Tag: Truskawki właściwości

Truskawki

Zalety jedzenia truskawek

Zdrowe Odżywianie
Wszyscy znamy główną zaletę truskawek - są smaczne! Ale czy znasz jakieś inne ich zalety? Truskawki, tak samo zresztą jak maliny i borówki, mogą pomóc ci żyć zdrowo. Poniżej 6 mało znanych zalet jedzenia truskawek.
truskawki właściwości lecznicze

Jakie są właściwości zdrowotne truskawek?

Owoce
Nie ma nic smaczniejszego, niż świeże, soczyste truskawki. Mało kto jednak zdaje sobie sprawę ze zdrowotnych właściwości tych owoców. A w celach leczniczych były one używane już w starożytnym Rzymie. Truskawki znajdują się w pierwszej dziesiątce owoców o największej zawartości przeciwutleniaczy. Są bogatym źródłem flawonoidów, których cenne właściwości zdrowotne wykazało wiele badań. Zatem na jakie przypadłości jedzenie truskawek ma szczególnie zbawienny wpływ? Tego dowiesz się z dalszej części artykułu.
truskawki

Niezwykłe właściwości truskawek

Maseczki Domowe
Jednym z najbardziej znanych i najsmaczniejszych owoców są truskawki. Są one równie lubiane przez dzieci jak i dorosłych. Delikatne jagody w kształcie serca mają charakterystyczny aromat, jasnoczerwony kolor, są soczyste i słodkie, a zarazem można poczuć lekko kwaśny smak. Oto 10 najlepszych korzyści kosmetycznych z zastosowania truskawek.


Podobne porady

Problem przy wpisywaniu małych literek ó, ż, ć, ź

Wsparcie dla Komputerów Osobistych
Często zdarza się, że mamy problem z wpisaniem małych literek: ó, ż, ć, ź. Pozostałe polskie litery wpisują się normalnie, zarówno duże i małe, w tym również Ó,Ż,Ć,Ź. Przyczyny tego mogą być różne, ale jest to proste do naprawienia. A więc:
truskawki

Jakie truskawki wybrać?

Owoce
Importowane truskawkami można kupić przez cały rok, ale prawdziwi smakosze niecierpliwie czekają do czerwca, kiedy to na straganach królują truskawki gruntowe. Rodzime owoce uchodzą za najsmaczniejsze i najbardziej aromatyczne. Aby w pełni ciszyć się tymi sezonowymi rarytasami, trzeba odpowiednio z nimi postępować. Oto kilka moich wskazówek.
dziwne metody leczenia

Niezwykłe terapie zdrowotne

Medycyna Niekonwencjonalna
Niektórzy ludzie nawet nie zdają sobie sprawy, że pewne produkty są lekarstwem na poszczególne dolegliwości. Czasami znalezienie odpowiedniego leczenia może trwać bardzo długo lub przynieść nieoczekiwane efekty. Gdy medycyna zawiedzie, można spróbować dość niekonwencjonalnych metod leczenia takich jak te opisane poniżej.
olej kokosowy z aloesem

Niezwykłe właściwości mieszanki aloesu z olejem kokosowym

Pielęgnacja cery
Aloes i olej kokosowy są cenione za swoje lecznicze właściwości. Aloes jest źródłem przeciwutleniaczy i składników o działaniu przeciwzapalnym, które chronią organizm przed różnymi chorobami. Tłuszcze nasycone w oleju kokosowym, w przeciwieństwie do tłuszczy pochodzenia zwierzęcego, nie są szkodliwe dla organizmu ludzkiego, kiedy spożywane są w umiarkowanych ilościach wykazują wspaniałe właściwości w pielęgnacji włosów i skóry. Ponadto, olej kokosowy działa przeciwgrzybiczo i przeciwbakteryjnie, co sprawia, że jest on doskonałym środkiem do leczenia infekcji skóry. Połączenie aloesu z olejem kokosowym daje niezwykły produkt, który można stosować do leczenia wielu dolegliwości.
banany dojrzałe

Jak wykorzystać przejrzałe banany?

Owoce
Banany są jednym z tych produktów żywnościowych, które mają bardzo krótki czas przydatności do jedzenia i dojrzałości. Jedynie przez około 2 dni dojrzały banan może leżeć bez obawy, że zacznie się psuć. Później szybko zaczynają brązowieć. Ale zamiast wyrzucać te przejrzałe banany,można je wykorzystać na wiele sposobów!