Tag: Zdrowie psa

czyszczenie psu zębów

Jak czyścić psu zęby?

Pielegnacja Psów
Czyszczenie zębów jest tak samo ważne dla ludzi jak i dla psów. Wielu właścicieli często nie dba o higienę jamy ustnej swojego pupila. Nigdy nie jest jednak na to za późno. Poniżej znajdziesz porady jak skutecznie umyć psu zęby.
pies jesienią

Jak zadbać o zdrowie psa jesienią?

Zdrowie Psów
Jesień – chłodne powietrze, pierwsze miesiące szkoły, spadające liście – jesteś podekscytowany zmieniającą się porą roku. Twoje zwierzę prawdopodobnie też odczuwa zmianę pogody i żegna się z upalnymi letnimi dniami. Musisz być zatem ostrożny, spadek temperatury może być groźny nawet dla zwierząt futerkowych. Poniżej znajdziesz wskazówki jak dbać o swojego psa, by pozostał zdrowy podczas jesiennych miesięcy.
zdrowy pies

Jak sprawdzić czy pies jest zdrowy?

Zdrowie Psów
Pies to najbliższy przyjaciel człowieka i to do jego właściciela należy troska o jego zdrowie. Jeśli masz wątpliwości, co do tego czy twojemu psu niczego nie brakuje, przeczytaj poniższą poradę. Artykuł opisuje jak powinien wyglądać zdrowy pies.
pies w samochodzie

Jak zapobiec udarowi cieplnemu u psa?

Zdrowie Psów
Wysokie temperatury dają się we znaki nie tylko ludziom. W upalne letnie dni pamiętaj, żeby odpowiednio zatroszczyć się także o swojego psa. Ludzka bezmyślność często prowadzi do sytuacji, w której pies doznaje udaru cieplnego. Jak go uniknąć? Jak rozpoznać jego objawy? Tego dowiesz się z poniższego artykułu. Opiszę w nim udar cieplny u psa i powiem jak mu zapobiegać.
psie pazury

Co zrobić w przypadku urazu pazura u psa?

Zdrowie Psów
Często zdarza się, że pies podczas codziennych zabaw niszczy pazury. Gdy uraz jest większy, a pazur krwawi, rzadko kto wie, jak prawidłowo z nim postępować. W tym artykule napiszę, co zrobić, jeżeli pies ma chory pazur.
chory pies

Jak rozpoznać chorobę oczu u psa?

Zdrowie Psów
Psy, podobnie jak ludzie, narażone są na choroby oczu. Ważne jest, by odpowiednio wcześnie rozpoznać problem i podjąć odpowiednie leczenie. Ten artykuł opisuje objawy najczęstszych chorób oczu u psów.
łapa psa

Co zrobić gdy pies zrani się w opuszkę?

Zdrowie Psów
Często zdarza się, że podczas spaceru pies zrani się w łapę. Krwawiąca opuszka może wyglądać nieco przerażająco, ale ważne jest, by umieć odpowiednio zareagować i opatrzyć ranę. Jeśli chcesz się dowiedzieć jak postępować w przypadku zranienia opuszki twojego psa, przeczytaj tą poradę.
chory pies

Jak rozpoznać skręt żołądka u psa?

Zdrowie Psów
Skręt żołądka jest groźną chrobrą dla psa. Jego wczesne rozpoznanie jest niezwykle istotne, żeby uratować psu życie. Przeczytajcie poniższy artykuł, żeby wiedzieć, jak w takiej sytuacji zareagować.
zadławienie psa

Jak postępować w przypadku zadławienia psa?

Zdrowie Psów
W przypadku zadławienia się psa mamy niewiele czasu na działanie. Oczywiście należy niezwłocznie zadzwonić po weterynarza, jednak zanim on przyjedzie, może być już za późno. Dlatego powinniśmy już wcześniej się dowiedzieć jak pomóc swojemu psu w przypadku zadławienia czy zakrztuszenia.
mycie zębów psu

Jak umyć psu zęby?

Pielegnacja Psów
Pies to najwierniejszy przyjaciel człowieka. Nikt chyba nie będzie zaprzeczał temu staremu przysłowiu. Większość z nas ma swoich psich przyjaciół. Nasz pies wymaga podobnej higieny jak my sami. Zatem należy go szczotkować, kąpać oraz myć mu zęby. Jeśli nie będziemy dbać o zęby naszego pupila istnieje ryzyko, że nasz pies nabawi się próchnicy. Nie wspominając już o niemiłym oddechu. Aby nasz pupil mógł korzystać ze swoich zdrowych zębów przez całe swoje psie życie powinniśmy dawać mu specjalne kości. Producenci karmy dla zwierząt posiadają tego typu produkty w swojej ofercie. To jednak nie wystarczy. Aby mieć pewność, że uzębienie naszego pupila jest zadbane należy je szczotkować co jakiś czas.