Tag: Ananas właściwości odżywcze

ananas

Jakie właściwości ma ananas?

Zdrowe Odżywianie
Czy jest na świecie ktoś, kto nie lubi ananasa? Może i tak, ale niech lepiej zacznie żałować, bo nie wie co traci. Jedzenie ananasów nie tylko sprawi przyjemność twoim kubkom smakowym. Przyniesie też dużo korzyści dla twojego zdrowia. Jakich? Przeczytasz poniżej.
Sposoby na jędrny biust

Jak zachować jędrność biustu stosując sok z ananasa?

Koktajle Owocowe
Wiele kobiet jest bardzo wrażliwych na punkcie obwisłych piersi. Utrata jędrności biustu to naturalny proces, który następuje wraz z wiekiem. Jednym ze sposobów na spowolnienie starzenia się ciała jest intensywne uprawianie sportu, łykanie suplementów i nawadnianie ciała. Podobnie jak istnieje możliwość spowolnienia starzenia, istnieją także złe nawyki, które proces ten przyspieszają. Palenie papierosów, picie nadmiernych ilości alkoholu czy kawy są czynnikami wpływającymi na prędkość zachodzenia procesu starzenia się. Mało znanym sposobem na to, by przedłużyć młodość swojego ciała i zachować jędrny biust jest regularne jedzenie ananasa!
Jedzenie ananasa zalety

12 korzyści wynikających z jedzenia ananasa

Owoce
Ananas jest przepysznym owocem, który posiada wiele właściwości, o których pewnie nie wiedziałeś. Zanim następnym razem udasz się do sklepu i będziesz rozważać czy sięgnąć po ten owoc, dowiedz się o nich! Wymienionych tutaj 12 korzyści rozwieje wszystkie twoje wątpliwości.
Ananas na kaszel

Jak wykorzystać sok ananasowy jako lek na kaszel?

Soki
Gdy mamy do czynienia z uporczywym kaszlem, który nie jest spowodowany przez poważne schorzenia, takie jak zapalenie płuc, należy spróbować spożywania soku ananasowego. Jest tańszy niż syrop na kaszel, nie ma w sobie chemikaliów i zawiera składniki odżywcze, które będą walczyć z przeziębieniem lub grypą. Sok ananasowy łagodzi ból gardła i pomaga organizmowi wydalić śluz, który jest obecny w płucach i zatokach. Badania opublikowanew Der Pharma Chemii w 2010 roku miały na celu wykazać sposoby leczenia, które mogą pomóc chorym na gruźlicę. Gruźlica jest chorobą zakaźną, która jest spowodowana przez Mycobacterium tuberculosis. Po jakimś czasie, zespół naukowców odkrył, że mieszanka surowego soku z ananasów, pieprzu, soli i miodu pomogła rozpuścić śluz w płucach pacjentów. W innym badaniu wykazano, że surowe ekstrakty z ananasa mogą zmniejszyć ilość śluzu pięć razy szybciej niż syrop na kaszel.
woda z ananasem

Dlaczego powinniśmy pić szklankę wody z ananasem dziennie?

Ayurveda
Ananas jest zdrowym i wartościowym owocem. Chyba nie trzeba do tego nikogo przekonywać. Jednak według medycyny ajurwedyjskiej, oprócz zjadania ananasa, powinniśmy również wypijać szklankę wody z dodatkiem ananasa, codziennie na pusty żołądek. Jakie korzyści możemy osiągnąć z takiej praktyki? Jest ich sporo.