Tag: Ekologiczne środki czystości

cytryna

Jak sprzątać ekologicznie – moc cytryny.

Środki czyszczące
Czy wiedziałaś, że kwas zawarty w cytrynach pomoże w porządkach domowych. Świetnie usunie brud i plamy z rdzy. Kwas cytrynowy szczególnie silnie działa w połączeniu z solą. Gdy sparujesz oba te składniki to uzyskasz super czyszcząca pastę, która pokona niemal wszystko.
olej roślinny

Jak sprzątać ekologicznie – olej roślinny.

Środki czyszczące
Oleje i oliwa wbrew pozorom wcale nie służą tylko do celów spożywczych lub do robienia tłustych plam. Możesz je spokojnie wykorzystać do sprzątania mieszkania. Oleje roślinne lub oliwa rozpuszczą brud, zmniejszą zadrapania i niedoskonałości różnych przedmiotów czy nawilżą drewno. Jak to możliwe? Jak się za to zabrać w poprawny sposób? Odpowiedź poniżej.
ocet

Jak sprzątać ekologicznie – ocet.

Środki czyszczące
Ocet znany jest ze swoich cudownych właściwości już od dawna. Już babcie naszych babć używały go w porządkach domowych i przekazywały tę wiedzę dalej, wiedząc, że to bardzo dobry sposób na czyszczenie różnych przedmiotów. Zwykły, biały ocet ma magiczne właściwości. O niektórych dowiesz się z poniższego artykułu.
domowe środki czystości

Jak zrobić domowe środki czystości?

Środki czyszczące
Środki czystości to niezbędne wyposażenie każdej pani domu. Te dostępne w sklepach są jednak nie tylko kosztowne, ale i szkodliwe. Chemiczne środki do czyszczenia mogą wywoływać reakcje alergiczne u osób szczególnie na nie wrażliwych. Po co więc wydawać pieniądze na coś, co nie jest obojętne dla naszego zdrowia? Lepiej zrobić środki czystości samodzielnie Tanio i ekologicznie. Na każdą kieszeń i okazję. Przekonaj się sama.
środki dezynfekujące bez chloru

Jak zrobić naturalny środek dezynfekujący?

Środki czyszczące
Od dawna wiadomo, że skutecznym środkiem dezynfekującym jest chlorowy wybielacz rozcieńczony w wodzie. Jednak jest on dosyć drażniący, zarówno dla skóry, środowiska, jak i tkanin (nie mówiąc już o tym, że chlor wyjątkowo nieprzyjemnie pachnie). Mam dla ciebie dobrą wiadomość. Istnieją inne, naturalne i bezpieczne sposoby, które dadzą równie dobry efekt. Te domowe środki dezynfekujące zwalczą wirusy i bakterie nie wyrządzając przy tym krzywdy ani tobie, ani twoim najbliższym.
pranie

Naturalne środki do prania – przepisy, sposób użycia

Środki czyszczące
Większość środków do prania, mimo jednoznacznie kojarzących się z przyrodą zapachów "morska bryza", "leśny", "kwiatowy", niewiele ma wspólnego z naturą. Zawierają sztuczne dodatki, a często także toksyczne składniki, Wybielacze, płyny do płukania, proszki – często są źródłem alergii, a nawet mogą prowadzić do poważnych problemów zdrowotnych. Łatwo im dostać się do naszego organizmu, ponieważ – nie do końca wypłukane – mają bezpośredni kontakt ze skórą, przez którą z łatwością zostają zaabsorbowane. Żeby uniknąć komplikacji, najlepiej używać naturalnych środków do prania. Jakich? Tego dowiesz się z dalszej lektury.
czyszczenie piekarnika

Jak zrobić ekologiczny środek do czyszczenia piekarnika?

Sprzątanie kuchni
Jesteście zmęczeni ciągłym zmaganiem się z brudnym piekarnikiem? Nic dziwnego, to prawdziwa walka z wiatrakami. Łagodne środki są często nieskuteczne, szczególnie w przypadku naprawdę zapuszczonych kuchenek. Te silniejsze specyfiki dają sobie radę z grubą warstwą tłuszczu, ale za jaką cenę! Kiedy spryskujemy nimi powierzchnię kuchenki, musimy wstrzymać oddech i zakryć nos oraz usta ścierką. Opary z nich pochodzące nie tylko nieprzyjemnie pachną, ale przede wszystkim mocno podrażniają nasze drogi oddechowe. Na szczęście istnieją w pełni bezpieczne i jednocześnie naprawdę skuteczne środki do czyszczenia. I możemy je zrobić w domu własnoręcznie. Oto przepis na nietoksyczny środek czyszczący, który doskonale usunie tłuszcz i resztki spalonego jedzenia.
odplamiacz

Jak zrobić domowy odplamiacz?

Usuwanie plam
Ekologiczny styl życia jest ostatnio w modzie. I bardzo dobrze! Coraz więcej osób sięga po ekologiczne środki czystości domowej roboty. Furorę robią naturalne proszki do prania. Czasem jednak sam proszek może nie wystarczyć i przydałby się odplamiacz. Czy wiesz, że i ten specyfik możesz zrobić w domu? Przepis na skuteczny odplamiacz do tkanin znajdziesz poniżej. Poradzi sobie z plamami równie dobrze, jak te, które można kupić w sklepie.