Tag: Gry

gra komputerowa

Jak wybrać grę komputerową dla dziecka?

Zabawy dla Dzieci
Komputery na stałe zagościły w naszych domach, a gry komputerowe coraz częściej stanowią główną rozrywkę dzieci i młodzieży. Dorośli niestety nie nadążają za tempem tych zmian i stając przed problemem „jaką grę kupić dziecku”, rozkładają tylko bezradnie ręce. Ten poradnik z pewnością da Państwu kilka ważnych wskazówek.
gra planszowa

Jak wybrać dobrą grę planszową?

Inne Zabawy
Gry planszowe ostatnimi czasy wróciły do łask i zdobywają coraz większą popularność. Z pewnością nie są w stanie wyprzeć swoich komputerowych odpowiedników, ale posiadają bardzo wiele innych zalet. Dzięki kontaktowi bezpośredniemu z innymi graczami sprzyjają dobrej zabawie w towarzystwie, także tym bardziej licznym, imprezowym. Dodatkowo, aby gra planszowa była ciekawa, musi posiadać rozbudowaną mechanikę gry, co zmusza do myślenia. Całe szczęście owa rozbudowana mechanika wcale nie musi oznaczać, że gra będzie trudna w opanowaniu – często jest wręcz przeciwnie. W tym krótkim poradniku postaram się podpowiedzieć czego można się spodziewać po współczesnych grach planszowych i czym kierować się przy zakupie.


Podobne porady

Jak grać w Yut? Chińczyk po koreańsku.

Inne Zabawy
Yut jest to tradycyjna gra planszowa z Korei podobna do naszego Chińczyka. Jednak Yut jest od niego szybszy i ciekawszy. Yut to świetne źródło zabawy dla całej rodziny lub grona znajomych.