Tag: Truskawki właściwości

Truskawki

Zalety jedzenia truskawek

Zdrowe Odżywianie
Wszyscy znamy główną zaletę truskawek - są smaczne! Ale czy znasz jakieś inne ich zalety? Truskawki, tak samo zresztą jak maliny i borówki, mogą pomóc ci żyć zdrowo. Poniżej 6 mało znanych zalet jedzenia truskawek.
truskawki właściwości lecznicze

Jakie są właściwości zdrowotne truskawek?

Owoce
Nie ma nic smaczniejszego, niż świeże, soczyste truskawki. Mało kto jednak zdaje sobie sprawę ze zdrowotnych właściwości tych owoców. A w celach leczniczych były one używane już w starożytnym Rzymie. Truskawki znajdują się w pierwszej dziesiątce owoców o największej zawartości przeciwutleniaczy. Są bogatym źródłem flawonoidów, których cenne właściwości zdrowotne wykazało wiele badań. Zatem na jakie przypadłości jedzenie truskawek ma szczególnie zbawienny wpływ? Tego dowiesz się z dalszej części artykułu.
truskawki

Niezwykłe właściwości truskawek

Maseczki Domowe
Jednym z najbardziej znanych i najsmaczniejszych owoców są truskawki. Są one równie lubiane przez dzieci jak i dorosłych. Delikatne jagody w kształcie serca mają charakterystyczny aromat, jasnoczerwony kolor, są soczyste i słodkie, a zarazem można poczuć lekko kwaśny smak. Oto 10 najlepszych korzyści kosmetycznych z zastosowania truskawek.


Podobne porady

Najpopularniejsze rasy koni w Polsce

Hodowla Koni
Wojciech Młynarski zaśpiewał: „Konie, dumne konie, w blasku wstającego dnia, czułe i szalone, czemu was uwielbiam tak”. Te szlachetne zwierzęta od wieków były inspiracją dla muzyków, poetów i malarzy. Niegdyś służyły człowiekowi jako najszybsze środki transportu. Chyba wielu z nas słyszał o hipoterapii, która jest formą rehabilitacji z wykorzystaniem konia. Poniżej znajdziecie informacje na temat najpopularniejszych ras koni w Polsce.
kryształy

Niezwykłe zastosowanie kryształów

Kryształy
Kryształy były wykorzystywane od wieków w leczeniu różnych dolegliwości. Akwamaryn współgra z energią oceanu. Pomaga przywrócić spokój i wspiera w walce ze stresem. Kwarc różowy nazywany jest "kamieniem miłości". Potrafi wypełnić ciało swoją pozytywną energią. Zastępuje negatywne emocje pozytywnymi uczuciami. Dlaczego więc nie skorzystać z ich właściwości w pielęgnacji skóry? Wypróbuj ich niezwykłą moc zarówno dla ciała jak i umysłu.
henna i jej zastosowanie

Niezwykłe zastosowania henny

Ziołolecznictwo
Henna to średniej wielkości krzew. Używana jest jako zioło dzięki swoim licznym właściwościom leczniczym. Przede wszystkim jednak ceniona jest ze względu na to, że może nadawać włosom, brwiom i rzęsom piękny, naturalny, ciemny kolor. Ponadto odżywia włosy i w przeciwieństwie do sztucznych farb, nie niszczy ich. A oto niektóre z zastosowań henny:
stopy

Niezwykłe właściwości cebuli

Medycyna Naturalna
Chcesz oczyścić swoje ciało z substancji toksycznych, poprawić krążenie krwi i ogólny stan zdrowia? Jeśli odpowiedź brzmi: tak, to koniecznie musisz wypróbować sposób znany i stosowany w niektórych krajach, szczególnie azjatyckich, od stuleci!
liście laurowe

Niezwykłe zastosowanie liści laurowych

Ziołolecznictwo
Liście laurowe znane są ze swego zastosowania w kuchni. Często dodaje się je do zupy czy gulaszu. Ale nie wiesz, że liście laurowe mogą być użyte jako naturalne kadzidełko. Dobroczynne działanie olejku z liści laurowych może przyczynić się do zmniejszenia niepokoju. Liście laurowe stosowane są w leczeniu zapalenia dróg oddechowych, zwłaszcza gdy liście są odpowiednio spalone.