Tag: Kuchnia meksykańska tacos przepis

tacos z serem

Jak zrobić tacos z serem?

Kuchnia meksykańska
Jesteś fanem meksykańskiej kuchni? Cóż kojarzy się z nią bardziej, niż prawdziwie meksykańskie tacos? Sposobów ich przygotowania jest wiele. W zasadzie możesz nafaszerować tortillę czymkolwiek chcesz i już otrzymasz taco. Ja postanowiłam jednak zaprezentować przepis na tacos z serem. Smakują pysznie i kremowo. Polecam.
tacos z warzywami

Jak zrobić tacos z warzywami?

Kuchnia meksykańska
Oryginalne tortille i trochę warzyw – tylko tyle potrzeba, by przygotować meksykańskie tacos w wersji wegetariańskiej. Tortille możesz zrobić samodzielnie (przepis podam poniżej) lub kupić gotowe placki w sklepie. Decydując się na tę drugą opcję, zawsze sprawdzaj jakość kupowanego produktu. Dobre tortille zrobione są z grubego ciasta. Dzięki temu nie rozpadną się podczas smażenia. Jeśli twój sklep nie daje ci zbyt dużego wyboru, możesz również kupić cienkie tortille. Wówczas lepiej smażyć je parami – dwa placki na jedno taco. Więcej szczegółów odnośnie przygotowania tacos z warzywami znajdziesz poniżej.
rybne tacos

Jak zrobić rybne tacos?

Kuchnia meksykańska
Ten przepis to prawdziwa perełka. Nie wiem, co smakuje mi w nim bardziej – rybny farsz, czy niesamowity sos. Nie ma to jednak żadnego znaczenia. Gdy raz skosztujesz rybnych tacos, ciągle będziesz do nich wracać. Przepis podaje, że do ich przygotowania będziesz potrzebować filetu z dorsza, jednak w rzeczywistości może to być tilapia, makrela - każda ryba o łagodnym białym mięsie. Wystarczy zaledwie pół godzinki, by móc rozkoszować się tym wspaniałym daniem.
farsz do taco

Jak zrobić farsz do taco?

Kuchnia meksykańska
Tacos przypadną do gustu nie tylko fanom meksykańskiej kuchni. Aromatyczna i doskonale doprawiona mieszanka mięsa i warzyw, zamknięte w klasycznej tortilli lub – w wersji dietetycznej – zawinięte w liście sałaty to smaczna przekąska na każdą porę dnia. Łatwy i ekspresowy przepis na farsz do taco znajdziecie poniżej.