Tag: Nalewka z kasztanów na reumatyzm

Nalewka kasztanowa

Jak zrobić nalewkę z kasztanowca?

Likiery
Nalewka z kasztanów jest świetna na reumatyzm, oparzenia, odmrożenia, na poprawę krążenia krwi w skórze (np. pajączki na łydkach, żylaki, obrzęki), ubytki naskórka, na stany zapalne żołądka i jelit oraz na ułatwienie wydalania moczu przy przeroście prostaty.


Podobne porady

kasztan

Jakie są właściwości lecznicze kasztanowca?

Ziołolecznictwo
Osiągający 30 metrów wysokości kasztanowiec zwyczajny jest okazałym, rozłożystym drzewem o sklepionej koronie. Już na jesieni na gałęziach pojawiają się grube, lepkie pąki, z których wiosną rozwijają się liście o długości do 20cm. Drzewo kwitnie od kwietnia do maja. Z zapylonych kwiatów rozwijają się kuliste, pokryte kolcami zielone torebki nasienne, zawierające lśniące brązowe nasiona (kasztany) z jasną plamą. Kasztan jest znany ze swoich wspaniałych właściwości leczniczych. Czytając ten artykuł dowiesz się jakie choroby można wyleczyć za pomocą kasztanowca.
grzyby z kasztanów

Jak zrobić grzybki z kasztanów i żołędzi?

Materiały i elementy dekoracyjne
Grzyby są nieodłącznym wyznacznikiem jesieni. Nic dziwnego więc, że pojawiają się w jesiennych dekoracjach naszych domów, dzieciaki robią je w szkołach na plastyce. Jesień to również czas, kiedy możemy nazbierać do woli kasztanów, czy żołędzi. A połączenie tych dwóch zaowocować może pięknymi, jesiennymi, dekoracyjnymi grzybkami. Zobacz jak je zrobić.
Zupa kasztanowa

Jak zrobić zupę kasztanową Lanissterów?

Zupy
Gra o Tron nie byłaby taka wspaniała gdyby nie Lannisterowie. Są oni rodem, którego wszyscy nienawidzimy tak bardzo, że aż go kochamy. Ich nieprzyzwoite bogactwo i jeszcze bardziej nieprzyzwoite romanse rodzinne sprawiają, że są postaciami fascynującymi. Przykładowo Tyrion. Wydaje się wręcz śmieszne, że prawowitym dziedzicem Casterly Rock jest osoba będąca całkowitym przeciwieństwem Lannistera. Karzeł zadaje się z tanimi kurewkami przy czym z jedną z nich się nawet prawie ożenił, ale pomimo to, jego ostry dowcip i względna przyzwoitość uczyniły go jedynym Lannisterem, którego wszyscy dopingujemy. Z drugiej strony jest Król Joffrey, który swoją brutalnością sprawia, że szybko zapominamy o godnej postawie jego stryja. Jego matka, Cersei, ma słabość do swoich dzieci i jest kobietą zimną jak lód, jednak "nie sposób było zaprzeczyć, że Cersei serwuje smakowite potrawy. Zaczęli od kasztanowej zupy ze śmietaną, chrupiącego, gorącego chleba oraz warzyw przybranych jabłkami i piniowymi orzeszkami." (Starcie Królów strona 779.) Poniższa wersja zupy kasztanowej jest jak Jaime Lannister (pewnie dlatego Cersei ją tak bardzo lubi). Dodaje ona siły i witalności. Purre z kasztanów ze śmietaną z suszoną żurawiną i orzechowym posmakiem sprawia że zupa ta jest samą kwintesencją smaku.
naturalne kosmetyki

Naturalne kosmetyki roślinne z drzew - działanie

Kosmetyki dla Pań
Spacer po lesie to zastrzyk tlenu i energii, ukojenie dla duszy. Kosmetyki z wyciągami z drzew i ich owoców to zaś dobrodziejstwo dla naszej urody. Niepowtarzalny zapach, świeże powietrze, cudowna cisza – za to wszystko z pewnością kochasz las i uwielbiasz po nim się przechadzać. Ale czy wiesz, że rosnące w nich rośliny są źródłem dobroczynnych składników, które producenci kosmetyków wykorzystują coraz chętniej? Warto poznać i sprawdzić ich upiększającą moc.
kasztan

Korzyści zdrowotne kasztanów!

Ziołolecznictwo
Kasztanowiec zwyczajny owocuje we wrześniu i w październiku obsypując uliczki parkowe i chodniki zielonymi kolczastymi kulkami, w których znajduje się brązowy, skórzasty owoc. Najczęściej wykorzystywany jest przez dzieci do robienia „kukiełek” z kasztanów, jednak niewiele osób wie, że kasztany mają bardzo dużo zalet. Poniżej znajdziemy kilka niezwykłych korzyści kasztanów.

Kasztany jadalne i ich dobroczynny wpływ na zdrowie

Odżywianie
Kasztany jadalne należą do grupy najbardziej wykwintnych produktów. Jednak to nie za ich oryginalny smak powinniśmy szczególnie je cenić, a za właściwości prozdrowotne. Okazuje się, że jadalne kasztany doskonale wpływają na naszą odporność, wspomagają procesy zachodzące w organizmie, a nawet działają przeciwbólowo. Warto jeść je regularnie. Sprawdźmy, jak jeszcze wpływają na nasze zdrowie oraz w jakiej postaci smakują najlepiej.

Praktyczne zastosowania kasztanów

Nietypowe zastosowania
Jesień w pełni. Na ulicach, w parkach i lasach znajdziemy nie tylko różnokolorowe liście, ale także żołędzie i kasztany. Mało kto o tym wie, ale te ostatnie możemy wykorzystać nie tylko do zrobienia jesiennych ludzików. Okazuje się, że kasztany mają wiele praktycznych zastosowań. Możemy z nich przygotować szampon do włosów i odstraszyć nimi mszyce. Podpowiadamy, jak jeszcze możemy wykorzystać jeden z najpopularniejszych jesiennych symboli.