Tag: Domowej roboty szampon dla psa

pies w kąpieli

Jak zrobić szampon dla psa?

Pielegnacja Psów
Szukasz niedrogiego, naturalnego szamponu dla swojego psa, będącego alternatywą dla naszpikowanych chemią produktów dostępnych w sklepach? Zrób swojemu pupilowi szampon w domu. Taki szampon nie tylko zawiera same naturalne składniki, ale jest tańszy i dużo lepszy dla pieska. Jeśli chcesz naprawdę dbać o swojego psa, zafunduj mu to, co dla niego najlepsze. Piesek poczuje różnicę i na pewno się odwdzięczy, a ty będziesz szczęśliwym posiadaczem szczęśliwego i czystego psa.
kąpanie psa

Jak zrobić naturalny szampon dla psa?

Pielegnacja Psów
Kąpanie psa w kupionym szamponie przeciw pchłom może i pomoże pozbyć się pcheł, ale na pewno nie będzie najzdrowszym rozwiązaniem dla pieska ze względu na zawarte w szamponie związki chemiczne. Na szczęście możesz taki szampon przygotować samodzielnie. Dzięki temu będziesz mieć pewność, że użyte w szamponie składniki są naturalne, a przez to bezpieczne dla pieska i dla całego otoczenia. Zobacz jak walczyć z pchłami naturalnymi sposobami. Podpatrz jak zrobić szampon dla swojego pupila.
szampon dla psa

Jak zrobić naturalny szampon dla psa?

Pielegnacja Psów
Nasi futrzani przyjaciele potrzebują kąpieli, tak samo jak my. Podczas codziennych spacerów zbierają w swą sierść ogromne ilości kurzu, brudu i pyłu. To ważne by dawać im naturalną kąpiel, ponieważ pH ich skóry jest wyższe, niż człowieka. Mycie czworonoga zwykłym mydłem lub szamponem może powodować poparzenie i przesuszenie jego skóry. Dostępne w sklepach szampony dla psów mają natomiast często dużo szkodliwych dodatków. Jeśli zależy ci na zdrowiu twojego pupila, przygotuj naturalny szampon, który nawilży i nabłyszczy jego sierść.


Podobne porady

Jak przyzwyczaić psa do kąpieli?

Pielegnacja Psów
Kąpiel naszego pupila najczęściej sprawia nam wiele problemu. Jest to spowodowane tym że kąpiel z reguły jest dla psa stresująca. Jednak są i psy dla których kąpiel jest wręcz przyjemnością. Skąd więc ta różnica? I jak sprawić, aby nasz pupil reagował radością na kąpiel a nie uciekał i wyrywał nam się z rąk?
noworodek w kąpieli

Jak wykąpać noworodka bez płaczu?

Kąpiel noworodka
Rodzice nowo narodzonego smyka na początku miewają dużo wątpliwości, jeśli chodzi o to, jak należy go myć. Zastanawiają się, które kosmetyki są dla niego najlepsze, po jakim czasie powinno się wyjąć dziecko z wody, co zrobić, gdy płacze w wanience itd. Podpowiemy ci, jakich zasad przestrzegać, myjąc niemowlę i co zrobić, by maleństwo polubiło ten wieczorny rytuał. Przeczytaj poniższy alfabet, a kąpiel będzie dla malca czystą przyjemnością.
pies pchły

5 naturalnych sposobów na pozbycie się pcheł u zwierząt domowych

Pies w Domu
Pies jest oczywiście najlepszym przyjacielem człowieka. Jednakże, nie można zaprzeczyć, że posiadanie psa czy kota może również oznaczać problemy. Na przykład, szczególnie w miesiącach letnich, wielu właścicieli psów, kotów i innych zwierząt futerkowych często skarży się na plagę pcheł. Ten artykuł pokaże ci kilka naturalnych rozwiązań, które mogą być skuteczne w pozbyciu się tych pasożytów.