Tag: Truskawki właściwości zdrowotne

Truskawki

Zalety jedzenia truskawek

Zdrowe Odżywianie
Wszyscy znamy główną zaletę truskawek - są smaczne! Ale czy znasz jakieś inne ich zalety? Truskawki, tak samo zresztą jak maliny i borówki, mogą pomóc ci żyć zdrowo. Poniżej 6 mało znanych zalet jedzenia truskawek.
truskawki właściwości lecznicze

Jakie są właściwości zdrowotne truskawek?

Owoce
Nie ma nic smaczniejszego, niż świeże, soczyste truskawki. Mało kto jednak zdaje sobie sprawę ze zdrowotnych właściwości tych owoców. A w celach leczniczych były one używane już w starożytnym Rzymie. Truskawki znajdują się w pierwszej dziesiątce owoców o największej zawartości przeciwutleniaczy. Są bogatym źródłem flawonoidów, których cenne właściwości zdrowotne wykazało wiele badań. Zatem na jakie przypadłości jedzenie truskawek ma szczególnie zbawienny wpływ? Tego dowiesz się z dalszej części artykułu.
truskawki

Niezwykłe właściwości truskawek

Maseczki Domowe
Jednym z najbardziej znanych i najsmaczniejszych owoców są truskawki. Są one równie lubiane przez dzieci jak i dorosłych. Delikatne jagody w kształcie serca mają charakterystyczny aromat, jasnoczerwony kolor, są soczyste i słodkie, a zarazem można poczuć lekko kwaśny smak. Oto 10 najlepszych korzyści kosmetycznych z zastosowania truskawek.


Podobne porady

truskawki

Jakie truskawki wybrać?

Owoce
Importowane truskawkami można kupić przez cały rok, ale prawdziwi smakosze niecierpliwie czekają do czerwca, kiedy to na straganach królują truskawki gruntowe. Rodzime owoce uchodzą za najsmaczniejsze i najbardziej aromatyczne. Aby w pełni ciszyć się tymi sezonowymi rarytasami, trzeba odpowiednio z nimi postępować. Oto kilka moich wskazówek.
kryształy

Niezwykłe zastosowanie kryształów

Kryształy
Kryształy były wykorzystywane od wieków w leczeniu różnych dolegliwości. Akwamaryn współgra z energią oceanu. Pomaga przywrócić spokój i wspiera w walce ze stresem. Kwarc różowy nazywany jest "kamieniem miłości". Potrafi wypełnić ciało swoją pozytywną energią. Zastępuje negatywne emocje pozytywnymi uczuciami. Dlaczego więc nie skorzystać z ich właściwości w pielęgnacji skóry? Wypróbuj ich niezwykłą moc zarówno dla ciała jak i umysłu.
olej kokosowy z aloesem

Niezwykłe właściwości mieszanki aloesu z olejem kokosowym

Pielęgnacja cery
Aloes i olej kokosowy są cenione za swoje lecznicze właściwości. Aloes jest źródłem przeciwutleniaczy i składników o działaniu przeciwzapalnym, które chronią organizm przed różnymi chorobami. Tłuszcze nasycone w oleju kokosowym, w przeciwieństwie do tłuszczy pochodzenia zwierzęcego, nie są szkodliwe dla organizmu ludzkiego, kiedy spożywane są w umiarkowanych ilościach wykazują wspaniałe właściwości w pielęgnacji włosów i skóry. Ponadto, olej kokosowy działa przeciwgrzybiczo i przeciwbakteryjnie, co sprawia, że jest on doskonałym środkiem do leczenia infekcji skóry. Połączenie aloesu z olejem kokosowym daje niezwykły produkt, który można stosować do leczenia wielu dolegliwości.
olej laurowy

Niezwykłe właściwości olejku laurowego

Naturopatia
Liść laurowy, zwany też liściem bobkowym, znajduje szerokie zastosowanie w sztuce kulinarnej, ale oprócz właściwości aromatycznych posiada też wiele właściwości leczniczych, które sprawiają, że jest rośliną często stosowaną w ziołolecznictwie i kosmetyce naturalnej.
stopy

Niezwykłe właściwości cebuli

Medycyna Naturalna
Chcesz oczyścić swoje ciało z substancji toksycznych, poprawić krążenie krwi i ogólny stan zdrowia? Jeśli odpowiedź brzmi: tak, to koniecznie musisz wypróbować sposób znany i stosowany w niektórych krajach, szczególnie azjatyckich, od stuleci!