Tag: Nauka angielskiego

nauka języka angielskiego

Jak nauczyć się angielskiego?

Uczelnie Prywatne
Masz problem z językiem angielskim? Uczysz się już kilka lat, ale nadal nie widzisz rezultatów? Jeśli tak, zapoznaj się z poniższymi wskazówkami, które z pewnością pomogą ci opanować język angielski.
nauka angielskiego

Jak skutecznie nauczyć się angielskiego?

Nauka Języków Obcych
Uczyć się angielskiego możemy przez wiele lat i nadal nic nie umieć. Między uczyć a nauczyć istnieje ogromna różnica. Naukę angielskiego możemy podzielić na dwie części a mianowicie na czytanie i słuchanie (input) oraz na pisanie i mówienie (output). Oczywiście, aby potrafić dobrze pisać i mówić trzeba najpierw potrafić czytać i słuchać ze zrozumieniem. Pomyśl o tym jak długo dziecko słuchało zanim zaczęło mówić. Oczywiście nie musisz czekać dwóch lat, aby zacząć mówić. Musisz jednak wiedzieć, że im więcej będziesz słuchać i czytać, tym lepiej będziesz mówić i pisać.
brytyjska flaga

Jak nauczyć się brytyjskiego akcentu?

Nauka Języków Obcych
Mówienie z akcentem brytyjskim nie jest łatwe. O ile nie urodziliśmy się w Wielkiej Brytanii nauka tamtejszego akcentu będzie dla nas bardzo trudna. Istnieją jednak sposoby, aby poprawić swoją wymowę. Poniżej znajdziesz kilka sposobów jak to zrobić.
literowanie

Jak nauczyć dziecko literowania w obcym języku?

Nauka Języków Obcych
Literowanie w obcym języku może być nie lada wyzwaniem. Słowa angielskie na przykład pisze się zupełnie inaczej niż wymawia. Zupełnie inaczej niż w języku polskim. Jak zatem ćwiczyć z dzieckiem słownictwo angielskie (i nie tylko), aby się nie zniechęciło do poznawania nowego języka? Trzeba przede wszystkim urozmaicić dziecku naukę i nie pozwolić, aby się nią znudziło. Nauka literowania jest dla dzieci nowym doświadczeniem. Litery, które układają się w słowa nie zawsze mają jakiś sens, a wyjątków jest przecież wiele. Jak podejść do nauki literowania, aby była łatwa i przyjemna?
Nauka

Jak zapamiętywać słówka?

Szkoła
Sprawdzian to diabelstwo, które spędza nam sen z powiek. Choć wiemy, że zawsze można go poprawić, każdy chcę zaliczyć go w pierwszym terminie. Dla wielu osób dużą trudnością jest zapamiętywanie słówek z języków obcych, a klasówki często zawierają ich setki. Oto moje porady dotyczące szybkiej nauki wyrazów obcych:
podręczniki do nauki języków

Jak wybrać szkołę językową?

Nauka Języków Obcych
Jeśli zamierzasz nauczyć się obcego języka masz do wyboru kilka sposobów. Jednym z nich jest samodzielna nauka, innym prywatne lekcje albo uczestnictwo w zajęciach szkoły językowej. Ponieważ pierwsza metoda wymaga bardzo dużej motywacji, a druga ogromnych nakładów finansowych większość Polaków wybiera naukę języka w szkole językowej. Wybór dobrej szkoły językowej jest niezwykle istotny dla procesu nauki. Jeśli zależy ci na tym, by językowa edukacja była efektywna i przyjemna poświęć trochę czasu na wybór szkoły, która zapewni Ci optymalne warunki
nauka angielskiego z piosenek

Jak nauczyć się angielskiego z piosenek?

Nauka Języków Obcych
Nauka języka obcego jest długim i często monotonnym procesem. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, by ją sobie urozmaicić, wybierając alternatywne formy nauki, które sprawią nam wiele radości i z pewnością będą efektywniejsze niż wszelkie zwyczajne metody. Jedną z form takiego aktywnego podejścia do nauki języka angielskiego jest uczenie się za pomocą piosenek. To świetna metoda nie tylko w nauce dzieci, ale także dorosłych.
nauka angielskiego

Jak się uczyć angielskiego?

Nauka Języków Obcych
Znajomość chociaż jednego języka obcego jest współcześnie wymagana przy większości wykonywanych zawodów. Dzięki dobrej znajomości języka obcego masz większe szanse na znalezienie pracy na wyższym stanowisku i lepiej płatnej. Jednak wiele osób pomimo kilku lat nauki języka, nie jest w stanie odpowiednio sklecić zdania, tak, by było ono poprawne i zrozumiałe dla cudzoziemca. Najbardziej pożądanym i najpowszechniej używanym językiem jest język angielski. Jak zatem uczyć się języka angielskiego?
Nauka języka angielskiego

Jak efektywnie się uczyć angielskiego?

Nauka Języków Obcych
Znajomość języka angielskiego wymagana jest w różnych dziedzinach życiowych zaczynając od pracy zawodowej a kończąc na kontaktach z ludźmi podczas wyjazdów zagranicznych. Na szczęście język ten nie jest skomplikowany a nauka nie przysparza wielu kłopotów. Jak efektywnie uczyć się tego języka? Dowiesz się czytając ten artykuł.