Tag: Przyrost mięśni

mięśnie

Co jeść na przyrost masy mięśniowej?

Diety
Twoja zdolność do przyrostu mięśni ma tak samo dużo wspólnego z tym co jesz, jak z tym, ile i jak ćwiczysz. W czasie diety i podczas ćwiczeń należy zwracać uwagę na wszystko, aby osiągnąć dany cel. Obok odpowiednich ćwiczeń, bardzo ważna jest dieta. Spożywanie odpowiednich produktów pomoże tkance mięśniowej w prawidłowej rozbudowie. Co zatem jeść, aby nasz trud na siłowni szedł w mięśnie, a nie tylko w pot?


Podobne porady

testosteron

Jak zwiększyć poziom testosteronu?

Trening Siłowy
Testosteron jest podstawowym hormonem potrzebnym do zwiększenia masy mięśniowej i wytrzymałości mięśni. Dobry program ćwiczeniowy, samodyscyplina i godziny spędzone na siłowni pomogą osiągnąć ci wymarzony cel. Proces przyrostu masy mięśniowej może jednak znacznie przyśpieszyć zwiększenie poziomu testosteronu w naszym organizmie. Nie oznacza to, iż należy przyjmować steroidy czy inne chemiczne suplementy – często sprzedawane nielegalnie. Poniżej znajdziesz wskazówki, jak w naturalny sposób zwiększyć poziom testosteronu, który pomoże ci zbudować większą masę mięśniową.
Prawidłowe odżywianie wzbogaca masę mięśniową

10 produktów, które pomagają zbudować masę mięśniową

Nabiał
Aby wykształcić zgrabną, umięśnioną sylwetkę, nie wystarczy wyłącznie regularnie chodzić na siłownię. Wysiłek fizyczny powinien iść w parze z odpowiednią dietą, w której nie może zabraknąć węglowodanów, tłuszczów, a przede wszystkim białka, które jest podstawowym budulcem mięśni. Jakie produkty należy więc wprowadzić do jadłospisu, by wspomóc trening na siłowni i w bezpieczny oraz zdrowy sposób zbudować jakościową masę mięśniową?
przyrost wagi

Leki, które mogą powodować nadmierny apetyt i przyrost wagi

Utrzymanie Wagi
Utrata wagi to mozolny i wyczerpujący proces. Wiele razy się poddajemy i sięgamy po słodycze czy fast–foody, które rujnują naszą dietę i tygodnie ciężkiej pracy. Jednym z powodów, które mogą powodować, że nie będziemy w stanie zrzucić zbędnych kilogramów jest przyjmowanie leków na receptę. Niektóre leki mogą powodować nadciśnienie tętnicze, cukrzycę, oraz szereg stanów zapalnych, które mogą powodować, że nie będziemy mogli zrzucić nawet kilku kilo.
masa mięsniowa

Jakie produkty są niezbędne do szybkiego budowania mięśni?

Dieta na Masę
Jeśli chcesz przyspieszyć wzrost masy mięśniowej, ćwiczenia fizyczne są niezbędne. Regularne treningi będą stymulować wzrost mięśni. Niezbędne jest również przestrzeganie prawidłowej diety. Odpowiednio zbilansowane posiłki i przekąski po treningu mają ogromny wpływ na szybkość budowy  mięśni. Niezbędne są pokarmy, które zawierają białko, zdrowe węglowodany i zdrowe tłuszcze. Innymi składnikami odżywczymi, które pomagają budować mięśnie są magnez, potas, miedź, selen, wapń, żelazo i wiele witamin.
ćwiczenia fizyczne

Czy wszystkie ćwiczenia fizyczne przynoszą efekty?

Ćwiczenia
Większość ludzi w twoim otoczeniu regularnie biega, chodzi na siłownię czy basen, jednak  czy robią to ze względu na zdrowie czy może  w pogoni za modą? Powody nie są istotne. Najważniejsze, że regularnie się ruszamy i  dbamy o kondycję. Istnieją jednak utarte od lat mity, w które większość z nas uparcie wierzy, choć mijają się z prawdą. Warto poznać je i zmienić złe przekonania w te prawdziwe.