Tag: Rak

walka z rakiem

Jak pomóc choremu na raka? Program Simontona

Leczenie Raka
Czynnik psychiczny jest niezwykle istotny w walce z rakiem. Jeśli blisko nas jest osoba, która przechodzi przez bardzo ciężkie chwile, związane z rozpoznaniem choroby nowotworowej lub kolejnymi fazami leczenia powinniśmy pomyśleć o wsparciu psychologicznym dla siebie i dla osoby pacjenta. Program Simontona powstał właśnie po to by pomóc chorym i ich rodzinom w uporaniu się z ogromną ilością stresu i napięcia, powiązanego z różnymi etapami choroby nowotworowej. Poniżej przedstawiam wam kilka rad związanych z możliwością prywatnego wykorzystania elementów tej metody, a także kilka wskazówek dotyczących uzyskania bardziej systemowej pomocy.
testy gegentyczne

Badanie genetyczne na raka - na czym polega?

Leczenie Raka
Jeśli ktoś z twoich bliskich chorował na raka piersi, jajnika, jelita grubego, tarczycy, prostaty i to w dodatku w młodym wieku, prawdopodobnie znajdujesz się w grupie podwyższonego ryzyka. Ale jest też dobra nowina: możesz wykonać testy genetyczne, by sprawdzić, czy jesteś obciążona wadliwym genem, który zwiększa ryzyko zachorowania na raka. Samo badanie nie chroni przed chorobą. Pozwala zaś dobrać indywidualny program badań profilaktycznych. Dzięki nim można wykryć raka we wczesnym stadium, kiedy szanse na wyleczenie są bardzo duże.
onkolog

Jak przygotować się do wizyty u onkologa?

Leczenie Raka
Jeśli mamy jakiekolwiek dolegliwości budzące nasz niepokój i podejrzenie nowotworu, bo np. ktoś w rodzinie już chorował, nie czekajmy, tylko jak najszybciej skonsultujmy się z onkologiem. Nie potrzebujemy skierowania. Do tego specjalisty możemy zapisać się na bezpłatną wizytę w ramach ubezpieczenia zdrowotnego. Wizytę u onkologa może zasugerować nam inny specjalista. Od 1 stycznia 2015 roku możemy zostać skierowani przez lekarza Podstawowej Opieki Zdrowotnej (POZ) w ramach tzw. pakietu onkologicznego, gdy wstępne badania sugerują możliwość nowotworu. W jakikolwiek sposób trafimy do onkologa, ta wizyta na pewno będzie jedną z najważniejszych w naszym życiu. Dlatego warto w pełni ją wykorzystać, dobrze się do niej przygotować.
rak

10 objawów raka, które ludzie najczęściej ignorują

Rak Gardła
Każdy od czasu do czasu cierpi na różne przypadłości, których nie jest w stanie wyjaśnić. Jednak, nawet jeśli coś mocno nam nie doskwiera, nie oznacza to, że możemy to ignorować. Najnowsze badania dowodzą, że nawet popularne bolączki mogą być pierwszym sygnałem rozwijającego się nowotworu. Poniżej znajdziesz listę 10 często ignorowanych przez ludzi wczesnych objawów raka. Jeśli zidentyfikujesz je u siebie, nie wpadaj w panikę. Nie są one jednoznacznym wyznacznikiem nowotworu. Jednak, jeżeli którykolwiek z tych objawów nie ustępuje z czasem, koniecznie udaj się do lekarza. Ta pozornie przesadna zapobiegliwość może ocalić ci życie.
produkty rak

8 produktów, które są najczęstszą przyczyną raka

Medyczne Badania Naukowe
Obawiamy się chorób nowotworowych i zdajemy sobie sprawę, że są czynniki, które sprzyjają ich rozwojowi. Czy jest coś, co możemy zrobić, by zminimalizować ryzyko ich wystąpienia? Z pewnością tak. Znając główne przyczyny zachorowań na raka, możemy im zapobiec. Oto 8 produktów, które mogą być powodem rozwoju choroby nowotworowej w naszym organizmie i których wobec tego warto unikać.
napój na raka

Naturalny napój do walki z rakiem

Leczenie Raka
Choroby nowotworowe z każdym dniem stają się coraz większym zagrożeniem. Nowotwory pojawiają się w coraz to nowych miejscach, gdzie lekarze nie dysponują odpowiednią technologią, aby z nimi prawidłowo walczyć. Jednak ostatnio rosyjski naukowiec wymyślił specjalną recepturę, która ma pomóc w walce z rakiem. Koncentruje się ona wokół leczniczego działania młodej pszenicy oraz wykorzystania odpowiednich witamin, soli mineralnych, białka, substancji bioaktywnych, węglowodanów oraz tłuszczów roślinnych.
rak u kobiet

7 objawów raka, których kobiety nie powinny ignorować

Leczenie Raka
Ciało kobiety zmienia się cały czas. Czasem zmiany, które wydają nam się normalne mogą jednak być oznaką raka. Kluczem jest obserwowanie swojego ciała, aby zauważyć, gdy dzieje się coś nietypowego. Na co więc powinnaś zwrócić uwagę?
radioterapia

Jak zapobiegać skutkom ubocznym radioterapii?

Radioterapia
Większość osób cierpiących na raka poddawana jest radioterapii. Nie jest to samodzielna metoda leczenia chorób nowotworowych, najczęściej połączona jest z chemioterapią, a jej zadaniem jest rozbicie komórek nowotworowych i trwale ich wyeliminowanie z organizmu. Co prawda promieniowanie wytwarzane podczas radioterapii znacznie szybciej uszkadza komórki nowotworowe, niż zdrowe komórki w niezainfekowanych tkankach, to jednak musimy się liczyć z uszkodzeniami po obu stronach.
rak płuc

Jak zmniejszyć ryzyko raka płuc ?

Rak Płuc
Czosnek jest dodatkiem który poprawia smak wielu potraw. Dodajemy go niemal do wszystkiego, od sosów, zup do marynat mięsa. Te małe białe ząbki mają w sobie wielką moc. Co prawda nie jest to zbyt popularne warzywo, ze względu na swój zapach, jednak od lat jest używany w medycynie ludowej. Jego dobroczynne działanie znane jest przede wszystkim z działania bakteriobójczego. Okazuje się jednak, że jest również pomocny do obniżania ciśnienia krwi, a także jako środek zapobiegający rakowi płuc.
zmniejszenie ryzyka choroby

Co robić, żeby zapobiegać powstawaniu raka?

Medycyna Niekonwencjonalna
W dzisiejszych czasach rak staje się coraz większym problemem. Wszystko przez obecność wielu czynników rakotwórczych, z którymi codziennie mamy styczność, nie koniecznie zdając sobie z tego sprawę. Jeżeli chcesz jak najlepiej obronić siebie i swoją rodzinę przed tą ciężką chorobą, powinieneś wiedzieć, jakie są najważniejsze czynności, zmniejszające ryzyko choroby. Poniżej znajdziesz pięć przykładów. Staraj się wypełniać jak najwięcej każdego dnia.