Tag: łączenie kolorów na ścianach

łącznienie kolorów

Jak łączyć kolory?

Malowanie
Łączenie kolorów jest jedną z najważniejszych części teorii kolorów i ich projektowania. Umiejętność ta sprowadza się do osobistej oceny i tego, jak patrzysz na kolory. Istnieją jednak pewne wytyczne, które mogą być wykorzystywane do łączenia kolorów. Połączenia te będą interesujące i przyjemne dla oka.
wybór koloru ścian

Jak wybrać kolor ścian?

Malowanie
Wybranie koloru ścian wydaje się być łatwym zadaniem, ale to tylko pozory. W praktyce może okazać się, że to bardzo trudne. Poniższe wskazówki uczynią twój wybór znacznie łatwiejszym i pomogą rozwiać wątpliwości.
wzorniki kolorów

Jak wybrać kolor farby do pokoju?

Kolory i wzory w dekoracji
Dobranie odpowiedniego koloru ścian w pokoju może być prawdziwym wyzwaniem. Zwłaszcza jeśli podoba nam się kilka kolorów i wydaje się nam, że wszystkie pasowałyby do naszego pokoju. Zwykle w takich sytuacjach stajemy się bezradni i nie wiemy nawet od czego zacząć. A przecież kolor ścian jest bardzo ważny. Determinuje przecież o wyglądzie pomieszczenia. Poniższe wskazówki pomogą Ci wybrnąć z tej kłopotliwej sytuacji i spokojnie dokonać właściwego wyboru.


Podobne porady

malowanie ściany

Jakie farby wybrać do malowania ścian?

Malowanie
Gdy nadchodzi czas remontu mieszkania, zwykle koncentrujemy się na tym, jaki kolor wybrać. Dopiero w następnej kolejności rozważamy, jakich farb użyć. Zastanawiamy się np. czy wybrać farbę “szorowalną” czy “zmywalną”. Rzadko kiedy zwracamy jednak uwagę, czy to, co znajdzie się na naszych ścianach, jest bezpieczne dla zdrowia. A przecież to właśnie ten fakt powinien być dla nas najważniejszy! Jak w takim razie wybrać farby, by cieszyły oko i nie szkodziły?