Tag: Domowe sposoby na rozstępy

rozstępy na skórze

Jak pozbyć się rozstępów?

Powrót do figury
Rozstępy są to blizny pozostałe po nadmiernym rozciągnięciu się skóry. Najczęściej pojawiają się w okresie ciąży, w kulturystyce, otyłości. Czasem pojawiają się w okresie dojrzewania. Występują na brzuchu, biodrach, piersiach, pośladkach, nogach i ramionach. Nowo powstałe rozstępy mają kolor czerwony jednak po pewnym czasie zmieniają kolor na biały. Pomimo iż można zmniejszyć a nawet usunąć rozstępy to jednak dużo łatwiej jest im zapobiegać.
rozstępy

Jak zrobić krem na rozstępy domowym sposobem?

Zabiegi na ciało
Rozstępy przytrafiają się zarówno kobietom, jak i mężczyznom. Pojawiają się, gdy przybieramy na wadze, a następnie gwałtownie chudniemy, np. w przypadku ciąży. Rozstępy na początku przybierają postać cienkich czerwonych linii, które ostatecznie stają się białymi smugami, pokrytymi cienką skóra. Gdy już raz się pojawią, nigdy się ich nie pozbędziesz, ale z czasem mogą stać się mniej widoczne. Rozstępy mogą wyglądać nieestetycznie, zwłaszcza na odsłoniętej skórze, np. na przedramionach w pobliżu pach i po wewnętrznej stronie ud lub kolan. Wiele kosmetyków obiecuje zlikwidować rozstępy. Po co jednak wydawać pieniądze na drogie balsamy i kremy, jeśli można je zrobić samemu w domu? Oto kilka przepisów na naturalne kremy na rozstępy.
krem na rozstępy

Jak zrobić krem na rozstępy?

Kremy Domowej Roboty
Rozstępy spędzają sen z twarzy niejednej z nas. Szczególnie narażone są na nie kobiety w ciąży. Niestety, choć w sklepach pełno jest kosmetyków zapobiegających rozstępom i zmniejszających ich widoczność, ceny większości z nich mogą przyprawić nas o prawdziwy zawrót głowy. Nie każdy jednak wie, że skuteczny i w pełni naturalny specyfik na rozstępy można zrobić w domu. Warto zapoznać się z przepisem na ten kosmetyk.
domowy olejek na rozstępy

Jak zrobić domowy olejek na rozstępy?

Peelingi Domowe
Gdy nasze ciało zmienia się, na przykład na skutek ciąży lub zmiany wagi ciała, jesteśmy zagrożone pojawieniem się nieestetycznych rozstępów. A ponieważ najłatwiej pozbyć się ich w najwcześniejszej fazie, nie ma na co czekać. Czas zacząć działać. Domowy olejek na rozstępy poradzi sobie z tym zadaniem znakomicie. Dzięki zawartości awokado twoja skóra stanie się elastyczna i wytrzymała. Zawarta w olejku witamina E dodatkowo wzmocni jego działanie. Kilka kropel olejków eterycznych z lawendy i neroli sprawi, że używanie tego olejku będzie dla ciebie relaksujące i przyjemne. Przepis poniżej.
rozstępy

Jak pozbyć się w naturalny sposób rozstępów?

Choroby skóry
Rozstępy pojawiają się wtedy, kiedy skóra w gwałtowny sposób ulega zmianom (rozciągnięciu) i kiedy ze względu na swoje naturalne właściwości nie jest w stanie osiągnąć wystarczającej elastyczności. Rozstępy mogą być bardzo szpecące, dlatego większość kobiet pragnie uniknąć ich pojawienia się. Przyczyny ich powstawania mogą być różne: nagły wzrost wagi, ciąża lub inne zmiany hormonalne.


Podobne porady

Brzuch w ciąży

Jak dbać o skórę w ciąży?

Dolegliwości w ciąży
U około 75-90% kobiet pojawiają się w ciąży rozstępy. Kiedy dziecko rośnie a ty przybierasz na wadze skóra brzucha się zaczyna rozciągać przez co w zwykle 6 lub 7 miesiącu ciąży pojawiają się na nim rozstępy. Jeśli będziesz miała pecha to rozstępy mogą się pojawić również na udach, pośladkach i piersiach. Rosnący brzuch czy piersi mogą sprawić również, że skóra zrobi się bardzo sucha i zacznie swędzieć. Jak zatem pielęgnować skórę, aby zapobiec rozstępom i swędzeniu?

10 faktów na temat rozstępów

Problemy z cerą
Choć wszystkie dążymy do posiadania gładkiej skóry, czasami nie wszystko idzie po naszej myśli. W pewnym momencie życia każda z nas będzie musiała zmierzyć się z rozstępami, dlatego warto poznać fakty na ich temat, by stawić im czoło. Niektórzy muszą stanąć do walki z problemem już w wieku dojrzewania, gdy intensywnie rosną, a skóra się rozciąga. Czy zastanawiałaś się, w jaki sposób możesz sobie pomóc? Poniżej znajdziesz wszystko, co musisz wiedzieć na temat zwalczania rozstępów.
rozstępy

Mity na temat rozstępów, o których musisz zapomnieć

Problemy Dermatologiczne
Rozstępy to podstępne zniekształcenia skóry, które mogą dopaść każdą kobietę, bez względu na wiek i stan zdrowia. U niektórych z nas zanikają, u innych powracają ze zdwojoną siłą. Bez względu na to, co jest przyczyną powstawania rozstępów, musisz poznać najpopularniejsze mity dotyczące rozstępów. Przedstawiamy również najskuteczniejsze sposoby na zachowanie zdrowej, gładkiej i pięknej skóry jak najdłużej.