Tag: Nutella bezglutenowa

Nutella bezglutenowa i bez mleka

Jak zrobić Nutellę bezglutenową i bez mleka w proszku?

Przepisy bezglutenowe
Masz skazę białkową lub uczulenie na gluten? A może jesteś na diecie Dukana? Niezależnie co tobą kieruje, nie musisz odmawiać sobie tej niebiańsko pysznej rzeczy, jaką jest Nutella. Poniższy przepis jest całkowicie bezglutenowy i nie zawiera mleka w proszku. Sprawia to, że otrzymana w ten sposób Nutella nadaje się dla każdego (może z wyjątkiem osób uczulonych na orzechy). Gorąco zachęcam do jego wypróbowania.


Podobne porady

lasagne bezglutenowa

Jak zrobić bezglutenową lasagne?

Proste przepisy
Wszyscy wiemy, że dieta bezglutenowa nie należy do najłatwiejszych chociażby dlatego, że należy ją stosować przez całe życie. Jednak jeśli ktoś od zawsze jest uczony co jeść, a czego nie po pewnym czasie się do tego przyzwyczaja i nie ma z tym większych problemów. Dietę bezglutenową muszą stosować osoby u których wykryto chorobę zwaną celiakią. Jest to bardzo ważne w procesie ich leczenia. Z jadłospisu eliminuje się produkty wyprodukowane na bazie naturalnych lub przetworzonych zbóż, głównie pszenicy, żyta i jęczmienia. Z diety odpadają więc makarony. Ale jeśli kupimy makaron bezglutenowy to z powodzeniem możemy przygotować pyszne potrawy. Oto jedna z nich – lasagne.
nutella ze śliwek

Jak zrobić nutellę ze śliwek?

Słodkie przekąski
Smakuje jak śliwki w czekoladzie, wygląda jak powidła śliwkowe. Dla dzieci wygląda jak ... NUTELLA - a smakuje podobnie [może nawet lepiej]. Pyszny dodatek do pieczywa lub do nadziewania naleśników oraz wafli i innych deserów ... Sposób podania dowolny.
Pyszne ciasto.

Jak zrobić ciasto z mlekiem w proszku i bakaliami?

Ciasta
Polecam naprawdę szybkie i pyszne ciasto. Każdy kto go raz spróbuje będzie miał ochotę na więcej, zwłaszcza że nie jest pracochłonne, wygląda apetycznie i szybko się go robi. Nadaje się na różne okazje, a wybór bakalii zależy od każdego indywidualnie i tu można po prostu poeksperymentować.

Dlaczego lepiej unikać mleka w proszku?

Odżywianie
Mleko w proszku jednym kojarzy się z pokarmem dla niemowląt, innym z domowej roboty waflami. Wato jednak zdać sobie sprawę z tego, że jest to obecnie składnik (stosowany głównie w celach zagęszczania) wielu produktów żywieniowych, nawet takich, których o jego obecność nigdy byśmy nie podejrzewali. Zawiera go niemal każdy jogurt, kefir czy maślanka, a także serki, pieczywo, niemal wszystkie słodycze, kaszki, a nawet…chrzan! Czy wobec tego tak masowo używany składnik może być szkodliwy dla naszego zdrowia? Niestety tak. Oto kilka powodów, dla których lepiej szerokim łukiem omijać produkty zawierające mleko w proszku.
likier z nutelli

Jak zrobić likier z nutelli?

Likiery
Czy może być coś lepszego od Nutelli? Tak! Likier przygotowany na jej bazie. Prócz tego, że niebiańsko smakuje, jest banalnie prosty w przygotowaniu. Gotowy do spożycia w ciągu 30 minut. Ilość wymaganych składników: 4. Ilość zadowolonych degustatorów: zależna od pojemności butelki. Nie, to nie sen. To nugatowo-alkoholowe spełnienie marzeń.
chlebek świętojański

Niezwykłych właściwości proszku z chleba świętojanskiego

Zdrowe Odżywianie
Proszek z chleba świętojańskiego uzyskiwany jest z łupin w kształcie fasoli, które znajdują się na drzewie. Pochodzi ono ze wschodnich regionów Morza Śródziemnego. Łupiny te niekiedy używane są do wytwarzania syropu stosowanego w produkcji żywności, ale najczęściej otrzymuje się z nich proszek, wykorzystywany jako substytut czekolady w pieczeniu i wytwórstwie słodyczy. Proszek ten jest bogaty w składniki odżywcze i przeciwutleniacze. A oto niezwykłe właściwości proszku z drzewa świętojańskiego.
białko

Czy białko w proszku jest zdrowe?

Suplementy Żywieniowe
Białko w proszku to suplement diety stosowany przez sportowców lub osoby będące na diecie. Spożywane w celu uzupełnienia składników odżywczych i kalorii, jest doskonałym produktem, który ma za zadanie wzmocnić nasz organizm. Jednak czy aby na pewno stosowanie białka w proszku jest bezpieczne?