Tag: Jak zrobić hortensję z papieru

hortensja

Jak zrobić hortensję?

Materiały i elementy dekoracyjne
Każda pani domu zastanawia się co zrobić, aby jej dom wyglądał jak najpiękniej. Najważniejszym elementem jest dekoracja stołu, bo to przy nim właśnie zasiadają przybyli goście. Proponuję zrobienie hortensji z papieru i styropianu. Możesz je postawić nie tylko na stole, ale również na komodzie, w oknie lub wykorzystać jako prezent. Ich zrobienie jest niesamowicie proste. Wszystko czego potrzebujesz wymienione jest poniżej. Zerknij.


Podobne porady

kompozycja kawiatowa

Jak zrobić bukiet na każdą porę roku?

Florystyka
Rzadko kto może sobie pozwolić na zmianę wystroju swojego domu cztery razy do roku. Istnieje jednak sposób na to, by w twoim mieszkaniu zawsze gościła natura. Są nim kompozycje kwiatowe. Odpowiednio dobrane kwiaty mogą ożywić każde wnętrze. Warto, by odzwierciedlały stan przyrody, której przecież są częścią. Jeśli chcesz się dowiedzieć jak zrobić piękny, żywy bukiet na każdą porę roku, przeczytaj ten artykuł.

Jak zrobić kompozycję z róż na Wszystkich Świętych?

Dekoracje na Halloween
W niniejszym tutorialu dowiesz się, jak zrobić wieniec, który będzie można powiesić na wejściu do grobu. Jeśli masz mniejszy grób możesz ten wieniec położyć na płycie, a do środka wstawić na przykład wstawić znicz. Dzięki swemu okrągłemu kształtowi wieniec zwróci uwagę i będzie się wyróżniał na tle innych. Zatem do dzieła. Poniżej znajduje się opis do filmiku.

Jak zrobić wieniec w kształcie krzyża?

Przystrajanie Grobów
Wieniec inny niż wszystkie, bo w formie krzyża. Bardzo ciekawy pomysł. Bazę z gąbki można dostać w dobrej kwiaciarni lub w sklepie ogrodniczym z artykułami tego typu. Gdy już będziesz mieć podstawę, samo układanie kwiatowej kompozycji i wbijanie kwiatów to pestka. Zobacz na filmiku, jak to zrobić.
Hortensja

Jak uprawiać hortensje?

Kwiaty w Ogrodzie
Hortensja to ozdobny krzew z kwiatami w kolorze fioletowym, różowym, białym a nawet czerwonym i niebieskim. Hortensja ogrodowa nie jest w pełni odporna na mróz dlatego wymaga okrywania. Inaczej jest w przypadku hortensji bukietowej która zakwita pomimo przymrozków. Kwitnienie hortensji ogrodowej przypada na czerwiec i lipiec, hortensji bukietowej pod koniec lata zaś hortensja krzewiasta kwitnie od lipca do września.
hortensja

Jak nawozić hortensję?

Ozdobne
Hortensja to piękna roślina, która jest ozdobą każdego ogrodu. Można ją uprawiać w doniczkach, ale najpiękniej wygląda rosnąc na rabatach kwiatowych. Poniżej dowiesz się w jaki sposób nawozić ją, by cieszyła oczy i była powodem do dumy.
kompozycja kwiatowa ombre

Jak zrobić kompozycję kwiatową ombre?

Florystyka
Ta kompozycja kwiatowa wygląda wprost olśniewająco. Może stanowić wspaniały stroik na weselny lub świąteczny stół, ale nadaje się też do udekorowania domu na bardziej „zwykłe” okazje. Sekretem tego bukietu są delikatne przejścia kolorystyczne, które pozwalają uzyskać modny ostatnio efekt ombre. Wybór konkretnych kwiatów jest kwestią gustu, te użyte do stworzenia kompozycji pokazanej na zdjęciu wymienione są poniżej. W dalszej części artykułu znajdziesz również instrukcję krok po kroku, która pozwoli ci zrobić ten piękny bukiet.
hortensja

Jak rozmnażać hortensję ogrodową?

Krzewy
Hortensje ogrodowe są pięknymi roślinami pochodzącymi z Dalekiego Wschodu. Przez całe lato zdobią ogród wspaniałymi baldachami kolorowych kwiatów, na barwę których możemy zresztą częściowo sami wpłynąć. Sadzonki hortensji kosztują od kilkunastu do kilkudziesięciu złotych. Jeśli mamy jednak trochę cierpliwości oraz warunki do tego, możemy te pieniądze przeznaczyć na coś innego, a wymarzone krzewy wyhodować sami – co da nam dodatkową satysfakcję!