Tag: Alergia na twarzy leczenie

alergia na twarzy

Domowe sposoby na uczulenie na twarzy

Problemy z cerą
Przyczyn alergii na twarzy może być wiele: słońce, kosmetyki, pożywienie, sierść zwierząt, uczulenie na leki. Również wiele jest sposobów walki z nią. Dużo osób myśli, że jedynym skutecznym sposobem na wyprysk alergiczny są maści i leki na receptę. Nie jest to jednak prawda. Preparaty takie nie zawsze przynoszą spodziewany efekt, poza tym są drogie i niepozbawione skutków ubocznych. Zamiast więc faszerować się chemią, wypróbuj domowe sposoby na alergię skóry twarzy. Pomogą ci one pozbyć się kłopotliwego problemu i znów cieszyć się piękną cerą.


Podobne porady

pszczoła

Jak rozpoznać uczulenie na jad pszczeli?

Ukąszenia Owadów
Normalną reakcją na użądlenie pszczoły jest ból, świąd, zaczerwienienie i opuchlizna. Ból trwa przez kilka godzin, po czym mija. To samo ze swędzeniem. Jednak, czasami obserwujemy, że coś niepokojącego się z nami dzieje. Mogą to być objawy alergii na jak pszczeli. Często zdarza się tak, że nawet o tym nie wiemy. Jakie są więc symptomy, które mogą świadczyć o tym, że jesteśmy uczuleni? W jakich sytuacjach powinniśmy się niezwłocznie zgłosić do lekarza? Znajdziesz je poniżej.
pokrzywka

Jak leczyć pokrzywkę alergiczną?

Alergie
Pokrzywka jest jedną z form reakcji alergicznej, która wykazuje bardzo charakterystyczne objawy w postaci chorobowych zmian skórnych. Jest to dolegliwość niezwykle uporczywa, gdyż nawet po ustąpieniu objawów może dochodzić do nawrotów. Choremu dokucza przede wszystkim świąd. Czytając ten artykuł dowiesz się jak leczyć i zapobiegać powstawaniu pokrzywki.
opalanie

Jak uniknąć alergii na słońce?

Alergie
Alergia na słońce, zwana również fotoalergią lub fotodermatozą, dotyka coraz większej liczby osób, choć większość z nich nie zdaje sobie nawet z tego sprawy. Może ona mieć różne podłoża – genetyczne, metaboliczne, czy egzogenne. Zwłaszcza ta ostatnia grupa jest dość zaskakująca. Okazuje się bowiem, że uczulenie na słońce mogą wywołać niektóre kosmetyki (np. zawierające kwasy AHA, czy niektóre farby do włosów), leki (których substancją czynną są tetracykliny lub sulfonamidy), a także zioła (np. dziurawiec). Fotodermatoza często związana jest również z takimi chorobami jak trądzik różowaty, czy opryszczka. Jeśli więc po dniu spędzonym na słońcu na twojej skórze pojawiają się czerwone kropki lub plamy, zaczynają się na niej tworzyć swędzące krosty, pokrzywka lub bąble, najprawdopodobniej masz alergię na promienie słoneczne. Jak jej uniknąć w przyszłości? Dowiesz się poniżej.

Co powinien zawierać w swoim składzie krem idealny?

Kosmetyki dla Pań
Potrzeby naszej skóry są różnorodne. Dlatego nie ma jednej uniwersalnej metody na zachowanie zdrowej i pięknej cery przez długie lata. Możemy jednak walczyć metodą prób i błędów. Pierwsze działo jakie powinniśmy wytoczyć w walce z upływającym czasem to dobranie odpowiedniego kremu na dzień.
uczulenie na twarzy

Uczulenie na twarzy - przyczyny wyprysku kontaktowego

Alergie
Skąd się wzięło zaczerwienienie skóry na policzku lub sączące się pęcherzyki na szyi? Być może jest to alergia kontaktowa, nazywana fachowo alergicznym kontaktowym zapaleniem skóry. Poniżej znajdziesz cenne informacje, które pozwolą ci zidentyfikować problem i poznać jego źródło.
krem na jesień

Krem na jesień - jaki wybrać?

Pielęgnacja cery
Lekką garderobę zastąpiłaś już ciepłymi swetrami i kurtką? Nie zapomnij przy okazji o zmianie kremu. Twoja skóra jesienią także potrzebuje ochrony przed wiatrem i chłodem. Pod wpływem zimna wolniej pracują gruczoły łojowe i tłuszczowy płaszcz ochronny skóry staje się cieńszy, a ona sama traci elastyczność. Dlatego jesienią trzeba się przestawić na nieco inne kosmetyki.
pokrzywka sposoby

Jak domowym sposobem pozbyć się pokrzywki?

Alergie
Swędzenie skóry, czerwone i opuchnięte bąble, obrzęki, te objawy to pokrzywka. Nie do końca wiadomo co jest przyczyną powstawania pokrzywki. Podejrzewa się różne czynniki, min. alergie (pokarmowa, na leki, pyłki, chemikalia itp.), choroby infekcyjne, autoimmunologiczne oraz różne czynniki np. ciepło, zimno, ucisk, wysiłek i pocenie się. Oto kilka sposobów, aby szybko zniwelować objawy pokrzywki.