Tag: Skurcze mięśni nóg

skurcze mięśni

Jak zapobiegać kurczom mięśni?

Bieganie

Nagłe skurcze mięśni mogą być bardzo bolesne. Kurcz najczęściej pojawia się w łydkach, czasami w stopach czy rękach. Skurcze mięśni pojawiające się nocą zaburzają nasz sen zaś te, które atakują podczas pływania mogą być nawet niebezpieczne dla naszego życia.

 

Przyczyny skurczy mięśni to między innymi nadmiar kwasu mlekowego po wysiłku, uszkodzenie nerwu powstałego w skutek powtarzania tego samego ruchu, niewygodna pozycja siedzenia lub leżenia czy nieprawidłowe krążenie krwi.

skurcze mięśni

Jak leczyć skurcze mięśni?

Bieganie
Skurcz to nadmierne, długotrwałe skrócenie mięśnia. Pojawia się zwykle nagle i jest bardzo bolesny. Poniżej dowiesz się jak złagodzić skurcz i jak usunąć resztki napięcia.
pain

6 rodzajów bólu, których nigdy nie powinnaś ignorować!

Bóle
Ból, który sygnalizuje zagrożenie dla życia, jest zwykle intensywny, zaczyna się nagle i występuje w połączeniu z wieloma innymi objawami. Nierzadko ignorujemy nasze dolegliwości nie wiedząc, że zwiastują one poważne problemy. Warto wiedzieć, kiedy należy szybko wezwać pogotowie, a kiedy wystarczy wziąć tabletkę przeciwbólową. Oto sześć rodzajów bólu, które wymagają natychmiastowej reakcji.
skurcze nóg

Jak radzić sobie ze skurczami nóg?

Kości, Stawy i Mięśnie
Skurcze nóg często dosięgają zarówno starszych jak i młodszych ludzi. Mogą trwać od kilku do kilkunastu minut. Jednak bez względu na czas trwania, powodują ból i chyba nikt nie chce ich doświadczyć. Istnieje więc kilka sposobów na to, aby poradzić sobie z bolesnymi skurczami. Jeżeli chcesz je poznać, to przeczytaj dalszą część artykułu.