Tag: Korek

otwieranie wina

Jak otworzyć wino?

Podawanie wina
Otwieranie butelki wina nie jest trudne za to taka nieumiejętność wyjątkowo mocno wprawia w zakłopotanie. Z pomocą naszych wskazówek i krótkiej praktyki staniesz się specjalistą od otwierania win.
korek

Jak jeździć w korku?

Bezpieczna Jazda
Nie istnieje kierowca, który lubi korki. Musimy się z nimi zmagać na co dzień i to niestety coraz częściej, zwłaszcza zimą. Mimo, że nie jesteśmy w stanie ich zlikwidować, warto trzymać się kilku prostych zasad, które ułatwią nieco życie nam oraz innym kierowcom.
Korkowe magnesy z roślinami na lodówkę

Jak zrobić korkowe magnesy z roślinami na lodówkę?·

Sztuka i akcesoria
Robienie magnesów na lodówkę nie jest takie trudne. Podstawowymi składnikami jak wiesz są magnes, klej i coś do czego można magnes przykleić. Mogą to być guziki, plastikowe zwierzątka czy całe ramki ze zdjęciami. Poniżej znajdziesz pomysł na magnesy z korków po winie. Wystarczy wyżłobić im środek i zasadzić w nich maleńkie szczepki roślin.
Stempel z korka

Jak zrobić stempel z korka?

Projekty dla dzieci
Zrób własne stemple z korka do wina. Nie jest to trudne. Wystarczy jedynie korek, długopis, nożyk biurowy i poduszeczka do stempli. Za pomocą takiego stempelka możesz oznaczać swoje listy lub robić wzorki na własnoręcznie robionych kartkach okolicznościowych.