Tag: Robienie krochmalu

krochmal domowej roboty

Jak przygotować krochmal?

Prasowanie Odzieży
Krochmal był używany przez nasze prababki, a mimo to w dzisiejszych czasach nadal korzysta z niego niejedna gospodyni. Recepturę jego wykonania zazwyczaj przekazuje się z matki na córkę itd. Krochmal jest przydatny szczególnie do pościeli oraz koszul męskich gdy chcemy aby kołnierzyki i mankiety idealnie się układały. Używany jest również do usztywniania haftowanych serwetek itp. Nie znasz jeszcze sekretu wykonania krochmalu? Jeśli nie, czytaj dalej.


Podobne porady

dobrze nakrochmalone spodnie

Jak zrobić krochmal?

Pranie Odzieży
W sklepie dostępny jest obecnie krochmal w płynie, ale po co przepłacać, skoro łatwo możesz go zrobić domowym sposobem i nadać mu swój ulubiony zapach. Poniżej znajdziesz instrukcję krok po kroku jak go wykonać.
Kąpiel dziecka

Jak kąpać dziecko w krochmalu?

Zdrowie Niemowlaka
Kąpiel w krochmalu świetnie pomaga na wszelkie podrażnienia skóry, wypryski, potówki oraz suchą skórę dziecka. Kąpiele w krochmalu pomagają również na skazę białkową oraz na atopowe zapalenie skóry. Poniżej dowiesz się jak przygotować dla dziecka kąpiel w krochmalu.
mydło w płynie

Jak zrobić mydło w płynie?

Pielęgnacja skóry
Masz ochotę na zamienienie zwykłego mydła w kostce na mydło w płynie? To bardzo proste. Wystarczy kilka prostych zabiegów. Mydło w płynie jest wydajniejsze niż to w kostce, a wiele z nas po prostu woli skorzystać z mydła schowanego w pojemniczku z pompką. Zobacz jak zamienić mydło w kostce na mydło w płynie.
Odświeżacz powietrza w sprayu

Jak zrobić lawendowy odświeżacz do pościeli?

Sprzątanie pomieszczeń
Odrobina tego odświeżacza wystarczy, aby nadać twojej pościeli i ręcznikom cudowny, lawendowy zapach. Pryskaj nim swoją pościel codziennie przed pójściem spać, a będziesz się czuć jak na łące!
posciel

Jak przechowywać pościel?

Przechowywanie
Kołdry i poduszki najlepiej jest przechowywać w zamkniętej skrzyni albo szufladzie pod tapczanem. Rozłożone na łóżku bardzo się kurzą! Te, z których nie korzystasz na co dzień, schowaj do szafy, ale wcześniej koniecznie zapakuj je do pokrowca, a najlepiej do worka próżniowego - zmniejszą się o 2/3. Inne porady na temat przechowywania kołder, poduszek i prześcieradeł znajdziesz poniżej. A na koniec dowiesz się jak składać prześcieradło z gumką.
kupiony produkt

Zakupy na pokazach - jak nie dać się naciągnąć?

Zakupy i Oszczędność
Firmy sprzedające na pokazach bardzo drogie przedmioty działają według podobnego schematu. Zapraszają starsze osoby na pokaz połączony z bezpłatną atrakcją lub usługą – np. występem kabaretowym, obiadem albo badaniem lekarskim. Specjalnie wyszkoleni sprzedawcy doskonale znają psychologię i techniki manipulacji. W rezultacie bardzo często udaje im się namówić emerytów czy rencistów np. na zakup pościeli za 7 tys. zł, która rzekomo leczy reumatyzm i bezsenność. Tymczasem taka sama pościel w hurtowni kosztuje 400-500 zł. Jak nie dać się naciągnąć na pokazach? Odpowiedź znajdziesz poniżej.
Jak zrobić mydło w płynie

Jak zamienić kostkę mydła w mydło do rąk w płynie?

Codzienna higiena
To rzecz uciążliwa dla wielu ludzi: ten ostatni kawałek mydła, który zostaje po użyciu niemal całej jego kostki.Już się nie pieni jak wcześniej, ale szkoda nam wyrzucać za każdym razem takie kawałeczki. Zamiast starać się go zużyć do końca, ryzykując niedokładne umycie się, może spróbujesz wykorzystać te kawałki i zrobić z nich mydło w płynie do rąk? Łatwiej je użyć w takiej postaci i ponieważ będziesz je stosować tylko do rąk, nie musi się bardzo pienić. Jak zamienić kostkę mydła w mydło w płynie do rąk?