Tag: Lubczyk magi

Lubczyk

Jak uprawiać lubczyk?

Uprawa Ziół
Lubczyk jest ziołem które wedle wierzeń ludowych podany wybranemu mężczyźnie zapewnia jego dozgonną miłość. Lubczyk ma smak "maggi" i jest rośliną wieloletnią, mrozoodporną osiągającą do 2 metrów wysokości.

Lubczyk: Redukuje tkankę tłuszczową i poprawia libido

Ziołolecznictwo
Nie bez przyczyny lubczyk lekarski nazywany jest "magiczną rośliną". Kiedyś wierzono, że potrafi skutecznie zwiększać potencję, witalność i libido. Ile w tych stwierdzeniach legendy, a ile prawdy dziś trudno orzec. Pewne jest jednak to, że działa przeciwzakrzepowo, wykrztuśnie i moczopędnie, dzięki czemu skutecznie wspiera leczenie dolegliwości układu pokarmowego i oddechowego. Ponadto - za sprawą zawartych w nim fitosteroli - wyjątkowo dobroczynnie wpływa na nasze serce, zapobiegając powstawaniu miażdżycy. Przynosi też ulgę wszystkim udręczonym pracą, nadmiernym stresem i poszukującym motywacji. Przyjrzyjmy się lubczykowi bliżej, bo naprawdę warto.


Podobne porady

lubczyk

Jakie właściwości ma lubczyk?

Przyprawy

Lubczyk to bylina z rodziny selerowatych, rozpowszechniona w Europie przez benedyktynów. Jako przyprawę w kuchni stosuje się liście lubczyku: świeże i suszone. Ma intensywny i bardzo aromatyczny zapach, a selerowaty smak – początkowo łagodny – przechodzi w ostry i gorzki. Do czego stosować lubczyk? Jakie są jego właściwości lecznicze? Tego dowiesz się z dalszej części artykułu.

Lubczyk właściwości

10 powodów, dla których warto polubić lubczyk

Ziołolecznictwo
Lubczyk ogrodowy ceniony jest ze względu na swe liczne właściwości, które czynią z niego zarówno aromatyczną przyprawę kulinarną, jak i roślinę o imponujących walorach zdrowotnych. Według wierzeń ludowych lubczyk jest też wspaniałym afrodyzjakiem, który wzmacnia pożądanie i gwarantuje szczęście w miłości. Suszone liście rośliny są doskonałym dodatkiem do zup, sałatek i sosów, mogą być też wykorzystywane do przygotowania leczniczych nalewek. Właściwości lecznicze posiada przede wszystkim korzeń rośliny, w którym znajduje się wysokie stężenie kumaryny, kamfory, eugenolu oraz limonenu. Oto najważniejsze korzyści, jakie da nam regularne stosowanie tej rośliny:

Przyprawy spalające tkankę tłuszczową

Odżywianie
Czy wiesz, że nie musisz stosować katorżniczych diet odchudzających, żeby zrzucić zbędne kilogramy i usprawnić trawienie? Wystarczy, że włączysz do swojego jadłospisu kilka przypraw, które - jak się okazuje - przyspieszają spalanie tkanki tłuszczowej, a więc i pomagają schudnąć. Co więcej, sprawią, że dania z ich dodatkiem będą naprawdę smaczne. Niektóre z nich z pewnością masz w swojej kuchni!