Tag: Maseczka z jajka i oleju włosy

Maseczka do włosów z jajka

Jak zrobić maseczkę z jajka na włosy?

Pielęgnacja włosów
Włosy składają się w głównej mierze z białka (kreatyny), która stanowi aż 80% zaś reszta to minerały, tłuszcze i pigmenty. Z tego powodu wszystkie produkty białkowe pomagają naprawić uszkodzenia włosów i je wzmocnić. Istnieją gotowe maseczki proteinowe do włosów, jednak w większości są one bardzo drogie. Maseczka z jajka jest za to tania, daje takie same rezultaty i masz pewność że składa się wyłącznie z naturalnych składników, które w żaden sposób nie zaszkodzą twoim włosom.


Podobne porady

Oddzielanie żółtka od białka

Jak oddzielić żółtko od białka?·

Podstawy gotowania

Niektóre desery, ciasta, kremy oraz niektóre potrawy wymagają użycia białek lub żółtek, lub obydwu naraz. Zatem, aby je przygotować musisz oddzielić białka od żółtek. Oczywiście są różnego rodzaju narzędzia przeznaczone do tego, ale na wypadek jeśli nie masz żadnego pod ręką, albo jeśli po prostu chcesz mieć trochę zabawy, naucz się jak oddzielić białko od żółtka bez użycia specjalnych narzędzi w oparciu o moją instrukcje krok po kroku.

oliwa z oliwek

Jak nietypowo wykorzystać oliwę z oliwek?

Środki czyszczące
Oprócz wykorzystania jej na patelni czy w sałatkach mało kto wie, że oliwę możemy zastosować na wiele innych sposobów, które z kuchnią nie mają wiele wspólnego. Dzięki oliwie pozbędziesz się wielu problemów i wiele rzeczy sobie ułatwisz.
maseczka z żółtka na twarzy

Jak zrobić maseczkę z żółtka na twarz?

Cera sucha
Żółtko znane jest z dużej zawartości składników odżywczych, dzięki czemu idealnie nadaje się do odżywiania, nawilżania i ściągania skóry twarzy. Skóra pozostaje gładka, miękka i promienna. Maseczki polecane szczególnie do cery suchej.
oddzielanie białka od żółtka

Jak oddzielić białko od żółtka?

Podstawy gotowania
Niezależnie od tego, czy pieczesz placek, robisz omlet, czy ucierasz kogel mogel, umiejętność sprawnego oddzielenia białka jaj od żółtka jest ci niezbędna. Dla wprawnej ręki czynność ta jest banalnie prosta, ale dla kogoś kto stawia pierwsze kroki w kulinarnym światku, może to stanowić pewien problem. Poniżej dowiesz się jak szybko i sprawnie oddzielić białko od żółtka. To nie ma prawa się nie udać!
maseczka z żółtka

Jak zrobić maseczkę z żółtka do każdego typu skóry?

Pielęgnacja skóry
Zapewne słyszałaś już o maseczkach z białka jajka. Jednak żółtko jajka też oferuje wiele korzyści pielęgnacyjnych. Jednym z nich jest, że maseczka świetnie się sprawdza na każdym typie skóry. Nawet osoby ze skórą wrażliwą. Sprawdź, jak możesz sporządzić maseczkę z żółtkiem.
jajka

4 zabiegi kosmetyczne z wykorzystaniem jajek

Maseczki Domowe
Jajka są źródłem protein i witamin. Spróbuj wykorzystać je do w pielęgnacji swojej skóry, a z pewnością nie pożałujesz. Pomogą nawilżyć przesuszoną skórę, pozbyć się drobnych zmarszczek jak i przywrócić blask skórze. Przedstawiamy 4 najskuteczniejsze sposoby wykorzystania jajek do pielęgnacji urody.
kolor żółtka

Zanim zjesz jajko, sprawdź kolor jego żółtka

Potrawy z jajka
Czy zastanawiałeś się kiedyś, jakiego koloru powinno być żółtko jajka? Okazuje się, że może to być bardzo istotne. Około 100 lat temu naukowcy odkryli, że kolor żółtka jaja zależy od ilości karotenoidów, jakie ono zawiera. Karotenoidy to przeciwutleniacze, które wspomagają wytwarzanie witaminy A, która z kolei ma wpływ na stan naszych kości. Im ciemniejsze żółtko, tym więcej zdrowych składników odżywczych się w nim znajduje.