Tag: Pasteryzowanie w piekarniku elektrycznym

Pasteryzowanie

Jak pasteryzować słoiki?

Przetwory
Pasteryzowanie jest techniką konserwacji i służy przedłużeniu trwałości przetworów. Polega ono na podgrzaniu i utrzymaniu temperatury pomiędzy 60 a 100 stopni C przez pewien okres czasu który zależy od kwasowości przetworu i pojemności opakowania. Pasteryzować możemy poprzez gotowanie lub w piekarniku.


Podobne porady

grzyby suszone

Jak suszyć grzyby w piekarniku?

Przetwory
Czasami zbieramy więcej grzybów, tylko po to żeby je zasuszyć. Smak, a przede wszystkim zapach suszonych grzybów dodanych na przykład do potraw wigilijnych jest prawdziwą ucztą dla naszych zmysłów. Mnie osobiście suszone grzyby kojarzą się właśnie z dzieciństwem, kiedy to moja babcia oraz mama przygotowywały przepyszną kapustę z grochem i suszonymi grzybami oraz zupę z suszonych grzybów. Niesamowity zapach. Uwielbiam ten czas. Ale, żeby się tym cieszyć, trzeba grzyby odpowiednio zasuszyć.

Jak pasteryzować butelki z sokiem?

Przetwory
Pasteryzowanie przetworów w butelkach z zakrętkami odbywa się na takiej samej zasadzie jak pasteryzowanie przetworów w słoikach typu twist-off. Pasteryzacja w słoikach z korkami, jest nieco inna i można ją przeprowadzić na dwa różne sposoby.
półka z przetworami

Jak ozdobić słoiki z przetworami?

Przetwory
Nawet mieszkając w bloku, można stworzyć dekoracyjny kącik, w którym zgromadzimy kolekcję domowych przetworów. Warto przeznaczyć na nią np. kuchenny parapet lub półkę. Aby kącik z przetworami pięknie pachniał i miał klimat prawdziwej spiżarni, ustaw w nim doniczki z ziołami. A jak ozdobić same słoiki i butelki? To oczywiście zależy od naszego stylu, ale nie tylko. Równie ważne jest, czy dany sok lub dżem postawimy u siebie na półce, czy też przeznaczymy go na prezent dla bliskiej osoby, co ostatnio staje się coraz bardziej popularne.
pojemniki na ołówki

Jak ozdobić słoiki na Halloween?

Dekoracje na Halloween
Choć twoje dzieci namawiają cię, by wspólnie zrobić jakąś halloweenową ozdobę, ty nie jesteś do tego przekonana. Nic dziwnego, przecież już w szkole nie przepadałaś za lekcjami pracy techniki i plastyki. Zrobienie skomplikowanych dekoracji to zadanie ponad twoje siły. A może Halloween kojarzy ci się z upiornymi przebraniami i ozdobami, które nawet dorosłej osobie mrożą krew w żyłach? Nie martw się, święto to ma też inną, dziecięcą twarz. Wiele z takich dekoracji jest nie tylko miłych dla oka, ale również bardzo prostych w wykonaniu. Jeśli chcesz, wspólnie z dziećmi możesz zrobić np. halloweenowe pojemniki na kredki.

7 pomysłów jak wykorzystać puste słoiki

Donice i Skrzynki
Jeżeli masz mnóstwo pustych słoików, i nie masz na nie innego pomysłu jak tylko się ich pozbyć, zapoznaj się z naszymi propozycjami wykorzystania tych pustych pojemników. Może akurat któryś ze sposobów przypadnie ci do gust. Przedstawiamy listę 7 niespodziewanych zastosowań dla pustych słoików.
Wędzenie domowym sposobem

Jak uwędzić produkty spożywcze bez użycia wędzarki?

Mięsa i Podroby
Kiedy nie mamy grilla ani wędzarki, zapach i smak wędzonych potraw przypomina nam o wszystkim, co kochamy, gdy jesteśmy na dworze i urządzamy grilla. Możemy uzyskać ten sam niezwykły zapach i smak w swojej kuchni, tworząc wędzarkę na kuchence. Jeśli sądzisz, że to sprawa niewarta zachodu, to nieprawda: można taką wędzarkę wykonać dosłownie w kilka minut. Wszystko, czego potrzebujesz, to duży garnek, folia aluminiowa i metalowe sitko.

Jak pasteryzować przetwory?

Przetwory
W okresie wakacji mamy pod dostatkiem warzyw i owoców, więc chętnie zaprawiamy przetwory. Słoiki z przeróżnymi pysznościami będą jak znalazł w jesienne i zimowe dni. By nasze zaprawy były długo świeże, musimy poddać je procesowi pasteryzacji. Podpowiadamy, jak prawidłowo go przeprowadzić.