Tag: Wrażliwe zęby na zimno

nadwrażliwość zębów

Domowe sposoby na nadwrażliwość zębów

Zdrowie Kobiety
Znasz ten przeszywający ból, gdy napijesz się zimnej wody, ugryziesz słodki batonik lub łykniesz odrobinę gorącej zupy? Sygnał, który wysyłają wówczas twoje zęby dosłownie wciska w fotel. Nadwrażliwość zębów skutecznie uniemożliwia cieszenie się posiłkami. Zęby reagują na zbyt wysoką i zbyt niską temperaturę, słodki i kwaśny smak, a czasami nawet na dotyk, np. podczas szczotkowania. Jeśli cierpisz na nadwrażliwość zębów, udaj się do dentysty, by ustalić przyczynę takiego stanu rzeczy. Jeśli dolegliwość ta wywołana jest zwykłym uszkodzeniem szkliwa lub odsłonięciem szyjek zębowych, możesz złagodzić jej objawy stosując się do podanych niżej wskazówek.


Podobne porady

nadwrażliwość zębów

Jak leczyć nadwrażliwość zębów?

Bóle Zębów
Nadwrażliwość zębów, często nazywana przez dentystów nadwrażliwością zębiny, to stan zębów, gdzie pewne bodźce, takie jak gorąco, zimno, słodkie lub kwaśne jedzenie i napoje, mogą wywoływać nadmierne reakcje w określonych zębach lub partiach dziąseł. Reakcja ta jest zwykle krótka, ostra oraz nagła i odchodzi zazwyczaj tak samo szybko, jak się pojawia. Ważne jest, by umieć odróżnić nadwrażliwość od innych rodzajów bólu zębów, które mogą być oznaką całkowicie innych problemów stomatologicznych. Zazwyczaj ból, który pogarsza się w upływem czasu, trwa dłużej i pojawia się podczas gryzienia pokarmu, wskazuje na coś znacznie bardziej poważnego. Przeczytaj poniższe wskazówki, podpowiemy ci w nich jak leczyć nadwrażliwość zębów.
nadwrażliwość zębów

Jak zmniejszyć nadwrażliwość zębów?

Czyszczenie Zębów
Nadwrażliwość zębów jest niekoniecznie groźną, ale za to bardzo uciążliwą dolegliwością. Wraz z wiekiem dziąsła cofają się, odsłaniając tym samym szyjki zębów, które pozostają bardzo wrażliwe na czynniki zewnętrzne. Zęby możemy podrażnić potrawami gorącymi, zimnymi, słodkimi i słonymi, nawet otwarcie ust na powietrzu w czasie wietrznej pogody może wywołać ostry ból. Jeśli nie będziemy odpowiednio pielęgnować zębów, przypadłość może się pogłębiać, a wtedy trzeba się rozstać nawet z naszymi ulubionymi lodami.
ciąża

Jak sobie radzić z nadwrażliwością na zapachy w ciąży?

Dolegliwości w ciąży
Ciąża jest okresem, w którym wyjątkowo wyostrzają się zmysły, a węch jest tym, który chyba najsilniej daje się we znaki, zwłaszcza w pierwszym trymestrze. Zbyt silne, specyficzne zapachy przyprawiają o mdłości i wymioty, powodują, że nie można normalnie funkcjonować. A zatem jak radzić sobie z irytującymi zapachami w stanie błogosławionym?

Jak zwracać dziecku uwagę?

Rozwój nastolatka
Gdy zwracasz mu uwagę, on traktuje to jak atak. Czy to znaczy, że nie wolno go krytykować? Gdy zrozumiesz, dlaczego tak reaguje, łatwiej ci będzie do niego dotrzeć. Znów nie wyrzuciłeś śmieci! Przecież sam się do tego zobowiązałeś”. „Ty zawsze czegoś się czepiasz! Daj mi wreszcie święty spokój!”. Tu następuje trzaśnięcie drzwiami. Być może znasz podobne sceny z własnego doświadczenia. To przecież typowe zachowania nastoletnich dzieci. Nawet niewinna uwaga bywa odbierana przez nie jak zamach stanu i może stać się przyczyną awantury. Co kryje się za tymi wybuchami? Przecież chciałaś tylko spokojnie załatwić sprawę. Dlaczego nastolatek bywa tak przewrażliwiony na swoim punkcie?
bułeczki

Nadwrażliwość na gluten - objawy, dieta

Odżywianie
Często nie zdajemy sobie nawet sprawy, że wiele dolegliwości spowodowanych jest jedzeniem produktów zawierających gluten (białko roślinne zawarte w zbożach). Szczególnie, jeśli nie mamy stwierdzonej celiakii ani alergii na ten składnik. Jednak coraz częściej wykrywana jest przez lekarzy nadwrażliwość na gluten (schorzenie to nie ma związku z celiakią). Podrażnia on jelita i może prowadzić do stanu zapalnego. Zmniejsza się wówczas także zdolność wchłaniania przez organizm ważnych dla nas substancji odżywczych. Jak objawia się nadwrażliwość na gluten? Jakich zmian dokonać w diecie, by wyeliminować jego niekorzystne działanie?
nadwrażliwość zębów

4 domowe sposoby na nadwrażliwość zębów

Bóle Zębów
Czasami zimne, gorące, słodkie i kwaśne pokarmy mogą wywołać ostry nagły ból, sięgający zakończeń nerwowych zębów. Ten dyskomfort zwany jest nadwrażliwością zębów. Korzenie zębów zawierają tysiące drobnych kanalików prowadzących do środka nerwowego zęba. Wrażliwość zębów może wywoływać próchnica, choroby i infekcje dziąseł, starte szkliwo zęba i odsłonięte korzenie. Używanie nieodpowiednich produktów do higieny jamy ustnej także może być przyczyną nadwrażliwości. Na szczęście nadwrażliwość zębów jest łatwa do wyleczenia. Istnieje parę domowych sposobów na walkę z tą przypadłością. Dowiedz się jakie z naszego artykułu.

Nadwrażliwość pokarmowa: Przyczyny i typowe objawy

Choroby Układu Pokarmowego
Żywność odgrywa niezwykle ważną rolę w naszym życiu. To, co jemy, ma ogromny wpływ na nasze zdrowie, samopoczucie i ogólną kondycję psychiczną i fizyczną. Jedzenie typu fast food, produkty przetworzone i z wysoką zawartością cukru z pewnością nie powinny znajdować się w naszej diecie, ponieważ nie zawierają żadnych wartości odżywczych i są przyczyną wielu problemów zdrowotnych. Bywa jednak i tak, że żywność, która postrzegana jest jako zdrowa i wartościowa, wywołuje nudności, niestrawność, złe samopoczucie, a nawet reakcję alergiczną. Dlaczego tak się dzieje? Przyczyną jest nadwrażliwość pokarmowa, która dzieli się na alergię pokarmową i nietolerancję pokarmową. Czym różnią się te dwa pojęcia?