Tag: Kolory a psychika

kolory

Co mówi o tobie twój ulubiony kolor?·

Rozwój Osobisty
Niezależnie od tego, czy jest to jaskrawy pomarańcz, czy kojący błękit – preferencje dotyczące kolorów są kluczem do zrozumienia osobowości. Dowiedz się, co kolory mówią o tobie. Czy odzwierciedlają to, kim naprawdę jesteś?
kolorowe świece

Wybierz świeczkę i poznaj kolor swojego charakteru

Rozwój Osobisty
Kolory odgrywają niezwykle istotną rolę w naszym życiu. Towarzyszą nam na każdym kroku – kiedy jesteśmy na łonie natury, w domu, w restauracji. Mają istotny wpływ na nastrój i samopoczucie, a nawet na zdrowie fizyczne i psychiczne. Kolor jest również formą komunikacji niewerbalnej i autoekspresji. Oczywiście twoje upodobania kolorystyczne będą zależały od obiektu, lub rzeczy, z którą masz do czynienia. Możesz lubić czarne ubrania, ale już do pomalowania ścian wybierzesz jasny lazur. Ale w naszym teście osobowości mamy bardzo konkretny obiekt – świecę. Kolor świecy, którą wybierzesz będzie mówił wiele na temat twojej osobowości.
chromoterapia

Jak kolory wpływają na poziom stresu?

Radzenie Sobie Ze Stresem
Wspieranie zdrowia psychicznego przez wykorzystanie kolorów jest bardzo popularna praktyką wśród wielu kultur. Duża grupa ludzi ma tendencje do dobierania własnego ubioru do panującego aktualnie nastroju ( ciemne przy złym nastroju i analogicznie jasne przy dobrym ) i jest to udowodnione psychologicznie, a „ leczenie” kolorami nazywa się chromoterapią. Chromoterapia jest częścią medycyny alternatywnej wykorzystującej kolor i światło, aby osiągnąć równowagę energetyczną osoby, która to energia jest fundamentem zdrowia psychicznego, emocjonalnego, fizycznego i duchowego. Różne kolory dają różne efekty psychologiczne, emocjonalne i fizyczne. Jedne z nich uspokajają, relaksują i uwalniają od stresu, a niektóre mogą mieć działanie stymulujące, a niektóre przyprawiać o zły nastrój. Otoczenie się kolorami, które odbieramy za pozytywne, może pomóc nam w walce ze stresem. Zobacz jakie barwy jak mogą wpływać na twój nastrój: