często naszpikowane są sztucznymi substancjami i tzw. ulepszaczami. Dlatego proponuję przygotowanie własnej soli do kąpieli. Naturalna, domowej roboty sól to pewność składników i nierzadko dużo lepsze działanie.
sól morska

Domowe zabiegi z soli morskiej

Zabiegi na ciało
Jeśli chcesz zadbać o swoje ciało, sięgnij po sól morską. Na jej bazie możesz stworzyć cały wachlarz rytuałów pielęgnacyjnych. Sól z Morza Martwego zawiera liczne pierwiastki. Np. magnez opóźniający procesy starzenia się skóry, potas regulujący gospodarkę wodną i wapń łagodzący podrażnienia sprawiają, że słone kryształki są idealnym składnikiem zabiegów pielęgnacyjnych takich, jak kąpiele, toniki, okłady, maseczki i peelingi.
sól morska

8 sposobów wykorzystania soli morskiej

Pielęgnacja skóry
Sól morska to naturalna sól otrzymywana bezpośrednio z wody morskiej. Największa różnicą między solą morską, a jej przetworzonym odpowiednikiem jest to, że nie jest ona sztucznie zmodyfikowana. Podczas, gdy druga musi przejść przez wiele metod przetwarzania. Oto największe zalety i środki zaradcze przy użyciu soli morskiej.

Fakty i mity na temat soli

Przyprawy
Kuchenna, jodowana, morska czy sodowa - istnieje wiele rodzajów soli, które są stosowane w przemyśle spożywczym jako przyprawa albo konserwant do potraw. Często sami stosujemy zbyt duże ilości soli do naszych dań. Zresztą, jaki smak miałyby bez niej frytki? Należy jednak pamiętać, że zbyt duża ilość tej przyprawy może powodować nieodwracalne skutki w naszym organizmie.

Zalety picia słonej wody

Diety
Słona woda w morzach i oceanach została naturalnie "przyprawiona" przez naturę. Od dziecka każdy nam powtarzał, że picie jej nie wpływa na nas korzystnie. Naukowcy mają jednak odmienne zdanie na ten temat. Picie szklanki słonej wody dziennie może dać wspaniałe efekty i dobroczynnie wpływać na twój organizm. Poniżej znajdziecie kilka zalet picia słonej wody. Utrata na wadze Sól sprawia, że czujesz się mniej głodny, przez co tracisz na wadze. Im mniej soli spożywasz, tym dokucza ci większy apetyt. Wypicie szklanki słonej wody chroni przed podjadaniem. Kiedy czujemy niepohamowany apetyt, szklanka wody z solą sprawi, że nie będzie on aż tak mocny. Nie będziesz dzięki temu spożywać czekolady i śmieciowego jedzenia. Woda pomoże również wchłaniać substancje odżywcze, które przyjmujesz. Pamiętaj, że optymalne odżywianie jest kluczem do dobrego zdrowia.