Tag: Płatki owsiane właściwości lecznicze

Dziecko je owsiankę

10 powodów dla których warto jeść owsiankę

Diety
Płatki owsiane są zdrowe - o tym wie większość z nas ale ile osób potrafi powiedzieć dlaczego? Jeśli jeszcze nie znasz powodów, dla których warto jeść owsiankę to zapoznaj się z poniższą listą.
Dokuczliwe otarcia

Domowe sposoby na otarcia skóry

Choroby skóry
Otarcia to jedne z najczęstszych uszkodzeń skóry, które powstają na skutek przesunięcia skóry po twardej, szorstkiej powierzchni lub w wyniku nadmiernego ocierania się skóry o pewne części garderoby. Chociaż nie są groźne, to towarzyszy im często ból, krwawienie, pieczenie lub wysypka, a nieleczone mogą prowadzić do infekcji lub trwałego uszkodzenia skóry. Pewne czynniki mogą też pogorszyć stan uszkodzonej skóry: pocenie się, wilgoć, zbyt wysoka lub niska temperatura, suchość powietrza. Otarcia mogą pojawić się na kolanach, łokciach, udach (wtedy jest to zazwyczaj efekt intensywnych ćwiczeń lub nieszczęśliwego, drobnego wypadku), a także pod pachami lub w okolicach pachwin (w tym przypadku winowajcą jest źle dobrana bielizna lub nadwaga). Na otarcia bardziej narażone są też osoby z wrażliwą i suchą skórą. Aby złagodzić ból i pieczenie towarzyszące otarciom, można wypróbować kilka prostych sposobów domowych. Należy zastanowić się również, co jest przyczyną ich powstawania i spróbować ją całkowicie wyeliminować lub złagodzić jej skutki.
Najzdrowsze produkty

5 najzdrowszych pokarmów na świecie

Zdrowe Odżywianie
Najlepszym sposobem na zdrowie jest stosowanie odpowiedniej diety i uprawianie sportu. Natura nie zaplanowała, abyśmy jedli przetworzone i tłuste potrawy. Wszystko, czego potrzebujemy, znajdziemy w świeżych i naturalnych produktach. Zrób przysługę swojemu organizmowi i porzuć to jakże wygodne jedzenie typu fast food na rzecz wspaniałych, świeżych składników. Spróbuj dodać do swojej diety tych 10 najzdrowszych pokarmów na świecie, a poczujesz różnicę.
kąpiel w płatkach owsianych

Jak zrobić kąpiel z płatków owsianych?

Skóra
Płatki owsiane są nie tylko zdrowym i pożywnym śniadaniem, ale i świetnie łagodzą wszelkie podrażnienia skóry. Jeżeli cierpisz na egzemę, zapewne rozglądasz się za pozbawionymi konserwantów kosmetykami do pielęgnacji twojej skóry. Płatki owsiane przyniosą ci ukojenie. Złagodzą również inne skórne dolegliwości w przypadku łuszczycy, oparzeń, pęcherzy i poparzeń słonecznych. Zmniejszą podrażnienie i swędzenie skóry w przypadku ospy, odry oraz ugryzień owadów. Przygotuj kąpiel z płatków owianych, a twoja skóra ci za to podziękuje.
owsianka

Dlaczego warto jeść płatki owsiane?

Ciepłe śniadania
Płatki owsiane zawierają mnóstwo składników odżywczych i są uzupełnieniem codziennej diety. Spożycie miski płatków na śniadanie zapewni energię na cały poranek! Nic więc dziwnego, że coraz więcej osób sięga po taki zdrowy produkt, który przyczynia się nie tylko do utrzymania prawidłowej wagi ciała ale również pomaga zwalczyć wiele problemów zdrowotnych, które są dla nas uciążliwe.
gęsia skórka

5 domowych sposobów na pozbycie się gęsiej skórki

Skóra
Gęsia skórka, której nazwa medyczna to keratosis pilaris, to wynik nieprawidłowości w skórze objawiający się małymi guzkami podobnymi do wyprysków trądzikowych, które pojawiają się na policzkach, ramionach i pośladkach. Guzki te są suche i szorstkie w dotyku, a ponadto mogą powodować świąd i uczucie dyskomfortu. Gęsią skórkę powoduje nadmiar białka o nazwie keratyna. Zapycha ona mieszki włosowe, co prowadzi do powstania guzków. Skóra przypomina wówczas w dotyku papier ścierny, a wyglądem podobna jest do gęsiej skórki. Istnieją jednak domowe sposoby, które są skuteczne w leczeniu gęsiej skórki.
płatki owsiane

Jak wykorzystać płatki owsiane w pielęgnacji skóry?

Pielęgnacja skóry
Płatki owsiane to nie tylko pyszne i pożywne śniadanie. Możesz je wykorzystać na kilka innych, ciekawych sposobów. Ich wspaniała właściwość łagodząca pomoże na podrażnienia, ukąszenia komarów i złagodzi oparzenia słoneczne. Jeżeli chcesz wiedzieć co jeszcze możesz osiągnąć dzięki płatkom owsianym, to koniecznie przeczytaj dalszą część artykułu.