Tag: Piwonie przycinanie

Piwonie

Jak uprawiać piwonie?

Kwiaty w Ogrodzie
Piwonie są pięknymi pełnymi lub półpełnymi kwiatami kwitnącymi w czerwcu i rosnącymi do metra wysokości. Wśród piwonii najpopularniejszymi odmianami jest piwonia chińska i piwonia krzaczasta.


Podobne porady

piwonie z bibuły

Jak zrobić piwonie z bibuły?

Prezenty na Dzień Matki
Te piwonie być może nie pachną tak jak ich żywe odpowiedniczki, za to nigdy nie przekwitają ciesząc nasze oczy i stanowiąc doskonałą dekorację każdego stołu. Możesz je również podarować w mamie. Będą doskonałym prezentem na jej urodziny lub Dzień Matki.
Piwonia zrób to sam

Jak zrobić piwonie z materiału?·

Pakowanie Prezentów
Za pomocą materiałowych kwiatów możesz ozdobić prezenty, stół a nawet zrobić z nich gumki do włosów lub broszki. Sposób wykonania takich kwiatów jest bardzo prosty. Poniżej przedstawiam instrukcję krok po kroku:

Jak pielęgnować piwonię?

Kwiaty w Ogrodzie
Kwiaty piwonii chińskiej są bardzo duże i niekiedy osiągają nawet 15 cm. Doskonale sprawdzają się na rabatach, trawnikach i pod krzewami. Są to rośliny mrozoodporne. Warto je uprawiać w pobliżu okien lub altanek, gdyż pięknie i dość mocno pachną. Jeśli chcemy jak jak najdłużej cieszyć się piwoniami w wazonie, wówczas należy je ściąć w momencie pękania pąków.

Lilie drzewiaste: Uprawa i pielęgnacja

Rośliny rabatowe
Na długiej liście kwiatów, których nie powinno zabraknąć latem w żadnym ogrodzie, plasują się lilie drzewiaste - rośliny o nietuzinkowej urodzie. Przejść obok nich obojętnie naprawdę trudno, choćby z uwagi na ich imponujące rozmiary - zwykle przekraczają dwa metry. Poza tym kuszą oczy fantastycznymi barwami i cudnym zapachem, a ponadto są bardzo wdzięczne w uprawie. Wystarczy zapewnić im minimum uwagi, a odwdzięczą się przepięknym wyglądem. Są też wyjątkowo odporne na choroby i działanie szkodników. Jakie stanowisko należy zapewnić liliom drzewiastym, aby cieszyły oczy przez całe lato? Kiedy najlepiej je przesadzać i czym wzmacniać? W towarzystwie jakich roślin będą prezentowały się najpiękniej? Odpowiedź na te i inne pytania można znaleźć poniżej.

Najlepsze wieloletnie rośliny do ogrodu

Byliny
Zakładając ogród, często myślimy o tym, jakie rośliny w nim umieścić. Najlepiej, aby były to gatunki niewymagające, wieloletnie, a także, żeby zawsze się pięknie prezentowały. Wydawać by się mogło, że jedynym rozwiązaniem jest zasadzenie drzew oraz wiecznie zielonych krzewów. Okazuje się, że istnieją rośliny, które co roku ozdabiają ogród pięknymi kwiatami, a przy tym są wyjątkowo odporne i długowieczne. Które z nich zasługują na szczególną uwagę? Jak sprawić, żeby twój ogród był wyjątkowy? Przekonajmy się.