Tag: Sposoby na depresję

depresja

Jak leczyć depresję metodami naturalnymi?

Depresje
Depresję leczy się zwykle przy pomocy leków antydepresyjnych lub środków nasennych, jednakże często lekarze przepisują je przedwcześnie i bez dokładnego zapoznania się z przyczyną wystąpienia depresji. Zdarza się, że stosowanie tych leków nie jest wcale konieczne i utrudnia tylko powrót do zdrowia. Jest wiele innych sposobów leczenia depresji, zwłaszcza takich, które mają charakter przejściowy. Poniżej znajdziesz kilka praktycznych porad, które mogą okazać się skuteczniejsze i bardziej trwałe w działaniu, niż środki farmakologiczne.
depresja w ciąży

Jak leczyć depresję w ciąży?

Emocje w ciąży
Jesteś w ciąży i masz depresję? Jeśli tak, to nie jesteś sama. Depresja jest okropnym stanem a wywołać ją może wiele czynników. Jeśli nie planowałaś ciąży i musiałaś przez nią zrezygnować z pracy, lub byłaś w depresji zanim dowiedziałaś się, że będziesz mamą to z pewnością twój stan nie przedstawia się najlepiej. Prawdopodobnie już wiesz, jak bardzo depresja wyniszcza twoje ciało jak również twoje dziecko, zatem jeśli szukasz pomocy przeczytaj poniższe rady, jak się od niej uwolnić.
leczenie depresji bez leków

Jak leczyć depresję bez leków?

Depresje
Depresja to dość poważna, ale na szczęście uleczalna choroba. Jeśli chcesz z nią walczyć bez skutków ubocznych i drogich wizyt u psychiatry, przeczytaj poniższe wskazówki. Podpowiemy ci jak wyleczyć się z depresji bez stosowania leków na receptę.
Jesienna depresja

Jak wygrać z jesienną chandrą?

Depresje
Koniec lata, wspomnienia wakacyjnych szaleństw powoli pokrywa kurz i co wrażliwszych dopada chandra. Że zimno, że tyle pada, że mgła, że koniec laby, że po urlopie, że znowu szkoła ..takich "że" są dziesiątki. Jak bronić się przed "powakacyjną" depresją i marazmem? Poniżej prezentujemy kilka sprawdzonych sposób na walkę ze wszystkimi odcieniami szarości nadwątlonego samopoczucia.
Dobry nastrój

Jak się dobrze czuć?·

Stres
To prawda, że te czasem najdrobniejsze rzeczy mogą nam przynieść najwięcej radości. Widok ptaszka siadającego na parapecie czy pieska aportującego kość. Wiele osób nie zdaje sobie sprawy z tego, że to, co jest najprostsze i czasem wydaje się głupie, potrafi wywołać w nas uczucie szczęścia i spokój ducha. Poniżej kilka sposobów, aby wywołać to wspaniałe uczucie radości.
załamanie nerwowe

Jak przetrwać załamanie nerwowe?

Stres
Coraz częstsze załamania nerwowe są objawem czasów, w których żyjemy. Cały czas pędzimy, nie mamy czasu dla siebie. Nie zwracamy uwagi na emocje. Spychamy je „pod dywan”. W związku z tym w pewnym momencie dochodzi do „wybuchu”. Emocje uwalniają się ze zdwojoną siłą. Często nie możemy sobie z nimi poradzić. Nie wiemy co się dzieje w naszej głowie. Przecież do tej pory wszystko było w porządku. Czujemy się trochę jak chorągiewka na wietrze. Załamania nerwowe są dość męczącym stanem, ponieważ utrudniają nam codzienne funkcjonowanie. Nie możemy się skupić. Na dodatek gromadzące się problemy i związany z tym stres nie dają nam spokoju. Co robić w takich sytuacjach? W poniższym artykule znajdziesz wskazówki.
psychika

Jak dbać o swoje zdrowie psychiczne?

Stres
Utrzymanie i pielęgnowanie zdrowia psychicznego jest niezwykle ważnym aspektem naszego życia, niestety często jest zaniedbywane i ignorowane. Ludzie sądzą, że to mało ważne, że nie mają czasu na depresje, że to ich nie dotyczy. Skutkiem tego są załamania nerwowe czy właśnie depresje. Można tego uniknąć. Dowiesz się jak to zrobić czytając ten artykuł.
Wolna, szczęśliwa kobieta

Jak być silnym psychicznie?

Stres
Siła, bez względu na to, w jaki sposób się objawia, to coś o czym wiele ludzi marzy. Niektórzy pracują fizycznie, aby zdobyć siłę, a niektórzy pragną zdobyć silną wiedzę, kształcąc się. Są jednak osoby, których marzeniem jest siła psychiczna. Czasami wydaje się, że jest ona najważniejsza. Bez tej wewnętrznej, inne formy siły tak naprawdę nie mają znaczenia. Nie każdy jednak potrafi ją rozwinąć. Tak czy inaczej, nie ważne w jakim wieku jesteś, albo na jakim etapie życia, nigdy nie jest za późno na zdobycie siły psychicznej.
depresja

Domowe sposoby na depresję

Depresje
Depresja to bardzo powszechna choroba. Może mieć łagodne objawy, ale w ciężkich przypadkach wyniszcza nie tylko psychikę, ale i ciało. Depresja to nie jest choroba, która sama zniknie. Potęguje negatywne uczucia i myśli. Jeśli często łapiesz doła, brak Ci poczucia własnej wartości, masz negatywne myśli to może być depresja. Najlepiej będzie jeśli udasz się do specjalisty. Ale przejrzyj też poniższą listę. Walka z depresją jest trudna i żmudna, ale warto.
Poniedziałek

Jak pokonać poniedziałkowe przygnębienie?

Depresje
Poniedziałkowe poranki są najgorszym okresem w tygodniu dla większości ludzi na świecie. Powrót do rutyny i obowiązków po wolnym weekendzie nigdy nie jest prosty, jednak istnieje kilka sposobów na to, aby przyjść do pracy czy szkoły pełnym energii i zapału. Wydaje się to być niemożliwe? Wypróbuj poniższe sposoby a się przekonasz, że da się to zrobić!