Tag: Wysypka bostońska

Choroba bostońska

Jak rozpoznać chorobę bostońską?

Zdrowie Niemowlaka
Choroba (wysypka) bostońska inaczej choroba piaskownicy jest wywołana wirusem z grupy Coxsackie i jest chorobą zakaźną. Do zarażenia może dojść w piaskownicy, na placu zabaw, w przedszkolu czy w innych dużych skupiskach dzieci. Chorobę tą można bardzo łatwo pomylić z anginą gdyż występuje przy niej również gorączka i zmiany w jamie ustnej lub z ospą wietrzną.
Choroba bostońska - zdjęcia

Jak leczyć chorobę bostońską?

Dziecko a Zdrowie
Choroba bostońska jest wirusową chorobą zakaźną wywołaną przez wirus z grupy Coxsackie. Pierwszymi objawami jest gorączka, ból gardła, złe samopoczucie, osłabienie i brak apetytu. Ten okres inkubacji trwa 1-2 dni. Po tym czasie zaczynają rozwijać się w jamie ustnej małe pęcherzyki przechodzące często w owrzodzenia. U większości zarażonych osób (zwykle dzieci - nawet poniżej 3 lat) pojawia się swędząca wysypka na dłoniach i podeszwach stóp a nawet na pośladkach czy genitaliach. Objawy te zazwyczaj samoistnie ustępują po okresie 7-10 dni. Choroba jest najbardziej zaraźliwa przez pierwsze 7 dni aż do czasu ustąpienia gorączki i zaschnięcia pęcherzy. Choroba bostońska jest chorobą wirusową zatem nie należy jej leczyć antybiotykiem. Leczenie ma charakter objawowy i ma na celu łagodzenie objawów.
Choroba bostońska zdjęcie

Jak uniknąć zarażenia chorobą bostońską?

Dziecko a Zdrowie
Profilaktyka zakażeń chorobą bostońską wywołaną przez wirusa z grupy Coxsackie jest dość trudna aczkolwiek możliwa. O ile choroba przemija samoistnie i jest niegroźna, to jest możliwość wystąpienia poważnych powikłań (co zdarza się rzadko) takich jak zapalenie opon mózgowo-rdzeniowych, krwotoczne zapalenie spojówek, zapalenie mięśnia sercowego, pleurodynię i zapalenie osierdzia.


Podobne porady

choroba lokomocyjna

Jak radzić sobie z chorobą lokomocyjną?

Ogólne porady
Choroba lokomocyjna to niezwykle uciążliwa przypadłość, gdyż znacznie ogranicza mobilność cierpiącego na nią człowieka. Można sobie z nią jednak radzić na wiele sposobów.
Podróż samochodem

Jak zapanować nad chorobą lokomocyjną?

Podróż samolotem
Choroba lokomocyjna wynika z zaburzeń między naszym błędnikiem, mózgiem a nerwami, czyli z różnic między tym, co widzimy, a naszymi odczuciami. W ostateczności doprowadza to do mdłości a nawet wymiotów. Czasami choroba bywa dziedziczna i możemy przekazać ją w spadku naszym dzieciom. Niewątpliwie złe, samopoczucie, mdłości czy wymioty podczas jazdy są męczące i mogą zniechęcić do dalszych podróży. Na szczęście istnieją sposoby na zapanowanie nad chorobą lokomocyjną.
Choroba bostońska

Co to jest choroba bostońska i jak ją leczyć?

Inne Choroby
Choroba bostońska dotyka głównie dzieci. Jeśli Twoje dziecko ma niepokojącą wysypkę może to być objaw choroby bostońskiej - przeczytaj artykuł i dowiedz się skąd bierze się ta choroba, jakie są jej objawy i jak jej przeciwdziałać!
jak leczyc bostonke

Jak leczyć bostonkę?

Zdrowie Dziecka
Wiele chorób wirusowych wieku dziecięcego przebiega z wysypką, a zachorowania są zwykle masowe, ze względu na przebywanie dzieci w skupiskach oraz częste lekceważenie przez nie higieny. W większości przypadków nie są one groźne, choć ich przebieg może budzić obawy – ze względu na wysoką gorączkę i zmiany skórne. U dziecka występuje gorączka powyżej 39°C, a na jego dłoniach i stopach pojawiają się drobne pęcherzyki. Od tygodnia źle się czuje i skarży na ból gardła? To bardzo prawdopodobne, że twoje dziecko ma bostonkę. Przeczytaj informacje na temat tej choroby i wybierz się z dzieckiem do lekarza.
refluks

Domowe sposoby na walkę z chorobą refluksową przełyku

Choroby Układu Pokarmowego
Choroba refleksowa przełyku, inaczej zwana zgagą to bardzo uciążliwe i przykre odczucie pieczenia w przełyku. Skutkami choroby refluksowej żołądka najczęściej są gazy, nudności, wzdęcia, ból brzucha oraz kwaśny smak w ustach. Najlepszą alternatywą są środki dostępne w aptece bez recepty oraz zmiana stylu życia i zdrowa dieta. Domowe sposoby na zgagę: