Tag: Kwiaty do ogrodu wieloletnie

Malwy

Jak uprawiać malwy?

Kwiaty w Ogrodzie
Malwy są jednymi z popularniejszych kwiatów rosnących w polskich ogrodach. Są całkowicie mrozoodporne i nietrudne w uprawie. W zależności od odmiany są to kwiaty jednoroczne lub dwuletnie.

Najpiękniejsze egzotyczne rośliny do ogrodu

Rośliny Ozdobne
Coraz więcej osób dba o swoje ogrody i tworzy ciekawe aranżacje, zapewniające nie tylko komfort wypoczynku, ale też przyjemne dla oka widoki. Ze względu na klimat w naszym kraju największą popularnością cieszą się zimozielone krzewy oraz rośliny jednoroczne, które obficie kwitną wiosną i latem. Prym wiodą pelargonie, hortensje, petunie i piwonie, a wśród krzewów berberysy, azalie, rododendrony i tawuły. Odmiana zawsze jednak cieszy, a świeżość do ogrodu wprowadzą oryginalne rośliny egzotyczne. Ich uprawa wbrew pozorom nie jest skomplikowana, a afrykańskie czy południowoamerykańskie kwiaty i krzewy z powodzeniem przetrwają zimę. Czemu więc nie wprowadzić do ogrodu tropikalnych kwiatów albo obficie kwitnącego pnącza, które będzie pasować do każdej aranżacji? Zobacz przepiękne rośliny, które nadadzą twojemu ogrodowi oryginalny wygląd i niepowtarzalny styl.


Podobne porady

Malwy. Uprawa i pielęgnacja

Byliny
Malwy są bardzo ciekawymi roślinami, które z powodzeniem mogą być uprawiane w naszych ogrodach. Nie są bardzo wymagające, dlatego poradzi sobie z nimi nawet początkujący ogrodnik. Dlaczego warto je posadzić? Przede wszystkim osiągają imponujące rozmiary, a obficie kwitnące łodygi sprawiają, że ogród staje się bardziej kolorowy. Choć najczęściej polecane są do ogrodów w stylu rustykalnym, to umieszczenie ich niezależnie od panujących trendów, skutecznie ożywi przestrzeń przy domu. Jak uprawiać te interesujące rośliny? O czym trzeba pamiętać? Sprawdźmy.