Tag: Domowe sposoby na depresję

depresja

Jak leczyć depresję metodami naturalnymi?

Depresje
Depresję leczy się zwykle przy pomocy leków antydepresyjnych lub środków nasennych, jednakże często lekarze przepisują je przedwcześnie i bez dokładnego zapoznania się z przyczyną wystąpienia depresji. Zdarza się, że stosowanie tych leków nie jest wcale konieczne i utrudnia tylko powrót do zdrowia. Jest wiele innych sposobów leczenia depresji, zwłaszcza takich, które mają charakter przejściowy. Poniżej znajdziesz kilka praktycznych porad, które mogą okazać się skuteczniejsze i bardziej trwałe w działaniu, niż środki farmakologiczne.
Jesienna depresja

Jak wygrać z jesienną chandrą?

Depresje
Koniec lata, wspomnienia wakacyjnych szaleństw powoli pokrywa kurz i co wrażliwszych dopada chandra. Że zimno, że tyle pada, że mgła, że koniec laby, że po urlopie, że znowu szkoła ..takich "że" są dziesiątki. Jak bronić się przed "powakacyjną" depresją i marazmem? Poniżej prezentujemy kilka sprawdzonych sposób na walkę ze wszystkimi odcieniami szarości nadwątlonego samopoczucia.
depresja

Domowe sposoby na depresję

Depresje
Depresja to bardzo powszechna choroba. Może mieć łagodne objawy, ale w ciężkich przypadkach wyniszcza nie tylko psychikę, ale i ciało. Depresja to nie jest choroba, która sama zniknie. Potęguje negatywne uczucia i myśli. Jeśli często łapiesz doła, brak Ci poczucia własnej wartości, masz negatywne myśli to może być depresja. Najlepiej będzie jeśli udasz się do specjalisty. Ale przejrzyj też poniższą listę. Walka z depresją jest trudna i żmudna, ale warto.


Podobne porady

Sezonowa depresja

Jak walczyć z depresją jesienną?

Depresje
Niskie temperatury, nieustanna mżawka albo deszcz, coraz krótsze dni no i brak słońca. Pomalutku cały świat pogrąża się w uśpieniu. A co z nami? Humoru i motywacji do działania brak, najchętniej położylibyśmy się do łóżka i przespali te wszystkie szarobure dni. Sezonowa depresja (depresja jesienna, zimowa) dotyka co roku miliony ludzi. Możesz jednak się jej przeciwstawić. Przeczytaj poniższe rady i dowiedz się jak z nią walczyć.
dna moczanowa zdjęcie

Jak leczyć dnę moczanową naturalnymi metodami?

Artretyzm
Dna moczanowa to specyficzne zapalenie stawów. Najczęściej występuje w dużym palcu u nogi, ale może także występować w kostkach, kolanach, łokciach oraz wszystkich palcach u rąk i nóg. Ból spowodowany dną moczanową daje o sobie znać zwykle nocą, jest on spowodowany nagromadzeniem się w stawach kryształków kwasu moczowego. Ból wywołany przez tą chorobę może być bardzo silny, bywa porównywany z bólem towarzyszącym złamaniom. Poniżej znajdziesz kilka wskazówek jak naturalnymi metodami radzić sobie z tą uciążliwą dolegliwością.
jesienna chandra

Jak radzić sobie z jesienną chandrą?

Depresje
Choroba afektywna sezonowa, w skrócie SAD (z ang. seasonal affective disorder) stanowi przykrą dolegliwość, z którą w okresie jesienno - zimowym boryka się wielu ludzi. Według specjalistów gwałtowny spadek nastroju jest spowodowany brakiem słońca oraz niedoborem witaminy B9. To właśnie ona bierze udział w produkcji hormonu szczęścia (serotoniny), który działa uspokajająco oraz antydepresyjnie. Nie czekaj do wiosny i dowiedz się jak radzić sobie z jesienną apatią!
płuca nikotyna

Jak naturalnymi metodami oczyścić płuca z nikotyny?

Odżywianie
Bez względu na to, że ludzie są świadomi szkodliwych składników które znajdują się w papierosach i że są one główną najczęstszą przyczyną występowania raka płuc, ulegają pokusie i nie potrafią skończyć z nałogiem. Jeżeli już ci się to uda, nie możesz zapomnieć, że równie ważne jak samo rzucenie papierosów, jest także dokładne oczyszczenie płuc z substancji w nich zalegających i nikotyny. Znacznie zmniejsza to ryzyko infekcji i poprawia stan całego organizmu. Niestety nie ma magicznej mikstury, która oczyści płuca od razu. Jeżeli doprowadziłeś swoje puca do takiego, a nie innego stanu, musisz dać sobie czas, aby powrócić do zdrowia. Aby przyspieszyć cały proces, możesz zastosować jeden z naturalnych produktów. Dokładną listę produktów naturalnie wspomagających oczyszczanie płuc znajdziesz poniżej.
torbiele jajników

Jak leczyć torbiele jajnika naturalnymi metodami?

Choroby Ginekologiczne
Torbiel jajnika przypominają bąble wypełnione płynem i może występować również w innych miejscach w całym ciele. Myśl o zabiegu chirurgicznym niejednokrotnie może powodować omdlenie, bo z pewnością nie jest to nic przyjemnego, lecz nie można pozostawić torbieli, aż zarosną lub się zwielokrotnią. Jeśli nie jesteś jeszcze przekonana co do wykonania zabiegu, spróbuj pozbyć się torbieli w sposób naturalny.