Tag: Nalewka z kasztanów na reumatyzm

Nalewka kasztanowa

Jak zrobić nalewkę z kasztanowca?

Likiery
Nalewka z kasztanów jest świetna na reumatyzm, oparzenia, odmrożenia, na poprawę krążenia krwi w skórze (np. pajączki na łydkach, żylaki, obrzęki), ubytki naskórka, na stany zapalne żołądka i jelit oraz na ułatwienie wydalania moczu przy przeroście prostaty.


Podobne porady

kasztan

Jakie są właściwości lecznicze kasztanowca?

Ziołolecznictwo
Osiągający 30 metrów wysokości kasztanowiec zwyczajny jest okazałym, rozłożystym drzewem o sklepionej koronie. Już na jesieni na gałęziach pojawiają się grube, lepkie pąki, z których wiosną rozwijają się liście o długości do 20cm. Drzewo kwitnie od kwietnia do maja. Z zapylonych kwiatów rozwijają się kuliste, pokryte kolcami zielone torebki nasienne, zawierające lśniące brązowe nasiona (kasztany) z jasną plamą. Kasztan jest znany ze swoich wspaniałych właściwości leczniczych. Czytając ten artykuł dowiesz się jakie choroby można wyleczyć za pomocą kasztanowca.
Zupa kasztanowa

Jak zrobić zupę kasztanową Lanissterów?

Zupy
Gra o Tron nie byłaby taka wspaniała gdyby nie Lannisterowie. Są oni rodem, którego wszyscy nienawidzimy tak bardzo, że aż go kochamy. Ich nieprzyzwoite bogactwo i jeszcze bardziej nieprzyzwoite romanse rodzinne sprawiają, że są postaciami fascynującymi. Przykładowo Tyrion. Wydaje się wręcz śmieszne, że prawowitym dziedzicem Casterly Rock jest osoba będąca całkowitym przeciwieństwem Lannistera. Karzeł zadaje się z tanimi kurewkami przy czym z jedną z nich się nawet prawie ożenił, ale pomimo to, jego ostry dowcip i względna przyzwoitość uczyniły go jedynym Lannisterem, którego wszyscy dopingujemy. Z drugiej strony jest Król Joffrey, który swoją brutalnością sprawia, że szybko zapominamy o godnej postawie jego stryja. Jego matka, Cersei, ma słabość do swoich dzieci i jest kobietą zimną jak lód, jednak "nie sposób było zaprzeczyć, że Cersei serwuje smakowite potrawy. Zaczęli od kasztanowej zupy ze śmietaną, chrupiącego, gorącego chleba oraz warzyw przybranych jabłkami i piniowymi orzeszkami." (Starcie Królów strona 779.) Poniższa wersja zupy kasztanowej jest jak Jaime Lannister (pewnie dlatego Cersei ją tak bardzo lubi). Dodaje ona siły i witalności. Purre z kasztanów ze śmietaną z suszoną żurawiną i orzechowym posmakiem sprawia że zupa ta jest samą kwintesencją smaku.

Jak zrobić robaka z kasztanów?

Projekty dla dzieci
Nie ma chyba dziecka, które nie lubiłoby tworzyć wraz z rodzicami zabawek z kasztanów. Jeśli twojemu milusińskiemu znudziło się robienie kasztanowych ludzików, możesz zaproponować mu wspólne zrobienie wesołego kasztanowego robaczka.
naturalne kosmetyki

Naturalne kosmetyki roślinne z drzew - działanie

Kosmetyki dla Pań
Spacer po lesie to zastrzyk tlenu i energii, ukojenie dla duszy. Kosmetyki z wyciągami z drzew i ich owoców to zaś dobrodziejstwo dla naszej urody. Niepowtarzalny zapach, świeże powietrze, cudowna cisza – za to wszystko z pewnością kochasz las i uwielbiasz po nim się przechadzać. Ale czy wiesz, że rosnące w nich rośliny są źródłem dobroczynnych składników, które producenci kosmetyków wykorzystują coraz chętniej? Warto poznać i sprawdzić ich upiększającą moc.
Jakie sposoby na hemoroidy

12 domowych sposobów na hemoroidy

Choroby Ginekologiczne
Są dwa rodzaje hemoroidów. Te obrzmiałe żyły lub naczynia krwionośne zlokalizowane wewnątrz odbytnicy, to hemoroidy wewnętrzne. Natomiast te występujące wokół odbytu są hemoroidami zewnętrznymi. Często pojawiają się w formie zgrubień przekrwionej skóry, która pęka w trakcie wypróżniania, pozostawiając jasne, czerwone plamki krwi na muszli toalety, bądź papierze toaletowym. Symptomy hemoroidów obejmują krwawienie z wnętrza odbytnicy bądź z odbytu i jego bezpośrednich okolic. Najczęstszymi objawami tej przypadłości jest bolesne puchnięcie i swędzenie odbytu. Wewnętrzne hemoroidy nie wywołują poważnych bólów, poza sytuacjami, kiedy są tak opuchnięte, że zaczynają wychodzić poza odbyt. Stan tego typu określany jest w medycynie terminem wystające bądź wypadające hemoroidy i może prowadzić do schorzenia przewlekłego i komplikacji, jeśli na czas nie zostanie poddany leczeniu. Jak zaradzić hemoroidom w domowy sposób?
nalewka z kasztanowca

Jak pozbyć się żylaków za pomocą nalewki z kwiatów kasztanowca?

Choroby Układu Krążenia
Żylaki to sygnał alarmowy ciała, który nie powinien być zignorowany. Należy poznać przyczyny tej dolegliwości i zacząć przeciwdziałać jej rozwojowi. Ludowa medycyna również ma swoje sposoby na żylaki. Jedną z nich jest nalewka z kasztanowca. Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się jak ją przygotować i stosować.

Kasztany jadalne i ich dobroczynny wpływ na zdrowie

Odżywianie
Kasztany jadalne należą do grupy najbardziej wykwintnych produktów. Jednak to nie za ich oryginalny smak powinniśmy szczególnie je cenić, a za właściwości prozdrowotne. Okazuje się, że jadalne kasztany doskonale wpływają na naszą odporność, wspomagają procesy zachodzące w organizmie, a nawet działają przeciwbólowo. Warto jeść je regularnie. Sprawdźmy, jak jeszcze wpływają na nasze zdrowie oraz w jakiej postaci smakują najlepiej.