Tag: Pasteryzowanie w piekarniku elektrycznym

Pasteryzowanie

Jak pasteryzować słoiki?

Przetwory
Pasteryzowanie jest techniką konserwacji i służy przedłużeniu trwałości przetworów. Polega ono na podgrzaniu i utrzymaniu temperatury pomiędzy 60 a 100 stopni C przez pewien okres czasu który zależy od kwasowości przetworu i pojemności opakowania. Pasteryzować możemy poprzez gotowanie lub w piekarniku.


Podobne porady

czajnik elektryczny

Jak odkamienić czajnik?

Środki czyszczące
Częste używanie czajnika elektrycznego powoduje powstanie osadu na jego grzałce. Powstaje on poprzez twardą wodę z kranu. Szkodzi to naszemu zdrowiu i niszczy sprzęt. Nie każdy wie jak łatwo można pozbyć się tego problemu, mimo iż środki ogólnodostępne są mało skuteczne.
Usuwanie naklejek ze słoika

Jak pozbyć się etykietki ze słoika?

Środki czyszczące
Żywność przechowywana w słoikach nie tylko wygląda o wiele efektowniej niż ta w foliowych torbach ale także dłużej utrzymuje swoją świeżość, nadaje się do spożycia i nie absorbuje wilgoci. Kiedy Twój słoik jest już opróżniony pozostaje jedynie zdjąć z niego etykietę. Dotychczas zajmowało Ci to sporo czasu ale przedstawiam kilka sposobów na to aby pozbyć się niechcianej etykiety.

Jak pasteryzować butelki z sokiem?

Przetwory
Pasteryzowanie przetworów w butelkach z zakrętkami odbywa się na takiej samej zasadzie jak pasteryzowanie przetworów w słoikach typu twist-off. Pasteryzacja w słoikach z korkami, jest nieco inna i można ją przeprowadzić na dwa różne sposoby.
półka z przetworami

Jak ozdobić słoiki z przetworami?

Przetwory
Nawet mieszkając w bloku, można stworzyć dekoracyjny kącik, w którym zgromadzimy kolekcję domowych przetworów. Warto przeznaczyć na nią np. kuchenny parapet lub półkę. Aby kącik z przetworami pięknie pachniał i miał klimat prawdziwej spiżarni, ustaw w nim doniczki z ziołami. A jak ozdobić same słoiki i butelki? To oczywiście zależy od naszego stylu, ale nie tylko. Równie ważne jest, czy dany sok lub dżem postawimy u siebie na półce, czy też przeznaczymy go na prezent dla bliskiej osoby, co ostatnio staje się coraz bardziej popularne.
pojemniki na ołówki

Jak ozdobić słoiki na Halloween?

Dekoracje na Halloween
Choć twoje dzieci namawiają cię, by wspólnie zrobić jakąś halloweenową ozdobę, ty nie jesteś do tego przekonana. Nic dziwnego, przecież już w szkole nie przepadałaś za lekcjami pracy techniki i plastyki. Zrobienie skomplikowanych dekoracji to zadanie ponad twoje siły. A może Halloween kojarzy ci się z upiornymi przebraniami i ozdobami, które nawet dorosłej osobie mrożą krew w żyłach? Nie martw się, święto to ma też inną, dziecięcą twarz. Wiele z takich dekoracji jest nie tylko miłych dla oka, ale również bardzo prostych w wykonaniu. Jeśli chcesz, wspólnie z dziećmi możesz zrobić np. halloweenowe pojemniki na kredki.
Wędzenie domowym sposobem

Jak uwędzić produkty spożywcze bez użycia wędzarki?

Mięsa i Podroby
Kiedy nie mamy grilla ani wędzarki, zapach i smak wędzonych potraw przypomina nam o wszystkim, co kochamy, gdy jesteśmy na dworze i urządzamy grilla. Możemy uzyskać ten sam niezwykły zapach i smak w swojej kuchni, tworząc wędzarkę na kuchence. Jeśli sądzisz, że to sprawa niewarta zachodu, to nieprawda: można taką wędzarkę wykonać dosłownie w kilka minut. Wszystko, czego potrzebujesz, to duży garnek, folia aluminiowa i metalowe sitko.
otwieranie słoików

6 skutecznych sposobów na otwarcie słoika

Przetwory
W większości przypadków bez problemu możemy otworzyć słoik. Czasem zdarza się tak, że za żadne skarby wieczko nie chce się przekręcić. Jak je otworzyć nie posiadając otwieracza do słoików? Oto kilka sposobów, które rozwiążą twój problem.