Tag: Cukrzyca choroba

cukrzyca

Jak uniknąć cukrzycy?

Cukrzyca
Jeśli członkowie twojej rodziny są chorzy na cukrzycę lub masz problemy z utrzymaniem stałego poziomu cukru we krwi, możesz być narażony na wystąpienie cukrzycy. Dowiesz się, jak uniknąć cukrzycy typu II z tych prostych wskazówek zdrowotnych.
cukrzyca

Jak wykryć cukrzycę?

Cukrzyca
Istnieją dwa główne typy cukrzycy: typu 1 – kiedy twój organizm nie produkuje insuliny lub wytwarza ją w bardzo małych ilościach oraz typu 2 – gdy organizm produkuje insulinę, ale jest ona źle wykorzystywana przez komórki. Poniżej opiszę symptomy cukrzycy poszczególnych typów i testy, jakie należy wykonać, żeby ostatecznie potwierdzić diagnozę.

Jakie są pierwsze objawy cukrzycy?

Cukrzyca
Jak możesz rozpoznać czy masz cukrzycę? Najczęstszą przyczyną pierwszych objawów jest wysoki poziom glukozy we krwi. Jednak mogą być one na tyle słabe, że możesz ich nie zauważyć, szczególnie w przypadku cukrzycy typu 2. Niektóre osoby nie wiedzą, że chorują na cukrzycę dopóki nie pojawią się u nich problemy związane z długotrwałym niszczącym działaniem. W cukrzycy typu 1 objawy pojawiają się dość szybko bo już w przeciągu kilku dni lub tygodni oraz są bardzo wyraziste.
cukrzyca zioła

Czy oregano i rozmaryn zapobiegają cukrzycy?

Cukrzyca
Cukrzyca to choroba, która rozwija się w naszym świecie w szalonym tempie. Badania wskazują, że częstość występowania cukrzycy w ciągu ostatnich trzech lat wzrosła aż o 176%! Dane są zatrważające. Dlatego naukowcy szukają lepszych i skutecznych sposobów zapobieganiu tej chorobie. Co odkryli, dowiesz się z tego artykułu.
cukrzyca

Co powinieneś robić, jeśli jesteś chory na cukrzycę typu 2?

Cukrzyca
Jeśli jesteś chory na cukrzycę typu 2, wiesz już, że jesteś narażony na zbyt dużą ilość cukru we krwi. Źródłem problemu jest insulinooporność, co oznacza, że organizm nie jest w stanie używać insuliny „normalnie” czyli w taki sposób jak dzieje się to u osób zdrowych. Chociaż tempo zachorowań na cukrzycę powoli się stabilizuje, jednak przed naukowcami bardzo długa droga by pozytywnie rozwiązać ten jakże poważny problem. Jednak zanim dotrze do ciebie cudowna wiadomość o znalezieniu przez naukowców złotego środka, powinieneś wiedzieć kilka rzeczy, które mogą ci pomóc.
objawy cukrzycy

4 nietypowe objawy cukrzycy

Cukrzyca
Najczęstszymi objawami cukrzycy są niewyraźne widzenie, skrajne zmęczenie, pragnienie i uczucie ciągłego głodu, niekontrolowane oddawanie moczu, trudność w leczeniu ran i wrzodów, a także utrata masy ciała, ból w nogach i stopach. Można się jeszcze zastanawiać, czy pozostało coś jeszcze, czego możemy dowiedzieć się o cukrzycy. Cóż, istnieją pewne objawy, których nie jesteś świadomy, a które mogą zwiastować cukrzycę. Oto niektóre z wczesnych objawów cukrzycy, o których nikt ci nie powie.

Siedem przypraw, które znormalizują poziom cukru we krwi

Cukrzyca
Cukrzyca jest chorobą autoimmunologiczną, która niszczy trzustkę i uniemożliwia produkcję insuliny. Przyczyny jej powstawania nie zostały do tej pory jednoznacznie wyjaśnione, a zasadniczą rolę w jej tworzeniu mają czynniki genetyczne oraz środowiskowe. Wysoki poziom cukru we krwi może powodować bóle głowy i niewyraźne widzenie, a długotrwałe komplikacje obejmują choroby nerek i serca. Istnieją domowe środki, pomagające regulować poziom cukru we krwi. Oto kilka przypraw, które są w stanie sprostać temu zadaniu:

Moringa - ziele, które niszczy raka i hamuje cukrzycę

Cukrzyca
Jeśli należysz do osób, którym zależy na utrzymaniu tak długo, jak tylko się da: sprawności, zdrowia, wolności od ciężkich chorób, energii i długowieczności, powinieneś dodać do swojej diety moringę. W tym artykule zostaną przedstawione zdrowotne właściwości tego mało znanego w Polsce zioła.

Moringa występuje głównie w Azji

Czy słyszałeś o niej kiedykolwiek ? Moringa Olejodajna jest rośliną powszechnie występującą na terenie Azji; stosowaną w medycynie od tysięcy lat. Jej gałązki przypominają trochę pałeczki do grania na perkusji. Moringa jest niebywale bogata w wiele witamin i minerałów. Potwierdza to wiele testów przeprowadzonych przez naukowców. Roślina jest ciągle badana i na światło dzienne wychodzi coraz więcej jej właściwości. Poniżej wymienionych zostało siedem powodów, dla których warto dodać zarówno liście jak i owoce tej rośliny do swojej standardowej diety.

Dlaczego nieleczona cukrzyca jest tak niebezpieczna?

Cukrzyca
Cukrzyca jest zaburzeniem charakteryzującym się wysokim poziomem cukru we krwi, które utrzymuje się przez długi okres.

"Cichy zabójca"

Jest to jedna z najbardziej rozpowszechnionych chorób w ostatnim czasie. Według Światowej Organizacji Zdrowia, aż 387 milionów ludzi na świecie choruje na cukrzycę.

Glukoza: Rola i znaczenie

Glukoza jest głównym źródłem energii i jest wykorzystywana przez każdy żywy organizm. Kiedy jesz, twój system trawienny rozkłada pokarm na glukozę, dzięki czemu komórki mogą pozyskać z niej energię. Każda komórka w organizmie, każdego narządu, czy to mięśni, nerek czy mózgu, opiera się na energii pochodzącej z glukozy, dzięki której mogą wykonać swoje funkcje. Z glukozą wiąże się też ważny hormon. Insulina jest wydzielana przez trzustkę i reguluje prawidłowy poziom cukru. Istnieją dwa główne typy cukrzycy: