Tag: Zając wielkanocny

opaska z uszami

Jak zrobić opaskę z uszami zajączka?·

Dekoracje Wielkanocne
Opaska z uszami wcale nie jest tak trudna do wykonania jak mogłoby się niejednemu z nas wydawać. Wystarczy odrobina chęci, czasu oraz odpowiednie materiały. Do tego wszystkiego ciut zdolności i opaska gotowa. Poniżej znajdziesz instrukcje. To super pomysł by dzieciaki mogły zamienić się w wielkanocne króliki na te święta.

Skąd się wzięła Wielkanoc?

Zwyczaje Wielkanocne
Symbolika Świąt Wielkanocnych jest dla nas czymś oczywistym. Większości kojarzy się ze Zmartwychwstaniem Jezusa Chrystusa i jest zarazem najstarszym i najważniejszym chrześcijańskim świętem. Ale czy zastanawialiście się skąd wzięła się nazwa święta, co tak naprawdę oznacza zajączek, czy kolorowe pisanki? Święta Wielkanocne są bardzo mocno zakorzenione w pogaństwie. Chrześcijanie przyjęli święto wiosny, które jak wiele innych pogańskich tradycji, nieco przesunęło się w czasie, by jego data była zgodna ze Zmartwychwstaniem Pańskim.


Podobne porady

7 rzeczy, których nie wiesz o zajączku wielkanocnym

Zwyczaje Wielkanocne
Wielkanoc jest jednym z najważniejszych świąt w wierze chrześcijańskiej. W ten dzień, Jezus Chrystus zmartwychwstał, aby uratować świat od grzechów. Niektórzy uważają, że ludzie pomału zapominają o tym, co naprawdę jest ważne podczas tych świąt, zaś coraz częściej myślą wyłącznie o dekoracjach, pisankach i zajączkach. Jednak te przyjemne dodatki, w tym zwłaszcza zajączek wielkanocny, są zakorzenione zarówno w tradycji jak i w samej historii religii. Poniżej przedstawiam kilka ciekawych faktów dotyczących tego małego, futrzanego przyjaciela rozdającego kolorowe pisanki grzecznym dzieciom.