Tag: Wysoki cholesterol co jeść

Jak obniżyć cholesterol?

Jak obniżyć cholesterol?

Cholesterol
W organizmie ludzkim cholesterol występuje w dwóch odmianach, są to: cholesterol dobry (HDL) i cholesterol zły (LDL). Dobry cholesterol swobodnie przemieszcza się po tętnicach do wątroby i zostaje usunięty z organizmu. Natomiast zły cholesterol przyczepia się do ścian tętnic przyłączając dodatkowo jeszcze inne szkodliwe substancje, co może w końcu doprowadzić do całkowitego zablokowania przepływu krwi. W organizmie człowieka do normalnego funkcjonowania potrzebna jest pewna ilość cholesterolu, ale duża ilość złego cholesterolu może doprowadzić nawet do zawału serca czy udaru mózgu. Obniżając poziom złego cholesterolu w organizmie możemy zmniejszyć ryzyko wystąpienia tych chorób. Poniżej znajdziesz kilka wskazówek, które pomogą ci obniżyć poziom złego cholesterolu.
Dieta przy wysokim cholesterolu

Co jeść przy wysokim cholesterolu?

Cholesterol
Poniżej znajdziesz kilka potraw, które dobrze wpływają na zdrowie twojego serca. Spróbuj ich koniecznie i nie przejmuj się więcej wysokim poziomem cholesterolu we krwi.
wysoki cholesterol - przyczyna

Jak utrzymać niski poziom cholesterolu?

Cholesterol
Cholesterol to biała, przypominająca tłuste mydło, substancja. Jest ona niezbędna do życia. Nasz organizm produkuje go sobie sam. W przypadku różnych chorób cholesterol odkłada się w ścianach naczyń krwionośnych. Jest to stan niebezpieczny, ponieważ może prowadzić do zawału serca. Badania dowiodły, że za wysoki poziom cholesterolu odpowiedzialne są tłuszcze nasycone. Bardzo dużą ich ilość zawierają takie produkty, jak: śmietana, ser, niektóre margaryny. Dieta bogata w tłuszcze nasycone pobudza organizm do zwiększonej produkcji cholesterolu. To powoduje odkładanie jego nadmiaru w ścianie naczyń krwionośnych i stwarza zagrożenie dla naszego życia. Co robić, by nasz organizm nie odkładał cholesterolu? Oto kilka rad.
dieta na cholesterol

5 sposobów na obniżenie cholesterolu

Cholesterol
Ma złą sławę i nie ma w tym nic dziwnego, bo może zagrozić zdrowiu. Na szczęście można sobie radzić z jego nadmiarem. Cholesterol jest niezbędny do prawidłowego funkcjonowania organizmu. Uczestniczy w produkcji hormonów płciowych i kwasów tłuszczowych koniecznych do trawienia tłuszczy. Wspomaga pracę naszego mózgu. Dzięki niemu w organizmie powstaje witamina D, gwarantująca mocne kości. Jednak, gdy przekracza normy, jest niekorzystny dla zdrowia. Niebezpieczny jest LDL, czyli jego „zła” frakcja. Jeśli jest go za dużo, zaczyna odkładać się na ścianach naczyń krwionośnych w postaci tzw. blaszek miażdżycowych, które w miarę upływu lat zatykają całkowicie światło w tętnicach doprowadzających bezpośrednio krew do serca. Na szczęście jest HDL, czyli „dobra” odmiana cholesterolu. Do jej zadań należy zbieranie z krwi nadmiaru LDL i transportowanie go do wątroby, gdzie jest rozkładany i wydalany z organizmu. Jeśli HDL jest za mało – nie daje sobie rady z oczyszczaniem krwi. Dlatego warto dbać o to, aby tej frakcji cholesterolu było jak najwięcej, najlepiej powyżej niezbędnego minimum, określanego dla mężczyzn na 35, dla kobiet 40 mg/dl.
wysoki cholersterol

Jak obniżyć za wysoki cholesterol?

Cholesterol
Jeśli wydaje Ci się, że musisz za wszelką cenę unikać tłustych, kalorycznych produktów, by zbić wysoki poziom cholesterolu – jesteś w błędzie. Oto rarytasy, które koniecznie należy uwzględnić w swojej diecie. Pomogą ci orzechy laskowe, natka pietruszki, awokado czy czosnek. A może warto skusić się na zieloną herbatę? Nie wierzysz? Przeczytaj artykuł i już wszystko będzie jasne!


Podobne porady

Domowy preparat.

Domowy preparat obniżający wagę i zły cholesterol

Odchudzanie
Stracić zdrowie jest łatwo, trudniej je potem odzyskać. Na szczęście rozwiązanie jednego z najczęściej występujących problemów, jakim jest podwyższony cholesterol, znajduje się tuż w zasięgu ręki. Napój przygotowany według poniższego przepisu jest bardzo prosty w wykonaniu. Nie wymaga skomplikowanych ani kosztowych składników, a regularnie stosowany pozwala nie tylko przywrócić prawidłowy poziom cholesterolu, ale również spalić tłuszcz i zrzucić zbędne kilogramy. Zobacz, jak zrobić ten domowy preparat i poznaj leczniczą moc zawartych w nim składników.