Tag: Ocet w sprzątaniu

ocet

Jak sprzątać ekologicznie – ocet.

Środki czyszczące
Ocet znany jest ze swoich cudownych właściwości już od dawna. Już babcie naszych babć używały go w porządkach domowych i przekazywały tę wiedzę dalej, wiedząc, że to bardzo dobry sposób na czyszczenie różnych przedmiotów. Zwykły, biały ocet ma magiczne właściwości. O niektórych dowiesz się z poniższego artykułu.
ocet sprzątanie

Jakich powierzchni nie powinno się myć octem?

Środki czyszczące
Ocet to doskonały produkt służący do dezynfekcji i czyszczenia, jednak w pewnych obszarach nie powinniśmy go używać. Poniżej znajdziesz listę produktów, których nie należy traktować octem.


Podobne porady

olej roślinny

Jak sprzątać ekologicznie – olej roślinny.

Środki czyszczące
Oleje i oliwa wbrew pozorom wcale nie służą tylko do celów spożywczych lub do robienia tłustych plam. Możesz je spokojnie wykorzystać do sprzątania mieszkania. Oleje roślinne lub oliwa rozpuszczą brud, zmniejszą zadrapania i niedoskonałości różnych przedmiotów czy nawilżą drewno. Jak to możliwe? Jak się za to zabrać w poprawny sposób? Odpowiedź poniżej.

Ocet: Usunie kamień i pleśń. Wyczyści rury i wybieli skarpetki

Środki czyszczące
Krztyna octu doskonale wzbogaca smak, konserwuje i zakwasza potrawy, ale na zastosowaniu w kuchni jego rola się nie kończy. Nie bez powodu często określany jest niekwestionowanym królem wśród naturalnych środków czyszczących. Doskonale sprawdza się jako preparat dezynfekujący, usuwa nieprzyjemne zapachy ze sprzętów; kamień z czajnika oraz pleśń z bębna pralki. Ponadto nadaje połysk podczas mycia okien, wybiela skarpety, odświeży wygląd boazerii i wyczyści buty. Zamykając tę okazałą, acz niepełną listę warto zaznaczyć, że dodatkowo jest wyjątkowo bezpieczny dla zdrowia i środowiska, skuteczny i tani.