Tag: Co dać mamie na dzień matki

kwiatki z bibuły

Jak zrobić kwiatki z bibuły na Dzień Matki?·

Prezenty na Dzień Matki
26 maja, czyli data kiedy świętujemy Dzień Matki zbliża się wielkimi krokami. Jest to dzień, w którym niezależnie od wieku powinniśmy podziękować naszym mamom za wszystko, co dla nas zrobiły i powiedzieć im, jak bardzo je za to kochamy. Jednak należy pamiętać, że nie jest do tego potrzebny specjalny dzień. Jeśli nie masz pomysłu na prezent dla mamy możesz zrobić dla niej kwiatki z bibuły. Taki samodzielnie zrobiony bukiet będzie znaczył dla mamy dużo więcej niż ten kupiony w kwiaciarni.
tort z kwiatów

Jak zrobić tort z kwiatów na Dzień Matki?

Kwiaty
Zrób mamie przemiłą niespodziankę na Dzień Matki. Podaruj jej kwiaty, ale nie w formie, jaką zna na co dzień. Zaaranżuj je tak, aby kształtem przypominały tort. Taka forma na pewno się sprawdzi i zachwyci. Jest to pomysł nie tylko na prezent z okazji Dnia Matki, ale i na ślub, imieniny czy fajny sposób na udekorowanie stołu. Koniecznie wypróbuj.
Dzień Matki

21 najgorszych prezentów na Dzień Matki

Prezenty na Dzień Matki
Może są wyjątki od reguły, ale tych prezentów nie powinna dostać żadna mama! Dzień Matki już 26 maja. Jak każda porządna córka czy ukochany syn, chcesz kupić swojej mamie coś wyjątkowego. Z całą pewnością nie chcesz obrazić, czy znudzić swojej mamy jakimś drogim bibelotem. Zatem wiedza, czego nie kupować na Dzień Matki, przyda się tak samo jak znajomość preferencji osoby obdarowywanej. Zmartwiony? Spokojnie. Poniżej znajdziesz 21 prezentów, którymi lepiej nie obdarowywać najważniejszej osoby w życiu!

Jak zrobić dzwonki wietrzne z doniczek?

Materiały i elementy dekoracyjne
Według dawnych dalekowschodnich wierzeń dzwonki wietrzne miały odstraszać złe duchy i chronić mieszkańców domostwa przed niepowodzeniami. Obecnie są traktowane raczej jako oryginalny element wystroju, wieszany najczęściej przy drzwiach, oknach lub w ogrodzie. Jeśli gustujesz w tego typu ozdobach i masz chwilę wolnego czasu, dzwonki wietrzne bez problemu możesz zrobić własnoręcznie. Żeby jednak nie wyglądały zbyt banalnie, proponuję skorzystać z poniższej propozycji i wykonać je z doniczek z terakoty. Do wszystkich tatusiów: takie dzwonki warto zrobić wspólnie z dziećmi na Dzień Matki.
broszka kwiat

Jak zrobić broszkę kwiat na Dzień Matki?

Prezenty na Dzień Matki
Mama kocha cię za to, jaka jesteś i ucieszy się z każdego prezentu, jaki od ciebie dostanie. Ale czy nie przyjemniej byłoby dać jej coś, z czego będzie mogła skorzystać nie tylko w Dzień Matki? Własnoręcznie zrobiona broszka jest doskonałym przykładem prezentu nie tylko „od serca”, ale i takiego, którym mama będzie mogła się cieszyć przez długi czas. Wykonana z materiału ozdoba sprawi, że będzie pamiętać o tobie na długo po tym, jak jej święto dobiegnie końca.
prezent na Dzień Matki - ramka

Jak zrobić prezent na Dzień Matki – ramka z sylwetkami?

Prezenty na Dzień Matki
Dzień Matki już wkrótce. Chcesz podarować mamie coś od serca? Na pewno najbardziej ucieszy się z prezentu, który zrobisz sam. Może to być na przykład ramka podobna do tej widocznej na zdjęciu. Nic nie będzie dla mamy wspanialsze, niż możliwość patrzenia na sylwetki jej dzieci, które przypomną jej jak bardzo ją kochacie.

Jak zrobić podstawkę pod tablet z deski do krojenia?

Prezenty na Dzień Matki
Dzień Matki już tuż tuż. Jeśli twoja rodzicielka jest nowoczesną kobietą, której nieobce są wszelkie nowinki techniczne, być może ucieszy się z oryginalnej podstawki pod tablet. Oczywiście pod warunkiem, że jest jego szczęśliwą posiadaczką. Podstawkę tę zrobisz w dość prosty sposób z deski do krojenia oraz kilku innych elementów. Zakasaj rękawy i do dzieła, bo zostało naprawdę mało czasu!
drewniane sztućce kuchenne

Jak ozdobić drewniane sztućce kuchenne?

Sztuka i akcesoria
Znudził ci się twój zwykły, drewniany zestaw sztućców kuchennych? Odmień go na wiosnę! Nie wiesz jak? Służę pomocą. Zrobisz to w dziecinnie prosty sposób, a efekt jest naprawdę miły dla oka. Tak ozdobione drewniane sztućce to również świetny pomysł na prezent dla znajomych na parapetówkę czy dla mamy lub przyjaciółki. Zainteresowana? Mam nadzieję, że tak! Szczegóły w dalszej części artykułu.
balon z konfetti

Jak zrobić niespodziankę na Dzień Matki - balon z konfetti?

Prezenty na Dzień Matki
Wiosna w pełnym rozkwicie i nawet się nie obejrzysz, kiedy nadejdzie święto wszystkich mam. Twoja mama nie oczekuje drogich i “wypasionych” prezentów, ale po prostu miłego gestu i pamięci. Jeśli chcesz jej zrobić miłą niespodziankę, a w twojej śwince skarbonce nie ma zbyt wielu oszczędności, przygotuj dla swojej rodzicielki kilka balonów wypełnionych konfetti oraz miłymi liścikami zwiniętymi w ruloniki. Szczegółowa instrukcja tego projektu w dalszej części artykułu.
kule do kąpieli

Jak zrobić cytrynowe kule do kąpieli?

Kosmetyki dla Pań
Zapachowe kule do kąpieli znajdziemy na półkach prawie wszystkich sklepów kosmetycznych. Nie każdy jednak wie, że te dodatki do kąpieli w dość prosty sposób można zrobić w domowych warunkach. Moja dzisiejsza propozycja to cytrynowe kule do kąpieli, które będą też świetnym pomysłem na prezent, choćby z okazji zbliżającego się wielkimi krokami Dnia Matki. Zapraszam do zapoznania się z krótkim przepisem. Naprawdę warto!