Tag: Ssanie oleju słonecznikowego

olej

Jak ssać olej?

Ziołolecznictwo
Ssanie oleju jest dobrym sposobem leczenia wielu chorób i schorzeń. Aby ssanie oleju przyniosło spodziewane efekty należy kurację przeprowadzać co najmniej kilka miesięcy a czasami nawet rok. Ssanie oleju pomaga w przypadku krwawienia dziąseł i rozchwianych zębów, bezsenności, bólach głowy, nerwicach lękowych, przy zapaleniu zatok czy przy dolegliwościach serca, w chorobach płuc, nerek, wątroby, tarczycy i skóry. W początkowym okresie ssania oleju może dojść do pogorszenia samopoczucia.


Podobne porady

Dziecko ze smoczkiem

Jak odzwyczaić dziecko od smoczka?

Ząbkowanie

To cudowne kiedy smoczek uspokaja Twoje dziecko. Ale czy pomyślałaś kiedyś, że stanie się jego najlepszym przyjacielem? Jeśli zastanawiałaś się kiedyś jak odzwyczaić dziecko od nałogu ssania smoczka, przeczytaj poniższy artykuł.

Dziecko ze smoczkiem

Jak oduczyć dziecko smoczka?

Ząbkowanie
Wielu rodziców wykorzystuje smoczek do tego, aby uspokoić wybredne dziecko. Jednak takie rozwiązywanie sytuacji może stworzyć wiele problemów. Eksperci są zgodni, iż kiedy dziecko osiąga 18 miesięcy życia należy odstawić smoczek, aby uniknąć problemów z mówieniem oraz wzrostem ząbków. Niestety jednak dziecko nie podda się tak łatwo i nie odda Ci ulubionego przedmiotu bez walki. Poniższe wskazówki pomogą Ci ułatwić sprawę.
ssanie kciuka

Jak oduczyć dziecko ssania kciuka?

Wychowanie Dziecka
Wiele maluchów ma zły nawyk ssania kciuka. Takie zachowanie pomaga rozładować stres, uspokaja. Nie wygląda to zbyt estetycznie oraz nie jest zdrowe. Rodzice powinni uczyć swoje dziecko radzenia sobie z tym nawykiem. Jeśli nie wiesz jak to zrobić- ten artykuł jest dla Ciebie!
ssanie kciuka

Jak oduczyć dziecko ssać palec?

Zachowanie się Dziecka
Gdy twoje dziecko było malutkie, rozpływałaś się w zachwytach widząc jak ssie kciuk włożony do buzi. Teraz, gdy osiągnęło już wiek przedszkolny, widok twojej pociechy konsekwentnie trzymającej palec w ustach zaczyna mocno cię niepokoić. Nie przejmuj się, nie jesteś osamotniona. Badania dowodzą, że około 18% dzieci między drugim, a szóstym rokiem życia ssie kciuk. Pediatrzy są zgodni co do tego, że objaw ten ma przynieść dziecku ukojenie i przypomnieć czasy bezpiecznego dzieciństwa. Co ciekawe, problem ten występuje wyłącznie w kulturze zachodniej, gdzie matki bardzo wcześnie zostawiają dzieci na rzecz szybkiego powrotu do życia zawodowego. Poniżej dowiesz się w jaki sposób oduczyć dziecko ssania kciuka.
oliwa

Jaki olej jest najzdrowszy do smażenia i gotowania?

Podstawy gotowania
Olej olejowi nierówny, dlatego warto przyjrzeć się im bliżej, zanim wybierzemy ten, który na dobre zagości w naszej kuchni. Wybierając najzdrowszą alternatywę należy wziąć pod uwagę nie tylko ilość antyoksydantów i kwasów omega, które znajdują się w danym typie oleju, ale również tzw. punkt dymienia – graniczną temperaturę, po przekroczeniu której olej traci właściwości odżywcze i zaczyna wytwarzać groźne dla zdrowia wolne rodniki.
Udając się do sklepu zawsze dokładnie czytaj etykietę każdego oleju. Szukaj takiego, który nie jest sztucznie rafinowany. Dobry będzie olej z napisem „tłoczony na zimno”, „z pierwszego tłoczenia”, „ekologiczny”, „tłoczony mechanicznie”, „rafinowany mechanicznie”. Sprawdź, który ma najwięcej substancji odżywczych, a unikaj tego, który w swoim składzie zawiera nasycone kwasy tłuszczowe. Poniżej znajdziesz informacje na temat różnych rodzajów oleju i wskazania do ich stosowania. Pamiętaj o nich, gdy następnym razem wybierzesz się na zakupy.

Jak rozpoznać, że niemowlę prawidłowo ssie pierś?

Karmienie piersią
Prawidłowe ssanie piersi wymaga przez malucha trochę praktyki. Zwykle potrzeba do tego trochę cierpliwości i czasu, jednak z dnia na dzień czynność ta będzie dla niego coraz łatwiejsza. Gdy niemowlak prawidłowo nauczy się chwytać pierś, wówczas będzie mógł szybko najeść się do syta, pierś będzie dobrze opróżniona i tym samym pobudzona do dalszej laktacji a ty unikniesz bólu i poranionych brodawek. Jak zatem rozpoznać, że maluszek prawidłowo ssie pierś?
ssanie kciuka

Czy pozwolić dziecku ssać palce?

Zachowanie się Dziecka
Ssanie palców, szczególnie kciuka to dość częsty kłopot rodziców małych dzieci. Czynność ta ułatwia pociechom zasypianie, ponieważ maluszki w ten sposób wyciszają się i uspokajają. Jeśli i twoje dziecko lubi to robić, na pewno zastanawiasz się nad tym, co robić w tym wypadku. Czy pozwalać mu na to? Czy jednak je od tego powstrzymywać i np. wyjmować paluszek z buzi, odsuwać rączkę i sięgnąć po smoczek? A może to jest normalne i samo przejdzie z wiekiem?