Tag: Lastryko schody

lastryko

Jak czyścić lastryko?

Sprzątanie Grobów
Lastryko to materiał budowlany używany do wyrobu wierzchnich warstw posadzek, stopni schodowych, tarasów czy nagrobków. Materiał ten otrzymywany jest z mieszaniny zarobionego z wodą cementu portlandzkiego, grysu kamiennego oraz niekiedy trwałego barwnika. Po stwardnieniu lastryko poddaje się szlifowaniu i polerowaniu. Lastryko wydaje się być bardzo trwałe, jednak może się poplamić. Poniżej znajdziesz kilka wskazówek jak usuwać plamy z lastryko by jego powierzchnia nie uległa zniszczeniu.


Podobne porady

jak czyścić i pielęgnować marmur?

Jak czyścić marmur?

Usuwanie plam
Marmur to kamień użytkowy, który jest polerowany i używany jako wykończenie budynków. Z marmuru produkowane są podłogi, parapety, schody, kominki czy nagrobki. Marmur może też być stosowany do produkcji mebli, takich jak różnej wielkości stoły i stoliki, jako surowiec na rzeźby. Kamień ten wydaje się być bardzo twardy i trały jednak w rzeczywistości ma on strukturę porowatą, więc stosunkowo łatwo może ulegać zabrudzeniu. Poniżej znajdziesz kilka wskazówek jak pielęgnować i czyścić marmurowe powierzchnie.
balustrada kuta

Oryginalne balustrady schodowe - inspiracje

Aranżacja wnętrz
Balustrady mogą budować, jak i burzyć atmosferę pokoju, czy nawet całego domu. Często przy zamieszaniu związanym z urządzeniem domu zapominamy o tym elemencie wnętrza. Znam to z własnego doświadczenia. Niestety przez jakiś czas będę musiała żyć z nietrafionym przeze mnie doborem. W międzyczasie postanowiłam jednak poszukać nowej balustrady. Poniżej kilka moich ulubionych:
schody wewnętrzne

Jak wyeksponować schody wewnętrzne?

Aranżacja wnętrz
Schody odgrywają niebagatelna rolę w naszych domach. Nie tylko łączą kondygnacje miedzy sobą, czy oddzielają część dzienną domu od prywatnej, ale także stanowią istotny element dekoracyjny wnętrza. Wybierając odpowiednią balustradę i dekorując otaczającą przestrzeń wokół schodów możemy stworzyć ciekawą aranżację.
taras latem

Jak przygotować taras do lata?

Tarasy i Patia
Zbliża się lato, warto więc pomyśleć jak w tym roku zaaranżować taras i jak przygotować go do pełnienia swojej funkcji po zimie. Co zrobić, żeby nasz taras ożył i aby każdy chętnie tam przebywał? Jak go zaaranżować, by był miły i przyjazny dla domowników i dla gości? Wszystkiego tego dowiesz się z niniejszego artykułu.
Nauka skoku 360 na rolkach

Nauka skoku ze schodów z obrotem 360 na rolkach

Aggressive Skating
Film instruktażowy pokazujący w jaki sposób poprawnie wykonać skok ze schodów z obrotem 360 stopni. Trik wykonuje profesjonalny rolkarz Przemysław Madej.
przestrzeń pod schodami

Pomysłowe zastosowania dla przestrzeni pod schodami

Aranżacja wnętrz
Przestrzeń pod schodami oferuje nam wiele kreatywnych możliwości. Pomysły na jej wykorzystanie mogą być przeróżne - od małego magazynu aż po dodatkową łazienkę. Poznajcie kilka z nich:
schody

Jak wykorzystać schody do przechowywania różnych artykułów?

Aranżacja wnętrz
Każdy dom potrzebuje jak najwięcej miejsca, do przechowywania (nawet rzadko używanych) przedmiotów. Na szczęście, często zaniedbywana, przestrzeń pod schodami idealnie się do tego nadaje. Można łatwo wbudować tam dodatkowe szuflady i szafki, które znacząco pomogą w organizacji naszej przestrzeni.