Tag: Truskawki właściwości zdrowotne

Truskawki

Zalety jedzenia truskawek

Zdrowe Odżywianie
Wszyscy znamy główną zaletę truskawek - są smaczne! Ale czy znasz jakieś inne ich zalety? Truskawki, tak samo zresztą jak maliny i borówki, mogą pomóc ci żyć zdrowo. Poniżej 6 mało znanych zalet jedzenia truskawek.
truskawki właściwości lecznicze

Jakie są właściwości zdrowotne truskawek?

Owoce
Nie ma nic smaczniejszego, niż świeże, soczyste truskawki. Mało kto jednak zdaje sobie sprawę ze zdrowotnych właściwości tych owoców. A w celach leczniczych były one używane już w starożytnym Rzymie. Truskawki znajdują się w pierwszej dziesiątce owoców o największej zawartości przeciwutleniaczy. Są bogatym źródłem flawonoidów, których cenne właściwości zdrowotne wykazało wiele badań. Zatem na jakie przypadłości jedzenie truskawek ma szczególnie zbawienny wpływ? Tego dowiesz się z dalszej części artykułu.
truskawki

Niezwykłe właściwości truskawek

Maseczki Domowe
Jednym z najbardziej znanych i najsmaczniejszych owoców są truskawki. Są one równie lubiane przez dzieci jak i dorosłych. Delikatne jagody w kształcie serca mają charakterystyczny aromat, jasnoczerwony kolor, są soczyste i słodkie, a zarazem można poczuć lekko kwaśny smak. Oto 10 najlepszych korzyści kosmetycznych z zastosowania truskawek.


Podobne porady

Problem przy wpisywaniu małych literek ó, ż, ć, ź

Wsparcie dla Komputerów Osobistych
Często zdarza się, że mamy problem z wpisaniem małych literek: ó, ż, ć, ź. Pozostałe polskie litery wpisują się normalnie, zarówno duże i małe, w tym również Ó,Ż,Ć,Ź. Przyczyny tego mogą być różne, ale jest to proste do naprawienia. A więc:
dziwne metody leczenia

Niezwykłe terapie zdrowotne

Medycyna Niekonwencjonalna
Niektórzy ludzie nawet nie zdają sobie sprawy, że pewne produkty są lekarstwem na poszczególne dolegliwości. Czasami znalezienie odpowiedniego leczenia może trwać bardzo długo lub przynieść nieoczekiwane efekty. Gdy medycyna zawiedzie, można spróbować dość niekonwencjonalnych metod leczenia takich jak te opisane poniżej.
kryształy

Niezwykłe zastosowanie kryształów

Kryształy
Kryształy były wykorzystywane od wieków w leczeniu różnych dolegliwości. Akwamaryn współgra z energią oceanu. Pomaga przywrócić spokój i wspiera w walce ze stresem. Kwarc różowy nazywany jest "kamieniem miłości". Potrafi wypełnić ciało swoją pozytywną energią. Zastępuje negatywne emocje pozytywnymi uczuciami. Dlaczego więc nie skorzystać z ich właściwości w pielęgnacji skóry? Wypróbuj ich niezwykłą moc zarówno dla ciała jak i umysłu.
henna i jej zastosowanie

Niezwykłe zastosowania henny

Ziołolecznictwo
Henna to średniej wielkości krzew. Używana jest jako zioło dzięki swoim licznym właściwościom leczniczym. Przede wszystkim jednak ceniona jest ze względu na to, że może nadawać włosom, brwiom i rzęsom piękny, naturalny, ciemny kolor. Ponadto odżywia włosy i w przeciwieństwie do sztucznych farb, nie niszczy ich. A oto niektóre z zastosowań henny:
banany dojrzałe

Jak wykorzystać przejrzałe banany?

Owoce
Banany są jednym z tych produktów żywnościowych, które mają bardzo krótki czas przydatności do jedzenia i dojrzałości. Jedynie przez około 2 dni dojrzały banan może leżeć bez obawy, że zacznie się psuć. Później szybko zaczynają brązowieć. Ale zamiast wyrzucać te przejrzałe banany,można je wykorzystać na wiele sposobów!