Tag: Uprawa niezapominajek

Niezapominajki

Jak sadzić niezapominajki?

Kwiaty w Ogrodzie
Niezapominajki pięknie się prezentują w towarzystwie tulipanów i narcyzów. Są to byliny dwuletnie kwitnące w maju i czerwcu. Inaczej nazywane są niezabudką, ich uroda sprawia, że nie sposób o nich nie pamiętać. Są bardzo wdzięczne i stanowią symbol polskiej kultury ekologicznej. Wbrew pozorom ich sadzenie nie wymaga specjalnych umiejętności i nie jest pracochłonne. Poniżej znajdziecie wskazówki, które pomogą wam zasadzić niezapominajki i cieszyć się ich pięknem w ogrodzie.


Podobne porady

Kwitnąca fasola

Jak sadzić fasolę?

Uprawa Warzyw
Fasolę najlepiej sadzić jest w miejscu nasłonecznionym oraz dobrze nawodnionym. Dobrze rozwija się w wilgotnej i żyznej glebie z dala od silnych wiatrów. Z powodzeniem można ją również sadzić w doniczkach.
Młoda sałata

Jak uprawiać sałatę?

Uprawa Warzyw
Sałata ma krótki okres uprawy i stosunkowo małe zapotrzebowanie na ciepło. Jedyne czego potrzebuje to dużej ilości światła zatem należy ją sadzić na stanowiskach dobrze nasłonecznionych. Istnieją różne odmiany sałaty: wczesne, letnie i jesienne, zatem można ją siać kilka razy w ciągu całego sezonu.
Bazylia

Jak uprawiać bazylię?

Uprawa Ziół
Bazylia jest rośliną jednoroczną zatem wymaga ona wysiewania każdego roku. Jest częściowo mrozoodporna i można wysiewać ją zarówno do doniczek jak i wprost do gruntu.
Cynie w ogrodzie

Jak sadzić cynie?

Kwiaty w Ogrodzie
Cynie to rośliny jednoroczne które wysiewa się prosto do gruntu. Kwitną one od końca czerwca do października i osiągają około 40 cm wysokości (cynie wytworne nawet 1 metr).
Bratki w donicach

Jak wysiewać bratki?

Kwiaty w Ogrodzie
Bratki są roślinami dwuletnimi, jednak należy pamiętać, że kwitnące sadzonki które można kupić w sklepach ogrodniczych mają już rok. Oczywiście łatwiej jest kupić gotowe i je zasadzić, jednak jeśli je sami wysiejemy to będziemy mieć większą satysfakcję no i oczywiście więcej zaoszczędzonych pieniędzy w portfelu.
Aksamitki

Jak uprawiać aksamitki?

Kwiaty w Ogrodzie
Aksamitki zwane śmierdziuszkami są kwiatami charakteryzującymi się długim okresem kwitnienia. Są odporne na różne choroby i szkodniki, dobrze znoszą zarówno upały jak i suszę zatem są roślinami bardzo łatwymi w uprawie.

Jak uprawiać nasturcje?

Pnącza
Nasturcja w polskich warunkach jest uprawiana jako bylina jednoroczna. Z uwagi na jej pnący wzrost jest niemal niemożliwe przeniesienie jej do zimowania. Łodygi nasturcji dorastają do 5 metrów wysokości. Jest to roślina ozdobna (okres kwitnienia od czerwca do pierwszych mrozów), jednak coraz powszechniej wykorzystywana jest w kuchni, gdyż jej kwiaty i liście są jadalne i bardzo smaczne (przypominają nieco rzeżuchę).