Tag: Czy można mrozić zioła

mrożone zioła w kostkach

Jak mrozić zioła?·

Przyprawy
Nie ma nic lepszego niż świeże zioła dodane do różnych przygotowywanych przez nas potraw. Niestety ze względu na nasz klimat nie możemy cieszyć się świeżymi ziołami prosto z ogródka przez cały rok. Jednak i na to znaleziono rozwiązanie. Zamrażaj zioła. Wiele z Was pewnie zastanawiało się, czy to jest możliwe i jak te zioła będą się zachowywały będąc zamrożone i już po rozmrożeniu. Otóż zachowywać będą się tak jak należy, czyli bez zarzutu. Nie stracą koloru, zapachu, smaku ani właściwości. Jak zatem najlepiej mrozić zioła? Przeczytaj poniższy artykuł, a znajdziesz odpowiedź.

Pokarmy, które też możesz mrozić, a może o tym nie wiesz

Przechowywanie
Są pokarmy, co do których wszyscy jesteśmy w stu procentach pewni, że możemy je mrozić. Kupiłaś za dużo mięsa? Nie ma problemu. Nadmiar możesz wsadzić do zamrażarki. Istnieje jednak cała lista produktów, z którymi możesz postąpić w taki sam sposób, zamiast pozwolić, żeby się popsuły i zmarnowały.


Podobne porady

mrożone owoce

Jak mrozić owoce?

Przetwory
Sezon na pyszne owoce w pełni! Jabłka, gruszki, śliwki czy maliny tylko czekają, by po nie sięgnąć. Już teraz jednak należy pomyśleć o tym, jak te nasze zbiory przechowywać przez zimę. Aby cieszyć się ich niezmienionym smakiem, warto je zamrozić. Sprawdź, jak to zrobić najlepiej. Wygląd i stan owoców, sposób ich zamrażania, temperatura czy okres przechowywania to tylko niektóre rzeczy, na które koniecznie trzeba zwrócić uwagę, zabierając się za gromadzenie zbiorów w zamrażarce.
Co powinniśmy trzymać w zamrażarce

6 nietypowych sposobów na wykorzystanie zamrażalki

Przechowywanie
Lody. Lód. Kawa. Worki z mrożonymi warzywami. Mięso. Owoce. Zamrażarka to miejsce odpowiednie dla wielu rzeczy, ale czy wiesz, że te sześć przedmiotów, które nie nadają się do jedzenia, również powinny się w niej znaleźć? Poznaj nietypowe zastosowania twojej zamrażalki, a przekonasz się, że nadaje się ona nie tylko do przechowywania jedzenia.
Co można zamrażać

5 zaskakujących produktów, które możesz zamrażać

Przechowywanie
Zakup produktów luzem, na wagę zawsze wydaje się taki dobrym pomysłem... A spiżarnia jest przepełniona spleśniałym chlebem i produktami, których data ważności przeminęła pół roku temu. Możesz sobie z tym poradzić zamrażając niektóre produkty. Oto kilka, które się do tego nadają:
zamrazalnik jak wykorzystać

Nietypowe zastosowania zamrażalnika

Nietypowe zastosowania
Zamrażarka jest standardowym wyposażeniem każdego domu. Od kiedy tylko pierwsze egzemplarze pojawiły się na rynku, ludzie wykorzystują je do przechowywania żywności,, robienia lodów czy chłodzenia napojów. Dziś nie wyobrażamy sobie bez niej życia, szczególnie latem, gdy temperatury są naprawdę wysokie. Czy wiesz jednak, że zwykłą zamrażarka może mieć znacznie więcej zastosowań? Zebraliśmy najciekawsze, które z pewnością przypadną ci do gustu. Przeczytaj koniecznie całą listę.
mrożone produkty

Jakich produktów nie należy mrozić?

Przechowywanie
Mrożenie jest jednym ze sposobów na przedłużenie trwałości produktów spożywczych. Mrozimy mięsa, owoce, warzywa a nawet pieczywo. czy wiesz jednak, że nie wszystkie produkty nadają się do mrożenia? Sprawdź jakich artykułów spożywczych nigdy nie należy mrozić.

Triki kuchenne, które ułatwią gotowanie

Techniki gotowania
Pęcherzyki oleju, plamy, rozlane mleko i spalona patelnia, którą trudno domyć. Od czasu do czasu zdarza się dzień, kiedy sytuacja w kuchni przyprawia cię o ból głowy. Jakby tego było mało, cebula wyciska z ciebie rzekę łez. Poniżej znajdziesz kilka życiowych rad i trików, które ułatwią ci przygotowywanie posiłków oraz sprzątanie kuchni. Niektóre z nich mogą ci pomóc i to znacznie bardziej niż myślisz.