Tag: Pasteryzowanie w piekarniku elektrycznym

Pasteryzowanie

Jak pasteryzować słoiki?

Przetwory
Pasteryzowanie jest techniką konserwacji i służy przedłużeniu trwałości przetworów. Polega ono na podgrzaniu i utrzymaniu temperatury pomiędzy 60 a 100 stopni C przez pewien okres czasu który zależy od kwasowości przetworu i pojemności opakowania. Pasteryzować możemy poprzez gotowanie lub w piekarniku.


Podobne porady

czajnik elektryczny

Jak odkamienić czajnik?

Środki czyszczące
Częste używanie czajnika elektrycznego powoduje powstanie osadu na jego grzałce. Powstaje on poprzez twardą wodę z kranu. Szkodzi to naszemu zdrowiu i niszczy sprzęt. Nie każdy wie jak łatwo można pozbyć się tego problemu, mimo iż środki ogólnodostępne są mało skuteczne.
świecące słoiki

Jak zrobić świecące słoiki?

Inne projekty i wyroby
Chcesz wprowadzić do swojego otoczenia odrobinę magii? Doskonałym rozwiązaniem może być wykonanie baśniowo świecących słoików. Nie wymagają one zasilania, a świecą nawet do 12 godzin! Taki słoik możesz postawić w pokoju dziecięcym, rozświetlić nim pokój podczas romantycznej kolacji, czy wykorzystać jako oświetlenie organizowanej przez ciebie imprezy. Pomyśl tylko jak efektowne i proste jest to rozwiązanie!
Usuwanie naklejek ze słoika

Jak pozbyć się etykietki ze słoika?

Środki czyszczące
Żywność przechowywana w słoikach nie tylko wygląda o wiele efektowniej niż ta w foliowych torbach ale także dłużej utrzymuje swoją świeżość, nadaje się do spożycia i nie absorbuje wilgoci. Kiedy Twój słoik jest już opróżniony pozostaje jedynie zdjąć z niego etykietę. Dotychczas zajmowało Ci to sporo czasu ale przedstawiam kilka sposobów na to aby pozbyć się niechcianej etykiety.
półka z przetworami

Jak ozdobić słoiki z przetworami?

Przetwory
Nawet mieszkając w bloku, można stworzyć dekoracyjny kącik, w którym zgromadzimy kolekcję domowych przetworów. Warto przeznaczyć na nią np. kuchenny parapet lub półkę. Aby kącik z przetworami pięknie pachniał i miał klimat prawdziwej spiżarni, ustaw w nim doniczki z ziołami. A jak ozdobić same słoiki i butelki? To oczywiście zależy od naszego stylu, ale nie tylko. Równie ważne jest, czy dany sok lub dżem postawimy u siebie na półce, czy też przeznaczymy go na prezent dla bliskiej osoby, co ostatnio staje się coraz bardziej popularne.
słoik

Jak usunąć zapach ze słoika?

Przetwory
Sezon na robienie przetworów w pełni. Nim się jednak za to zabierzemy, trzeba odpowiednio przygotować słoiki, w których zamkniemy odchodzące lato. Nie udało ci się pozbyć ze słoika zapachu przetworu, który znajdował się w nim wcześniej? Nie ty jedyna. Dlatego też chciałabym podzielić się z tobą kilkoma sprytnymi sposobami na usunięcie nawet bardzo intensywnego zapachu ze słoika. Warto wykorzystać je podczas przygotowywania słoików na tegoroczne przetwory.

7 pomysłów jak wykorzystać puste słoiki

Donice i Skrzynki
Jeżeli masz mnóstwo pustych słoików, i nie masz na nie innego pomysłu jak tylko się ich pozbyć, zapoznaj się z naszymi propozycjami wykorzystania tych pustych pojemników. Może akurat któryś ze sposobów przypadnie ci do gust. Przedstawiamy listę 7 niespodziewanych zastosowań dla pustych słoików.
sterylizacja słoików

Jak wyparzyć słoiki do przetworów?

Przetwory
Domowe przetwory często stają się rodzinną tradycją. Jest to świetny sposób na przetworzenie produktów z ogrodu i przechowanie ich na późniejszy okres. Istnieje jednak niebezpieczeństwo, jeśli nie podejmie się niezbędnych kroków. Jest nim zapobieganie rozwojowi bakterii lub zatrucie jadem kiełbasianym. Odpowiednio wysterylizowany słoik zapewni nam bezpieczeństwo w przygotowaniu przetworów. Dowiedz się jak to zrobić.