Tag: Ozdoby wielkanocne na drzwi

wielkanocny wianek

Jak zrobić wielkanocny wianek?

Dekoracje Wielkanocne
Aby zaznaczyć, że nadszedł czas świąteczny, można zrobić wiosenny, świąteczny wianek na drzwi. Wielkanoc to czas, kiedy przyroda budzi się do życia. Wykorzystaj ten fakt i zrób wianek z pięknych, zielonych gałązek bukszpanu, szparagusa czy rozmarynu. Zobacz, jak łatwe jest zrobienie takiego wianka.


Podobne porady

ozdoba z mięty

Jak zrobić ozdobny wianek z mięty?

Uprawa Ziół
Słowo mięta pochodzi od greckiego słowa Mintho czyli imienia nimfy, która była kochanką Hadesa. Mięta jest dość popularną rośliną w Polsce. Oprócz orzeźwiającego zapachu ma również właściwości lecznicze. Może być uprawiana zarówno w przydomowym ogródku jak również w doniczce w mieszkaniu. W poniższym artykule znajdziesz wskazówki jak zrobić wiosenną ozdobę właśnie z tej rośliny.
wianek z żołędzi

Jak zrobić wianek z żołędzi?

Materiały i elementy dekoracyjne
Nie ma chyba prostszego sposobu na naturalną, ekologiczną i niezwykle uroczą jesienną dekorację. Wianek z żołędzi możesz powiesić na ścianie, drzwiach lub zrobić z niego element jesiennego lub świątecznego stroika. Możliwości jest bardzo wiele, a trud włożony w wykonanie takiego wianka – znikomy.
wianek z bukszpanu

Jak zrobić świąteczny wianek z bukszpanu?·

Dekoracje Bożonarodzeniowe
Wianek z bukszpanu to idealna dekoracja świąteczna. Można go powiesić na drzwiach, zrobić z niego bazę pod stroik lub udekorować nim krzesła dla gości w sposób pokazany na zdjęciu obok. Poniżej dowiesz się jak szybko zrobić taki wianek.

Jak zrobić wianek na głowę z liści?·

Akcesoria
Jesień bawi nas feerią barw i daje dużo możliwości wykonania ślicznych ozdób, dekoracji czy nawet modnych dodatków. Poniżej przedstawiam sposób wykonania wianka z kolorowych liści, który będzie idealnie pasował do panującej za oknem aury. Wianek ten wykonany jest ze sztucznych liści, jednak możesz go zrobić z powodzeniem z liści naturalnych. Należy jednak pamiętać, że prawdziwe liście szybko wyschną i nasz piękny wianek się rozpadnie.

Jak zrobić wianek - koronę z kwiatów?

Inne projekty i wyroby
"Kwiaty we włosach potargał wiatr..." śpiewał w swym niezapomnianym przeboju Krzysztof Klenczon. Co jak co, ale z tak misternie zrobionym wiankiem jak ten, wiatr nie poradziłby sobie zbyt łatwo. Przypomina on bardziej kwiecistą koronę niż delikatny wianuszek upleciony naprędce z polnych kwiatów. Do jego zrobienia, poza kwiatami, np. zerwanymi z własnego ogródka, będą potrzebne jeszcze specjalne akcesoria florystyczne. To właśnie dzięki nim wianka nie potarga wiatr. No chyba że - trzymając się dalej wątków z piosenek - zawieje “10 w skali Beauforta”.
korona z kwiatów

Jak zrobić koronę z kwiatów?

Inne projekty i wyroby
Nawet się nie obejrzeliśmy, a wiosna rozgościła się u nas na dobre. Ogrody z dnia na dzień zmieniają się nie do poznania, ciesząc nasze oczy feerią barw i różnością pięknych zapachów. Jeśli chcesz zaprosić kwiaty do swojej wiosennej stylizacji, załóż je na głowę w postaci oryginalnego wianka. Ale zamiast ścinać ogrodowe rośliny, wykorzystaj kwiaty sztuczne. Te prawdziwe niech dalej rosną i cieszą nasze zmysły. Jako że róże uchodzą za królowe kwiatów, to właśnie one są idealne do zrobienia tej kwiecistej, wiosennej korony.
Jak zrobić dekoracje walentynkowe

Jak zrobić drewniany wianek w kształcie serca?

Materiały i elementy dekoracyjne
Walentynki powoli się zbliżają, więc już dziś zobacz jaką dekorację możesz przygotować na tę okazję. Ręcznie wykonane ozdoby cieszą się największą popularnością i będą sprawiały radość.